ماجرای چهار پادشاه بومی و دیدار با ملکۀ انگلستان

به گزارش تور آلمان ارزان، چهار سرخپوست که پادشاهان بومیان آمریکایی بودند، در سال 1710 به ملاقات ملکۀ انگلستان رفتند؛ ملاقاتی که در آن موقع بی سابقه بود و برای مردم عجیب به نظر می رسید.

ماجرای چهار پادشاه بومی و دیدار با ملکۀ انگلستان

خبرنگاران | سال 1710 در لندن، دیدارِ چهار پادشاهِ سرخپوستِ آمریکایی با ملکۀ انگلستان سروصدای زیادی به پا کرد. این نخستین باری نبود که سرخپوستانِ آمریکایی پا به خاک انگلستان می گذاشتند، اما نخستین بار بود که به عنوان دیپلمات پذیرفته می شدند، به عنوان اشخاصِ برجسته به وسیله لندنی ها از آن ها استقبال میشد، با شخص اول مملکت قرار دیدار داشتند و از یک تور سلطنتیِ درجه یک برای تماشای شهر لذت می بردند.

به گزارش خبرنگاران ، نام غیربومی آن ها هِندریک، پیتر، جان و نیکولاس بود. تی یی هوُ گاروُ (هندریک) در طول سفر به لندن با ساگاییث کوآپایث توُ (پیتر)، هوُنی ییث تانوُروُ (جان) و اِتوُاُکوآم (نیکولاس) همراه بود. درکِ کاری که آن ها مشغول انجام آن بودند ما را درست به قلبِ رمزگشاییِ تاریخِ پیچیده توسعه استعمار در آمریکایی شمالی می برد.

دیدار آن ها در واقع زاییده افکارِ یک مقام استعماری به نام پیتر شویلر از آلبانیِ نیویورک بود. او پس از کوشش های نافرجام برای بیرون آوردن کانادا از چنگ فرانسه به این نتیجه رسید که برای متقاعد کردن ملکه برای پشتیبانی از مهاجران انگلیسیِ آمریکای شمالی اقدامات شدیدی ضروری است.

سومین جنگ سرخپوستان یا جنگ ملکه آنی در آمریکای شمالی آشوب به پا نموده بود، جنگی میان مستعمرات فرانسه، اسپانیا و انگلیس که همگی آن ها می خواستند کنترل دنیای نو را به دست بگیرند. هر گروه به عنوان بخشی از استراتژی خود، برای تغییر دادن مذهب سرخپوستان آمریکایی و جلب پشتیبانی آن ها از سفر های تبلیغی استفاده می کرد. انگلیس بومیان را به گرویدن به مذهب پروتستان و فرانسه و اسپانیا آن ها را به گرویدن به مذهب کاتولیک دعوت می کردند.

این چهار پادشاه بخشی از کنفدراسیونِ سرخپوستان آمریکایی بودند که از بریتانیا حمایت کردند و برای متقاعد کردن ملکه به فرستادن اسلحه، سربازان و کشتی های بیشتر برای مغلوب کردن فرانسه راضی شدند به لندن بروند. در 19 آوریل 1710 در لندن به وسیله ملکه در کاخ سنت جیمز از آن ها اسقبال شد. یک مترجم خطابه شیوای آن ها را می خواند که بعد ها چاپ شد.

ملکه بزرگ، ما سفر طولانی و ملال انگیزی را پشت سر گذاشتیم که هیچ یک از پیشینیان ما راضی به قبول آن نمی شدند. آن ها از ملکه درخواست کردند مبلغی را برای تبلیغ مذهب واقعی در اختیار آن ها بگذارد، چیزی که احتمالاً بیش از هر چیزی خیال ملکۀ بی حرکتِ مبتلا به نقرس را درگیر خود کرد. او شیفته قامت بلند و سلامت سرخپوستان آمریکایی در مقام پادشاه شد که خواهان گرویدن به پروتستانیسم محبوب او بودند. ژان ورلست نقاش به دستور ملکه پرترۀ بی سابقه ای از چهار پادشاه سرخپوست کشید کهبرای اولین بار، سیمای بومیان آمریکا را به سبکی که مختص مقام سلطنت بود به تصویر می کشید.

منبع: ancient-origins.net

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید
انتشار: 23 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 شهریور 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2353

به "ماجرای چهار پادشاه بومی و دیدار با ملکۀ انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای چهار پادشاه بومی و دیدار با ملکۀ انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید