پیرایش محور تاریخی وحدت اسلامی با الگو برداری از سبک تهران قدیم شروع شد

به گزارش تور آلمان ارزان، شهردار منطقه 11 تهران از شروع اجرای بزرگترین پروژه مشارکتی سیما و منظر شهری با کسبه محور تاریخی وحدت اسلامی برای پیرایش این خیابان با الگو برداری از سبک تهران قدیم خبرداد.

پیرایش محور تاریخی وحدت اسلامی با الگو برداری از سبک تهران قدیم شروع شد

به گزارش گروه اجتماعی تور آلمان ارزان، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان در این باره گفت: بیش از 50 پلاک در خیابان وحدت اسلامی حد فاصل خیابان مختاری تا شوش با مشارکت کسبه محل و شهرداری در حال پیرایش است که طی آن برای سر در مغازه ها کاشی لعاب دار به رنگ آبی فیروزه ای و با الگو برداری از سبک تهران قدیم و مسجد قدیمی صاحب الزمان (عج) نصب شده است.

شهردار منطقه 11 با بیان این که در راستای ارتقای سیما و منظر شهری خیابان وحدت اسلامی بیش از 10 جلسه با کسبه و ذی نفعان برگزار شده است؛ اضافه نمود: مشارکت مردمی برای حفظ چهره تاریخی بخش هایی از پایتخت که در محدوده حصار ناصری و تهران قدیم واقع شده است؛ حائز اهمیت است و می تواند در حفظ هویت فرهنگی و معماری پایتخت ایران تأثیر گذار باشد.

آبادیان ادامه داد: در این پروژه که از اوایل شهریور ماه شروع شده طراحی، نظارت بر اجرا و حذف زوائد فیزیکی از سوی شهرداری منطقه 11 در حال اجرا است و هزینه های اجرا توسط مالکین پذیرفته شده است.

به گفته شهردار منطقه 11 تا به امروز عملیات پیرایش منظر شهری و نصب کاشی های سر در مغازه ها برای 30 پلاک صورت گرفته و تا یک ماه آینده نیز برای سایر مغازه ها انجام خواهد شد.

او یاد آور شد: در طراحی این پروژه اصول زیبایی شناسی و یکنواختی در طول خیابان که بخشی از حصار ناصری و تهران قدیم است؛ در نظر گرفته شده و با ابنیه قدیمی این خیابان نیز همخوانی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1430

به "پیرایش محور تاریخی وحدت اسلامی با الگو برداری از سبک تهران قدیم شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرایش محور تاریخی وحدت اسلامی با الگو برداری از سبک تهران قدیم شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید