گرانی بنزین چقدر از سفرهای مردم کم کرد؟

به گزارش تور آلمان ارزان، مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از تاثیر قیمت بنزین بر سفرهای جاده ای مردم اطلاع داد.

گرانی بنزین چقدر از سفرهای مردم کم کرد؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

تور آلمان ارزان - سهمیه بندی بنزین در هفته پایانی آبان ماه برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز انجام شد و به این ترتیب ضمن مشخص شدن میزان سهمیه سوخت هر نوع خودرو، قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه ای 1500 تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر 3000 تومان مشخص شد.

پیش بینی می شد افزایش قیمت بنزین تاثیر بسزایی روی سفرهای جاده ای مردم بگذارد.

علی اکبر عاشوری مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این زمینه گفت: بر اساس آخرین ارزیابی های اجرا شده که میزان عبور و مرور را در 10 روز پس از سهمیه بندی بنزین آنالیز کردیم، تردد انواع خودروها در شریان های اصلی و جاده های کشور در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 16 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه نمود: در این ارزیابی نتیجه دیگری هم حاصل شد و آن این بود که میزان تردد خودروهای مختلف در این جاده ها نسبت به مدت مشابه قبل از اجرای سهمیه بندی بنزین حدود 30 درصد کاهش یافته که البته ممکن است در هر دو مورد عوامل دیگری از جمله تعطیلی ها، شرایط آب و هوایی و ... نیز بر سفرهای بین شهری اثرگذار باشد.

مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه همه جاده های کشور و شریان های اصلی به صورت مستمر رصد شده و در این مرکز شرایط تردد خودروها مورد ارزیابی قرار می گیرد به ایسنا گفت: قطعا سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین در کاهش سفرهای جاده ای و بین شهری اثرگذار بوده است اما رسیدن به آمار و ارقام دقیق تر احتیاج به گذشت زمان بیشتری از اجرای این طرح دارد.

منبع: چمدان
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 790

به "گرانی بنزین چقدر از سفرهای مردم کم کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی بنزین چقدر از سفرهای مردم کم کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید