کره شمالی هشتمین آزمایش موشکی خود پس از نشست هانوی را تایید کرد: یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را زیر نظر کیم آزمایش کردیم

به گزارش تور آلمان ارزان، کره شمالی خاطرنشان کرد که روز سه شنبه یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را با نظارت مستقیم کیم جونگ اون آزمایش نموده است.

کره شمالی هشتمین آزمایش موشکی خود پس از نشست هانوی را تایید کرد: یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را زیر نظر کیم آزمایش کردیم

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد چهارشنبه گزارش داد کره شمالی روز سه شنبه یک پرتابگر موشک چندگانه فوق بزرگ را آزمایش نموده و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به صورت مستقیم این آزمایش را نظارت نموده است.

براساس این گزارش، رودونگ سینمون روزنامه رسمی کره شمالی نوشت: کیم بر آزمایش یک پرتابگر موشک چندگانه فوق بزرگ در 10 سپتامبر نظارت کرد.

یونهاپ بامداد سه شنبه به نقل از ستاد مشترک ارتش این کشور گزارش داد که این دو پرتابه از استان پیونگان جنوبی و به سمت شرق کشور شلیک شده است.

این دهمین آزمایش موشکی کره شمالی در امسال میلادی است و چند هفته پس از آن صورت می گیرد که پیونگ یانگ گفت یک پرتابگر جدید فوق بزرگ را آزمایش نموده است.

این اقدام در حالی اجرا شده است که کره شمالی روز دوشنبه گفته بود که آماده از سرگیری مذاکرات با آمریکاست، اما نتیجه بخش بودن این گفت وگوها به رویکرد واشنگتن بستگی دارد.

کره شمالی پیش از این در چند ماه گذشته بارها دست به انجام آزمایش موشکی زده است. در حالی ژاپن و کره جنوبی در برابر این آزمایش های موشکی واکنش نشان داده و خواستار ادامه تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی شده اند آمریکا با واکنشی نرمتر این نوع آزمایش ها را خلاف قطعنامه های سازمان ملل ندانست.

ترامپ در واکنش به آخرین آزمایش موشکی پیونگ یانگ گفت این یک آزمایش معمولی است و کره شمالی اجازه چنین آزمایش هایی را دارد.

کره شمالی آزمایش های موشکی را همزمان با برگزاری مذاکره با آمریکا متوقف نموده بود، اما این کشور در اعتراض به رزمایش های نظامی کره جنوبی و آمریکا آزمایش های خود را از سرگرفته است.

ترامپ و کیم که اولین بار سال گذشته در سنگاپور گفت وگو نموده و به توافقی مبهم درباره خلع سلاح هسته ای کره در ازای لغو تحریم ها علیه پیونگ یانگ دست یافته بودند، در نشست فوریه امسال میلادی در هانوی ویتنام به نتیجه ای نرسیدند و خاتمه مذاکرات دو کشور متوقف شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 681

به "کره شمالی هشتمین آزمایش موشکی خود پس از نشست هانوی را تایید کرد: یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را زیر نظر کیم آزمایش کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی هشتمین آزمایش موشکی خود پس از نشست هانوی را تایید کرد: یک پرتابگر فوق بزرگ چندگانه را زیر نظر کیم آزمایش کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید