مصلحت یا احتیاط؟

به گزارش تور آلمان ارزان، این می تواند هیجان انگیزترین خبر فوتبالی روزهای پایانی سال باشد. وقتی تماشاگران می توانند در سالن های سربسته بسکتبال ببینند و هنگامی که سالن های سینما و تئاتر باز هستند و کنسرت های موسیقی برقرار، چرا فقط رفتن به ورزشگاه خلاف دستورالعمل های بهداشتی است؟ مصلحت یا احتیاط، هر چه بود گذشت و حالا حضور تماشاگران در داغ ترین داربی سال، می تواند موخره مناسبی برای یک سال فوتبالی باشد.

مصلحت یا احتیاط؟

به گزارش خبرنگاران، در یادداشتی در روزنامه همشهری آمده است:

1- هر هفته که از رقابت های لیگ برتر می گذرد، به فاصله گرفتن بیشتر سرخابی ها از بقیه تیم ها می انجامد. جوری که می گردد گفت همه تیم ها جدای از کوشش برای کسب امتیاز بیشتر برای قرارگرفتن در جایگاه بالاتر در جدول و فاصله گرفتن از منطقه سقوط، عملا دارند برای استقلال و پرسپولیس بازی می نمایند. از همین نساجی می گردد مثال زد که در آخرین بازی اش استقلال را مثل دور رفت متوقف کرد و در مقابل رفت و برگشت مقابل پرسپولیس باخت. اگر سرخپوشان پیروز شوند برای ششمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرند، بخشی از این پیروزیت محصول چهار امتیازی است که نساجی از رقیب سنتی شان کسر کرد و در مقابل شش امتیاز به پرسپولیس داد. همان طور که هفته گذشته گل گهر با تساوی مقابل پرسپولیس فاصله این تیم با آبی پوشان صدرنشین را به پنج امتیاز رسانده بود. دو تیم بالانشین مرکز حسابشان را از بقیه جدا نموده اند و در کورس قهرمانی رقیبی جز یکدیگر نمی شناسند. فاصله پرسپولیس به عنوان تیم دوم جدول با سپاهان که فعلا در جایگاه سوم است، به 10امتیاز رسیده است. سپاهان که ابتدای فصل به عنوان پرمهره ترین تیم لیگ، یکی از مدعیان جدی قهرمانی بود امتیازاتی را از دست داده که بعید است بگردد در ادامه جبرانش کرد. رؤیای قهرمانی هر هفته دست نیافتنی تر می گردد. آن چه هنوز در دسترس است، رسیدن به لقبی است که نزدیک به دو دهه است از ادبیات فوتبالی حذف شده بود؛ عنوان برترین تیم شهرستانی که محصول دوران تسلط مطلق سرخابی ها بود و حالا سپاهان اصفهان برای رسیدن به آن باید با مس رفسنجان، گل گهر سیرجان و احتمالا فولاد اهواز رقابت کند.

2- از نتایج این فصل استقلال فقط با صفت درخشان می گردد یاد کرد. تنها تیم بدون باخت لیگ که حتی در روزهای بدش هم نه تنها نمی بازد که بیشتر از هر تیم دیگری طعم دلچسب برد را می چشد. برای تیمی که به بردن پی درپی عادت نموده، یک تساوی در روز درخشش دروازه بان تیم رقیب، نباید چندان نگران نماینده باشد. البته وقتی نفس گرم پرسپولیس را پشت گردنت حس می کنی، داستان می تواند متفاوت باشد. اما حتی این موضوع هم نباید شکیبایی کادر فنی و بازیکنان استقلال را بر هم بزند. واکنش کادر فنی استقلال به تنها صحنه جنجالی بازی با نساجی، که هیچ کارشناس داوری ای آن را پنالتی تشخیص نداد، ناامیدنماینده و البته مسبوق به سابقه بود. این مقدار فرافکنی و رفتارهای غیر حرفه ای البته منحصر به فرهاد مجیدی نیست ولی از او در برترین فصل مربیگری اش، می گردد انتظار داشت که کمی شکیباتر باشد. استقلال در هفته های آینده بازی های سختی را پیش رو دارد و باید از بحران هایی که اغلب خود مولدش بوده (مثل ماجرای سربازی یزدانی و مرادمند) عبور کند. تیمی که بالانشین جدول است، نیازی به نمایش مبتذل تعصب از سوی مدیرعاملش ندارد. در یک دهه اخیر، هیچ سالی استقلال به این مقدار به قهرمانی نزدیک نبوده است. هوادارانی که سال هاست جام ندیده اند، سال جاری بیشتر از همواره بی تاب قهرمانی اند. راه خاتمه دادن به این حسرت، توهین به رقیب، زیر سؤال بردن قهرمانی هایش و ناپاک دانستن فوتبال ایران نیست.

3- بردن مقابل یکی از تیم های خوب لیگ وقتی با توقف رقیب همراه می گردد، شادی مضاعفی را به دنبال دارد. قهرمان پنج دوره اخیر لیگ برتر، همچنان در قامت مدعی حضور دارد. نمایش هجومی پرسپولیس مقابل مس همان چیزی بود که از آنها انتظار می رفت. پرسپولیس یحیی، با وجود مسائل اقتصادی و بحران های مدیریتی، همچنان در کورس قهرمانی است و با این که تیم متوازنی نیست و در خط دفاع و دروازه، متزلزل نشان داده است، در هجومی ترین روزهایش هم وقتی دروازه اش زیاد باز شده، نتوانسته قهرمان گردد. پس برای سرخپوشان محکم کردن کمربند دفاعی، از نان شب واجب تر است. تیمی که مفت گل می خورد و با هر نسیمی دروازه اش باز می گردد، بعید است بتواند قهرمان گردد. تیم یحیی در خط آتش تنوع تاکتیکی قابل قبولی دارد و با وجود عملکرد ضعیف در جابجایی و مصدومان پرشمار، هنوز هم تیم پرمهره ای است؛ تیم پرمهره ای که پشت سر رقیب سنتی در حال حرکت است و اگر قدر بازی های راحتش را دانسته بود، امروز صدرنشین جدول بود. هرچند هنوز هم فرصت جبران هست و می گردد در یکی دو بازی پیش رو برنده از زمین بیرون آمد و در حساس ترین داربی همه این سال ها، کار را درآورد. پرسپولیس شجاع و متمرکز همچنان می تواند شاهد پیروزیت را در آغوش بکشد و چه چیزی برایش شیرین تر از لحظه ای که کاپیتان سیدجلال برای ششمین بار پیاپی جام قهرمانی را بالای سر ببرد؟

4- داربی با حضور تماشاگران. این می تواند هیجان انگیزترین خبر فوتبالی روزهای خاتمهی سال باشد. وقتی تماشاگران می توانند در سالن های سربسته بسکتبال ببینند و هنگامی که سالن های سینما و تئاتر باز هستند و کنسرت های موسیقی برقرار، چرا فقط رفتن به ورزشگاه خلاف دستورالعمل های بهداشتی است؟ مصلحت یا احتیاط، هر چه بود گذشت و حالا حضور تماشاگران در داغ ترین داربی سال، می تواند موخره مناسبی برای یک سال فوتبالی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2246

به "مصلحت یا احتیاط؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصلحت یا احتیاط؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید