دنیایی متفاوت برای ماجراجویی ، سافاری در جنگل های ماداگاسکار

به گزارش تور آلمان ارزان، سافاری در ماداگاسکار

دیدنی حیوانات و سافاری در میان حیات وحش روی دیگری از ماجراجویی ست که البته شاید به اندازه رفتینگ یا بانجی جامپینگ فوران آدرنالین را به همراه نداشته باشد اما در نوع خودش جالب، متفاوت و متنوع است. البته هیجان سافاری بستگی به منطقه ای دارد که برای سافاری انتخاب نموده اید مثلا کمتر کسی است که از هیجان سافاری در آفریقای جنوبی خبر نداشته باشد یا نداند پارک های ملی هند چه مقاصد بکری برای سافاری هستند. یکی دیگر از نقاط عالی برای سافاری ماداگاسکار است، سرزمینی با گونه های کمیاب که البته برخی از آن ها هم در خطر انقراض اند. می خواهیم به سافاری در ماداگاسکار برویم و روی دیگر ماجراجویی را به دیدن بنشینیم. به نظرتان در هنگام سافاری در ماداگاسکار چه موجوداتی را می بینید؟ در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

دنیایی متفاوت برای ماجراجویی ، سافاری در جنگل های ماداگاسکار

سافاری در ماداگاسکار

با شنیدن نام ماداگاسکار جزیره ای بکر و دورافتاده در ذهنمان شکل می گیرد که به زیستگاه جانوران خاص و عجیب تبدیل شده، جانورانی که به علت بسته بودن فضای جزیره نمونه آن ها را در هیچ کجای دیگر جهان نمی توان پیدا کرد. خودتان را در میان طبیعتی بکر و حیات وحش تصور کنید می توانید این جانوران را از نزدیک تماشا کنید و محو نحوه خاص زندگی آن ها شوید. ماداگاسکار شبیه هیچ جای دیگر جهان نیست پس بی جهت نیست که به خاطر زیبایی فریبنده و تنوع خارق العاده گاهی به آن قاره هشتم می گویند. درختان نخل، سواحل جنگلی، بیابان های نیمه خشک، قله های سنگ آهکی، آتشفشان ها و علفزارها چشم اندازهای جادویی این جزیره قرمز رنگ را شکل می دهند. به همه این جذابیت ها تنوع حیات وحش را هم اضافه کنید تا بدانید که چرا به ماداگاسکار گالاپاگوس آفریقا می گویند و به این جزیره به چشم یک ماجراجویی منحصربفرد نگاه می نمایند.

ماداگاسکار برای کسانی که عاشق طبیعت و حیات وحش هستند مثل بهشت می ماند همین عامل انگیزی ای شده برای ماجراجویان تا باروبندیل ببندند و راهی ماداگاسکار شوند. شاید از اینکه در باغ وحش ها همواره حیوانات تکراری می بینید خسته شده اید، در این صورت سافاری در ماداگاسکار شما را به تماشای متفاوت ها و منحصربفردها دعوت می نماید. همینطور که سوار بر جیپ به دل جنگل زده اید جانورانی را می بینید که شاید حتی عکس آن ها را هم تا به حال ندیده باشید همه این حیوانات کاملا بومی ماداگاسکار هستید و تنها ماجراجویانی شانس تماشای آن ها را دارند که راهی این جزیره دوست داشتنی شوند.

لمور | Lemur

همین که حرف جزیره ماداگاسکار می گردد خیلی ها یاد لمورها می افتند جانورانی که به همراه درختان بائوباب تبدیل به نماد این جزیره شده اند. در هیچ جای دیگر جهان شانس تماشای این حیوان منحصربفرد را ندارید پس تا در ماداگاسکار هستید فرصت را از دست ندهید. بیشتر لمورها دارای پوزه بلند و نوک تیزی هستند که باعث شده حس بویایی قدرتمندی داشته باشند. لمورها بیش از 60 گونه دارند و 17 گونه از آن ها در معرض انقراض قرار دارند. ماداگاسکار گونه های متنوعی از لمورها را در خود جای داده که هر کدام از آن ها کاملا بومی این جزیره هستند. یکی از معروف ترین انواع این لمورها ایندری است که صدای فریادهای هیجان انگیزش گردشگران خسته را سر شوق می آورد. اگر زمان سافاری در ماداگاسکار را به ماه اکتبر (مهر) بیندازید می توانید با گونه های خاص لمور چشم در چشم شوید.

آی آی | Aye-aye

سافاری در جنگل های ماداگاسکار اوج هیجان است هر لحظه نگاهتان به حیوانی قفل می گردد که قیافه اش شبیه هیچ کدام از جانورانی که تا به حال دیده اید نیست! یکی دیگر از این جانوران آی آی است، جانوری درخت زی که در میان جنگل های گرمسیری ماداگاسکار زندگی می نماید و معمولا از این که پایش به زمین برسد فراری ست! برای اینکه این حیوان را از نزدیک ببینید باید زمان سافاری را به شب موکول کنید چون آی آی روزها در حال استراحت است و فقط شب ها در پی غذاهایی مثل میوه و شهر گل ها و گیاهان است.

فوسا | Fossa

برای تماشا بزرگ ترین جانور گوشتخوار ماداگاسکار به جنگل های انبوه جزیره بروید. هر چند که امروز به علت نابود شدن زیستگاه و همینطور شکار بی رویه تعداد این جانور کم شده ولی هنوز هم دیر نشده و با تا فرصت باقی ست می توان این حیوان را دید. شکل ظاهری فوسا شباهت زیادی به گربه و میمون پوزه دار دارد و یکی از ویژگی های منحصربفرد، دم دراز آن است که بیشتر از نیمی از طول آن را تشکیل داده است، دمی که یاری می نماید جانور در هنگام راه رفتن بر روی شاخه های درخت تعادل داشته باشد. یکی از هیجان انگیز ترین بخش های سافاری تماشای نحوه شکار این جانور است چون یکی از ماهر ترین شکارچیان حیات وحش به است و با داشتن چنگال ها و دندان های خاص می تواند در چشم بر هم زدنی شکار را به چنگ بیاورد. اما نکته غم انگیز این است که لمورها حیوانات دوست داشتنی ماداگاسکار هم یکی از شکارهای این جانور هستند.

مار پوزه برگی

تماشای خزندگان و حشرات هم بخشی از سافاری ست که علاقمندان به این گونه از جانوران، اشتیاق خاصی برای تماشا آن ها دارند. شاید بپرسید چرا به این مار پوزه برگی می گویند؟ چون بینی این مار کاملا از بدنش بیرون زده و در عین حال شکلی شبیه مار دارد. این مارها اغلب خود را از درخت آویزان می نمایند و به یاری این بینی خاص در پی غذا می گردند.

مارمولک شیطان گل برگی | Satanic Leaf Tailed Gecko

در هنگام سافاری در ماداگاسکار باید به دقت تماشا کنید چون گاهی در گوشه و کنار جانورانی هستند که شباهت زیادی به محیط اطراف دارند و به این سادگی ها به چشم نمی آیند! یکی از این جانوران همرنگ طبیعت، مارمولک شیطان گل برگی است. اگر این مارمولک در جای خود بی حرکت بایستد کمتر کسی آن را تشخیص می دهد چون با برگ خشکیده مو نمی زند! حتی بر روی بدن این جانور خط هایی مثل رگبرگ های گیاه وجود دارد که شباهت آن را به گیاهان بیشتر نموده است. ظاهر خاص این مارمولک باعث می گردد تا خود را از شکارچیانی مثل پرندگان و مارها در امان نگه دارد. برای تماشای این مارمولک هم باید شب را برای سافاری انتخاب کنید.

شب پره کامت | comet moths

این جانور نوعی بید آفریقایی است که در جنگل های بارانی ماداگاسکار زندگی می نماید. در نگاه اول طول بزرگ بال ها و البته جذابیت رنگش نظرتان را جلب می نماید؛ بال ها و دم این حشره به ترتیب حدود 20 و 15 سانتی متر طول دارند اما برای تماشای آن فقط 4 تا 5 روز وقت دارد چون عمر کوتاهی دارد.

منبع: الی گشت
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2207

به "دنیایی متفاوت برای ماجراجویی ، سافاری در جنگل های ماداگاسکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیایی متفاوت برای ماجراجویی ، سافاری در جنگل های ماداگاسکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید