لطفی: محسن قاسمی نه مرگ مغزی شده و نه در کماست، به دنبال بهبود کیفیت زندگی او هستیم

به گزارش تور آلمان ارزان، رئیس بخش ICU بیمارستان لاله گفت: اینکه با محاسبه ریاضی بگویم قاسمی چند درصد از فعالیت مغزی اش را از دست داده، ممکن و منطقی نیست.

لطفی: محسن قاسمی نه مرگ مغزی شده و نه در کماست، به دنبال بهبود کیفیت زندگی او هستیم

دکتر امیرحسین لطفی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تور آلمان ارزان در خصوص انتقال دوباره محسن قاسمی به بیمارستان لاله برای پیگیری درمانش گفت: درمان را ادامه می دهیم، اما قرار نیست فعلا جراحی شود. به لحاظ تنفسی وضعیتش بهتر است و باید ببینیم از نظر مغزی و تغذیه ای چه کار باید کرد. فعلا اقدامات درمانی غیر از جراحی را انجام می دهیم.

وی در خصوص اینکه گفته شده بود قهرمان سابق کشتی آسیا دچار مرگ مغزی شده، تاکید نمود: نه مرگ مغزی نیست. چشمانش را باز می نماید، در حال کوشش هستیم که بتوانیم از راه دهان به او غذا بدهیم و روی سلول های مغزش کار کنیم. اینکه با محاسبه ریاضی بگویم چند درصد از فعالیت مغزی اش را از دست داده و بعد از بهبود چه شرایطی دارد، ممکن و منطقی نیست. او در کمای نیمه عمیق هم نیست، بیدار هست، اما هوشیار نیست. یک چیزی بینابین است.

دکتر لطفی در پاسخ به این سوال که محسن قاسمی در صورت بهبود، به روال عادی زندگی برمی شود؟، اعلام نمود: کشتی گیر نمی شود، زندگی اش هم شاید عادی نشود، اما اگر عارضه های بیماری، حیات او را تحت الشعاع قرار ندهد، ما به دنبال این هستیم که کیفیت زندگی در او را بهبود ببخشیم. مغزش آسیب دیده و ما درصدد هستیم که با کار کردن روی ارگان های مهم بدنش و به صورت متمرکز روی مغز و سلول های مغزی اش و بعد از آن سیستم گوارشی، تنفسی و غدد، بتوانیم بدنش را تقویت کنیم و رفته رفته کیفیت زندگی را در او بالاتر ببریم. شاید تقریبا دو سال زمان ببرد.

این پزشک با اشاره به اینکه کشتی های محسن قاسمی را دیده است، گفت: اتفاقا هر بار که بالای سر محسن می روم، به همکارانم این را می گویم که او کشتی گیر بسیار جنگنده ای بوده و صحنه های کشتی اش را دیده ام، اما سرنوشتش اینگونه رقم خورده است. کشتی و مبارزه استرس زیادی دارد، امیدوار هستم که این جوان بتواند بخش زیادی از سلامتش را به دست آورد.

به گزارش تور آلمان ارزان، زمستان سال گذشته محسن قاسمی در کمپ ترک اعتیاد مورد ضرب و شتم نهاده شد و دچار آسیب مغزی شدید شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1231

به "لطفی: محسن قاسمی نه مرگ مغزی شده و نه در کماست، به دنبال بهبود کیفیت زندگی او هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفی: محسن قاسمی نه مرگ مغزی شده و نه در کماست، به دنبال بهبود کیفیت زندگی او هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید