معمای پیچیده ناپدید شدن سها

به گزارش تور آلمان ارزان، جست وجو برای یافتن سها سرانجام یافت. نیرو های امدادی که از بیستم تیرماه در ارتفاعات دنیا نما در استان گلستان مشغول عملیات بودند، حالا به طور رسمی به کارشان سرانجام دادند.

معمای پیچیده ناپدید شدن سها

شهروند در ادامه نوشت: امدادگران هلال احمر همراه با سایر نیرو های امدادی و مردمی شهرستان کردکوی و سایر شهر ها وجب به وجب این منطقه نسبتا عظیم را زیرورو کردند. با وجود این، هیچ رد و نشانی از این دختر جوان به دست نیامد. حالا محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر اعلام نموده موضوع ناپدید شدن سها برای آنالیز بیشتر به مراجع قضائی و انتظامی ارجاع شده. خانواده این دختر طبیعت گرد هم معتقدند اتفاق دیگری برای او افتاده و به احتمال زیاد ربوده شده است. به همین دلیل خانواده رضانژاد برای پیگیری این پرونده وکیل گرفته و همزمان خودشان هم با حضور در دادسرا شکایت نموده اند .

سها هجدهم تیرماه در قالب یک تور گردشگری به مقصد ارتفاعات دنیا نمای استان گلستان از تهران خارج شد. او 48 ساعت بعد، یعنی روز آدینه به طرز مشکوکی ناپدید شد. همراه سها آخرین بار او را صبح زود درحالی که یک مسواک در دستش بوده و از چادر خارج می شده، دیده. بعد از آن دیگر هیچ کسی او را ندیده و از چند ساعت بعد از آن هم نیرو های امدادی پس از اطلاع از ماجرا راهی این منطقه شدند.

امدادگران هلال احمر استان گلستان از همان ساعت های نخست انتشار خبر ناپدید شدن این دختر، عملیات جست وجو را شروع کردند. عملیاتی گسترده که بیش از 20 روز طول کشید. آن طور که مسئولان هلال احمر می گویند در این مدت بیش از 150 امدادگر در قالب 36 تیم با تمامی امکانات برای یافتن این دختر به صورت بیست وچهار ساعته کوشش نموده اند. همه تجهیزات و وسایل لازم برای این عملیات گسترده فراهم شد و حتی چند قلاده سگ های تربیت شده جست وجو و نجات هم از تهران به استان گلستان اعزام شد. چندین دستگاه خودروی مخصوص با همه امکانات لازم کار پشتیبانی از امدادگران حاضر در منطقه را انجام می داد. با این همه و با گذشت بیش از 20 روز هیچ رد و نشانی از این دختر به دست نیامد.

به گفته محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر، خاتمه عملیات جست وجو برای سها رضانژاد در منطقه از سوی فرمانداری اعلام و موضوع برای پیگیری بیشتر به مراجع قضائی انتظامی ارجاع شد.

او در شرح بیشتر می گوید: در چند روز اخیر حدس های مختلفی درباره محل گم شدن این دختر مطرح شد و از سوی تیم های نجات آنالیز های مجددی صورت گرفت، اما باز هم اثری از دختر پیدا نشد. با این حال اگر نشانه ای وجود داشته باشد، امکان جست وجوی مجدد وجود دارد. اما هیچ نشانی از این دختر در منطقه به دست نیامده و حرف های ضدونقیضی درباره حضور او در این منطقه بیان شده است..

اما خاتمه عملیات به معنی خاتمه کار برای خانواده رضانژاد نیست. پدر، برادر و تعدادی از اقوام نزدیک این دختر که از همان روز های نخست شانه به شانه نیرو های امدادی به دنبال نشانی از سها بودند، همچنان در این منطقه حضور دارند و حالا با توجه به قوت دریافت احتمال ربوده شدن این دختر، این ماجرای عجیب را به وسیله دستگاه قضائی پیگیری می نمایند.

آن طور که محمدرضا کنعانی، مدیر یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان اعلام نموده، محیط بانان این سازمان هم در این مدت کوشش کردند تا شاید ردی از این دختر به دست بیاورند: ما مناطقی را که حتی یک درصد تصور می کردیم ممکن است این دختر در آنجا باشد گشتیم. در همه جست وجو ها خانواده سها کنار ما بودند، حتی شب ها در پایگاه های محیط زیست استان اسکان پیدا می کردند.

خانواده سها از آژانس مسافری و گردانندگان این تور هم شکایت نموده اند؛ بنابر اعلام مسئولان قضائی هیچ مجوزی به این تور برای صعود به قله داده نشده بود و این افراد بدون مجوز و از راه های فرعی خودشان را به منطقه رسانده بودند. همین هم شده که معاون اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور، مجوز آژانس مسافرتی که سها و همسفرانش را به این منطقه برده، به مدت سه ماه تعلیق نموده و مجوز تورلیدر هم به طور کامل باطل شده.

اما این همه ماجرا نیست، آن طور که نزدیکان این دختر می گویند، کار رسیدگی به این پرونده به یک وکیل باتجربه سپرده شده و مستندات و مدارک لازم هم برای به جریان افتادن پرونده وجود دارد.

زن برادر سها در این باره می گوید: اصرار ما برای جست وجو به این دلیل بود که پلیس قانع گردد برای سها اتفاق دیگری افتاده. ما از همان روز های نخست به این حادثه مشکوک بودیم. اما زیاد به صحبت های ما توجه نشد. اما حالا که نیرو های امدادی اعلام کردند هیچ نشانی از او وجود ندارد و پرونده هم به دادسرا فرستاده شده، پلیس با جدیت بیشتری موضوع آدم ربایی را دنبال می نماید. قطعا او ربوده شده و حادثه ای جنایی است که باید به آن رسیدگی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1368

به "معمای پیچیده ناپدید شدن سها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای پیچیده ناپدید شدن سها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید