آغاز شیرین ایتالیا با پیروزی مقابل انگلیس

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: تیم ملی فوتبال ایتالیا جام جهانی برزیل را با پیروزی برابر انگلیس شروع کرد.

آغاز شیرین ایتالیا با پیروزی مقابل انگلیس

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تور آلمان ارزان، در دومین بازی از گروه D جام جهانی 2014، بامداد امروز (یکشنبه) تیم های ملی ایتالیا و انگلیس در استادیوم آمازونیای شهر مانائوس به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی 2 بر یک ایتالیا همراه بود.

مارکیزیو(35) و بالوتلی(50) برای ایتالیا گلزنی کردند و استوریج(37) تک گل انگلستان را به ثمر رساند.

نیمه اول:

ایتالیا بازی را هجومی تر شروع کرد و نسبت به حریف خود تمایل بیشتری برای حمله نشان می داد، اگرچه موقعیت چندان جدی برای گلزنی به دست نیاورد. در سمت مقابل انگلیس به جز چند دقیقه ابتدایی نیمه نخست تلاشی برای حفظ توپ نشان نمی داد و نیم نگاهی به فضاهای خالی پشت مدافعان حریف داشت تا با ضدحملات سریع خود آتزوری را غافلگیر کند.

در اواسط نیمه نخست برای لحظاتی از فشار حملات ایتالیا بر انگلیس کاسته شد و سه شیرها یکی دو حمله خطرناک روی دروازه نایب قهرمان یورو 2012 ترتیب دادند که در یکی از آنها تکل بارزاگلی دروازه لاجوردی پوشان را از فروپاشی توسط استرلینگ نجات داد.

ایتالیا پس از این صحنه دوباره بر توپ و میدان مسلط شد و حملات خود را از سر گرفت و در یکی از این حملات ضربه کرنری به دست آورد که منجر به شکستن قفل دروازه ها شد. آنتونیو کاندروا در دقیقه 35 ضربه کرنر خود را به سمت آندره آ پیرلو فرستاد که هافبک یووه آن را با هوشمندی رها کرد تا به کلودیو مارکیزیو برسد و او با شلیکی قدرتمند از خارج محوطه جریمه دروازه سه شیرها را باز کرد.

تنها دو دقیقه از ثبت گل نخست بازی به نفع آتزوری گذشته بود که انگلیس کار را به تساوی کشاند. فرار وین رونی از سمت چپ و ارسالی که او انجام داد موقعیتی عالی را برای دنیل استوریج به وجود آورد تا او با پای راست دروازه سالواتوره سیریگو را باز کند و همه چیز دوباره مساوی گردد.

ایتالیا در دقایق انتهای نیمه اول دو فرصت مسلم گلزنی به دست آورد. ابتدا ماریو بالوتلی یک تنه به دفاع انگلیس زد و می توانست دروازه خالی از سنگربان سه شیرها را باز کند اما ضربه او را جاگیلکا از روی خط دروازه بیرون کشید. در ادامه نیز ضربه کاندروا به تیر عمودی دروازه جو هارت برخورد کرد تا نیمه اول با نتیجه تساوی یک بریک به اتمام برسد.

نیمه دوم:

شاگردان روی هاجسون نیمه دوم را به قصد به ثمر رساندن گل فزونی شروع کردند و بازی را به زمین ایتالیا کشاندند. در دقایق ابتدایی این نیمه استوریج یک بار دیگر با شوت خود دروازه لاجوردی پوشان را تهدید کرد اما این بالوتلی، مهاجم ایتالیا بود که در دقیقه 50 روی سانتری که کاندرِوا از سمت راست ارسال کرد با ضربه سر دروازه انگلیس را باز کرد تا نتیجه 2 بر یک گردد.

انگلیس سریع در پی جبران این گل برآمد. هرچند ایتالیایی ها سعی می کردند نبض بازی را در اختیار بگیرند اما انگلیسی ها دوباره توانستند برای دقایقی بازی را به زمین ایتالیا بکشانند. در دقیقه 57 جرارد وارد محوطه ایتالیا شد تا بتواند نتیجه را جبران کند اما پالتا مقابل او ایستاد و کاپیتان انگلیس نقش بر زمین شد. هر چند در این صحنه داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

سه دقیقه بعد، یعنی در دقیقه 60 بازی باز هم کاندروا بود که از سمت راست توپی را روی دروازه انگلیس ارسال کرد اما این بار نیز جو هارت زودتر از بازیکنان ایتالیا پرواز کرد و توپ را در اختیار گرفت.

شاگردان روی هاجسون که نمی خواستند در این دیدار حیثیتی شکست بخورند، با پاسکاری پشت محوطه جریمه ایتالیا شرایط را برای رونی فراهم کردند تا بلکه او بتواند کار را به تساوی بکشد اما شوت این بازیکن نیز راه به جایی نبرد و به بیرون رفت.

در ادامه بارکلی از سمت چپ به دفاع ایتالیایی ها زد و وارد محوطه جریمه شد تا شانس خود را در شوتزنی امتحان کند و کار را به تساوی بکشاند اما سیریگو که به خوبی جای بوفون را درون دروازه پر نموده بود، این ضربه را نیز دفع کرد.

پس از این اتفاق ریتم بازی کمی کند شد و انگلیسی ها سعی می کردند تا با پاسکاری های با حوصله در زمین آتزوری در موقعیت مناسبی دروازه این تیم را هدف بگیرند. حاصل این کار چند کرنر پیاپی بود و در نتیجه یکی از این کرنرها شوت سرکش جانسون روانه دروازه لاجوری پوشان شد که در چارچوب دروازه جایی نداشت. اگر اینچنین می شد گل شدن ضربه جانسون دور از ذهن نبود، چرا که دروازه بان ایتالیا تنها به توپ نگاه می کرد.

خطایی که کیه لینی در چند متری محوطه جریمه ایتالیا روی استوریج انجام داد این تیم را صاحب یک ضربه ایستگاهی کرد. بینس این ضربه را زد و پس از اینکه دیوار دفاعی ایتالیا نتوانست کاری انجام دهد این سیریگو بود که توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه رونی هم این ضربه را به شکل عجیبی ارسال کرد و مستقیماً به اوت رفت.

یک ضربه ایستگاهی در نزدیکی گوشه چپ محوطه جریمه ایتالیا، آنهم در فاصله 5 دقیقه به انتها بازی موقعیت خوبی بود تا جرارد بتواند یک امتیاز این بازی را به حساب تیمش برگرداند اما بیرون رفتن توپ همچنان این امید را در تعلیق نگه داشت. امیدی که سوت داور بازی آن را ناامید کرد و سه شیرها جام را با شکست دو بر یک برابر آتزوری شروع کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 579

به "آغاز شیرین ایتالیا با پیروزی مقابل انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز شیرین ایتالیا با پیروزی مقابل انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید