فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی فراوری شد

به گزارش تور آلمان ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از یک صندوق پژوهش و فناوری، فرزانه بهرامی، عضو هیات مدیره یک شرکت فناور گفت: محصول این شرکت فراوری فرآورده های پروتئینی کاملا گیاهی است که در آن از هیچگونه فرآورده حیوانی استفاده نشده است.

فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی فراوری شد

وی ادامه داد: مواد اصلی تشکیل دهنده این محصولات شامل انواع فیبرهای گیاهی مانند فیبرگندم، فیبر بامبو، ایزوله سویا، نشاسته و آرد است. این محصول می تواند در سبد غذایی گیاهخواران و بعلاوه سایر افراد قرار بگیرد چراکه از لحاظ قیمتی از پروتئین های حیوانی بسیار ارزان تر است.

به گفته مدیر شرکت، این محصول می تواند جایگزین مناسبی برای پروتئین های حیوانی در سبد غذایی خانواده ها باشد.

بهرامی با بیان اینکه این محصول فاقد نیترات است، گفت: آزمایش های اجرا شده در این محصولات نشان می دهد که حدود 18 درصد پروتئین خالص در این محصول داریم که می تواند یک منبع تامین کننده پروتئین برای افراد باشد.

وی ادامه داد: ما محصولات دیگری نیز داریم که فاقد گلوتن است و مناسب افرادی خواهدبود که به علت حساسیت های غذایی و یا موارد دیگر منع مصرف گلوتن دارند.

عضو هیئت مدیره این شرکت گفت: در ایران ما جزو اولین و دومین فراوریکننده های محصولات کاملا گیاهی و فاقد گلوتن هستیم و بنابراین رقیب جدی در بازار نداریم.

این شرکت از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی خراسان است که با دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و تامین بخشی از هزینه ها پیروز به فراوری فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2287

به "فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآورده های پروتئینی غیرگوشتی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید