9 لباس کاربردی که ارزش هزینه کردن دارند

به گزارش تور آلمان ارزان، همه ما در کمدمان تعداد زیادی لباس داریم که برخی از آن ها را بیشتر از بقیه می پوشیم و کاربردی تر هستند. بهتر است که موقع خرید لباس سعی کنید این لباس های کاربردی را از جنس های باکیفیت انتخاب کنید تا دوام بیشتری داشته باشند. با این کار یاری زیادی به حفظ محیط زیست می کنید و همواره ظاهری شیک و مجذوب کننده دارید. اما کدام لباس ها و اکسسوری هاست که ارزش هزینه کردن دارد؟ در ادامه با دیجی استایل همراه باشید تا چند مورد از این لباس ها را نام ببریم.

9 لباس کاربردی که ارزش هزینه کردن دارند

چرا باید در انتخاب لباس دقت کنیم؟

ما در طول سال لباس های زیادی می خریم و با خریدن لباس های تازه، برخی از لباس های کهنه تر را دور می اندازیم. پدیده ای به نام مد سریع یا فست فشن هم باعث شده که سرعت خرید لباس ها و دور انداختن آن ها بیشتر از قبل باشد. بازار پر از لباس های نو و شیک می گردد و ما در حالی که لباس کافی داریم، دنبال مدل های نو می گردیم.

صنعت مد یکی از آسیب زاترین صنایع جهان برای طبیعت و محیط زیست است. فقط در آمریکا به طور میانه سالی 14 میلیون تن پارچه دور ریخته می گردد. فراوری این پارچه اندازه زیادی آب زمین را مصرف نموده و کربن به جو زمین اضافه نموده است. علاوه بر این، بسیاری از این لباس های کهنه به خاک چال ها می رسند و بر آلودگی زیست محیطی می افزایند.

برترین راه حل برای مقابله با چنین مسائلی، خرید لباس های بادوام و ماندگار است. لباس های بادوام معمولا قیمت های بالاتری دارند ولی برای مدت طولانی تری می توانید از آن ها بهره ببرید و ظاهر شکیل تری دارند. البته اگر منابع مالی محدود دارید، لازم نیست تمام لباس های خود را از برندهای گران و باکیفیت بخرید.

در ادامه به چند مورد از لباس های ضروری هر کمد لباسی اشاره می کنیم که می توانید این چند مورد را از برندهای خوب بخرید و برایشان بیشتر هزینه کنید و مطمئن باشید که مدت طولانی از آن استفاده می کنید و از نظر مالی در طولانی مدت به نفع شما هستند.

9 لباسی که ارزش هزینه کردن دارند

لازم نیست تمام این لباس ها را یک جا بخرید. هر زمان که شرایط مالی اجازه داد، یکی از این لباس ها را از برترین کیفیت بخرید.

1. کت و شلوار

یک دست کت و شلوار شیک و خوش دوخت برای هر مردی لازم است و ظاهری مجذوب نماینده و مردانه به استایل آقایان می دهد. کت و شلوار مقرون به صرفه قیمتی که پارچه خوبی ندارد و خوش دوخت نیست شما را بیشتر شبیه پسربچه ها در یک مرنام عروسی می نماید. پولی که بابت خرید کت و شلوار می پردازید صرف دو چیز می گردد؛ یکی جنس پارچه و دیگری دوخت و طراحی لباس. اگر کت و شلوار مقرون به صرفه بخرید معمولا یکی یا هر دوی این موارد قربانی می گردد.

اگر جنس پارچه خوب نباشد، کت و شلوار شما خوب نمی ایستد و احتمالا پلاستیک زیادی خواهد داشت که باعث عرق کردن شما می گردد. اگر کتی که می خرید خوش دوخت نباشد و طراحی دقیق نداشته باشد، دور بدن شما می چرخد، سرشانه های آن در جای درست قرار نمی گیرد و در مجموع به جای اینکه ظاهری شکیل و مجذوب نماینده ایجاد کند، باعث می گردد که شلخته به نظر برسید.

اگر برای خرید کت و شلوار خوب هزینه کنید و البته اندام شما هم دستخوش تغییرات متعدد نگردد، یک دست کت و شلوار بیشتر از ده سال قابل پوشیدن است.

2. ست لباس ورزشی

لباس ورزشی مناسب برای اینکه آزادی عمل بیشتری داشته باشید و پوست شما موقع ورزش کردن نفس بکشد، لازم است. سعی کنید لباس هایی بخرید که کاملا قابل تنفس و از جنس الیاف های طبیعی باشند. لباس ورزشی از آن دسته لباس هایی است که زیاد شسته می گردد. شستن لباس به مرور باعث خراب شدن الیاف آن می گردد. پس هر چقدر که لباس ورزشی شما کیفیت بالاتری داشته باشد، دیرتر خراب می گردد و مجبور نیستید دائم لباس نو بخرید.

علاوه بر این، جنس لباس ورزشی مستقیما روی سلامت پوست شما تاثیرگذار است. وقتی لباسی از جنس های ملایم و طبیعی بخرید، عرق کردن زیاد در این لباس، باعث آسیب رسیدن به پوست نمی گردد.

3. کت زمستانی

به دو علت بهتر است که برای خرید یک کت خوب زمستانی هزینه کنید. یکی اینکه معمولا این جور لباس ها تابع مد روز نیستند و وقتی لباسی می خرید می توانید چند سال بدون نگرانی از اینکه از مد می افتد، بپوشید. دوم اینکه وقتی یک کت زمستانی باکیفیت می خرید، برای تمام طول فصل یک لباس گرم و عالی برای پوشیدن دارید که شما را گرم نگه می دارد و در عین حال، زیبا و مجذوب نماینده است.

برای اینکه لباسی که می خرید کاربردی تر باشد، سعی کنید مدل های کلاسیک را تهیه کنید. بعلاوه می توانید آن را از رنگ های خنثی بخرید که با رنگ های مختلف به راحتی ست گردد.

4. تیشرت

تیشرت یکی از لباس هایی است که تنوع بسیار زیادی دارد و این تنوع را در کیفیت و قیمت آن هم می توانید ببینید. تیشرت هم مثل لباس ورزشی، زیاد شسته می گردد و هر چقدر که باکیفیت تر باشد، دوام بیشتری خواهد داشت. تیشرت هایی که جنس خوبی دارند هم از نظر ظاهری مجذوب نماینده تر هستند و هم از نظر راحتی، بسیار راحت تراند.

بیشتر ما تعداد زیادی تیشرت داریم. اگر تیشرت باکیفیتی بخرید، می توانید تعداد کمتری بخرید. با این کار، یک کمد خلوت تر و کاربردی تر دارید و می توانید سبک زندگی مینیمال را هم تجربه کنید. یعنی با کمترین تعداد لباس، شیک ترین ظاهر را داشته باشید.

5. لباس های جین

لباس های جین هیچ وقت از مد نمی افتند. سال هاست که مردم انواع شلوار، پیراهن، کت و دامن جین را با خیال راحت استفاده می نمایند بدون اینکه نگران قدیمی شدن آن باشند. علاوه بر این، لباس های جین معمولا بسیار کاربردی هستند و با هر استایلی تناسب دارند. لباس های جین را با انواع رنگ ها و لباس های دیگر می توانید ست کنید و مطمئن باشید که همواره آراسته هستید.

لباس جین اگر باکیفیت باشد و پارچه ای محکم و ریزبافت داشته باشد، دوام زیادی دارد و به این راحتی ها خراب نمی گردد. جین های بی کیفیت معمولا بافت های درشت دارنند یعنی در بافت پارچه از تعداد کمتری نخ استفاده شده است. این بافت ها بعد از مدت کوتاهی زیبایی و دوام خود را از دست می دهند. ولی وقتی باکیفیت باشند و بافت محکمی داشته باشند، بر اثر شست وشو و استفاده زیاد خراب نمی شوند.

برای خرید انواع لباس جین از دامن و پیراهن گرفته تا شلوار و کت، با خیال راحت هزینه کنید و باکیفیت ترین گزینه را بخرید چون تا مدت های طولانی مهمان کمد لباس شما خواهد بود.

6. لباس زیر

بیشتر افراد فکر می نمایند که لباس زیر ارزش هزینه کردن ندارد چون دیده نمی گردد. ولی لباس زیر به دلایل متعدد باید باکیفیت باشد. یکی اینکه زیاد شسته می گردد و به همین علت باید از جنس باکیفیتی باشد که زود خراب نگردد. دوم اینکه مستقیما با سلامت شما در ارتباط است. خرید لباس زیر از جنس الیاف طبیعی، برای سلامت بدن شما بهتر است و جنس های پلاستیکی و الیاف مصنوعی، برای لباس زیر مناسب و راحت نیست.

7. کفش

کفش هم یکی دیگر از بخش های مهم هر استایل است که نقش زیادی در مجذوب نمایندهیت ظاهری شما دارد. کفش های باکیفیت و گران قیمت فقط ظاهر زیبا ندارند. بیشتر آن ها از جنس چرم یا متریال هایی هستند که دوام زیادی دارند. کیفیت کفش روی ظاهر آن هم مستقیما تاثیرگذار است. اگر کفش باکیفیتی بخرید برای مدت طولانی تری می توانید از آن بهره ببرید.

یکی دیگر از نکات مهمی که موقع خرید کفش باید در نظر بگیرید، راحتی و استاندارد بودن طراحی آن است. حتما شنیده اید که پا قلب دوم ماست. کفش نامناسب می تواند روی سایر اندام های بدن شما هم تاثیرگذار باشد. اگر کفش استاندارد نخرید موقع راه رفتن به کمر و ستون فقرات تان فشار می آید. پس موقع خرید کفش، فقط به مد بودن طراحی آن توجه نکنید.

هر چقدر کفشی که می خرید ظاهری کلاسیک تر داشته باشد، شیک تر و کاربردی تر است. ضمن اینکه کفش های باکیفیت با رعایت استانداردهایی فراوری می شوند که در نظر گرفتن آن ها برای سلامتی پاها ضرورت دارد.

8. ساعت مچی

یک استایل شیک و برازنده با انواع اکسسوری ها کامل می گردد و ساعت مچی یکی از اکسسوری هایی است که زنان و مردان شیک پوش حتما به آن اهمیت می دهند. اما در خصوص ساعت، لزوما لوکس بودن آن باعث نمی گردد که ارزش خرید داشته باشد.

وقتی ساعت می خرید توجه کنید که هزینه ای که بابت آن می پردازید، صرف چه فاکتورهایی می گردد. اگر پول را فقط بابت نام و مد بودن طراحی یک ساعت می پردازید، این نوع هزینه کردن، اشتباه است. اما اگر پولی که پرداخت می کنید برای کیفیت بالاتر و متریال ارزشمندتر است، ارزش هزینه کردن دارد.

دنبال ساعتی بگردید که ظاهری کلاسیک و شیک داشته باشد و بتوانید آن را با انواع استایل ها ست کنید. ساعت هایی که طراحی های عجیب و غریب دارند ممکن است برای موقعیت های خاصی مناسب باشند ولی پرکاربرد نیستند. اگر بخواهید هزینه زیادی برای یک ساعت بپردازید بهتر است مدلی بخرید که در بیشتر موقعیت ها قابل استفاده باشد.

اگر هزینه ای که می پردازید بابت کیفیت ساخت و متریال ساعت باشد، محصولی که می خرید تا سال ها بدون هیچ مسئله ای قابل استفاده است.

9. لباس هایی از جنس پارچه های کشمیری

بسیاری از برندهای فراورینماینده پوشاک در سراسر جهان ادعا می نمایند با پرداخت هزینه اندکی می توانید محصولات تهیه شده از پارچه کشمیر را بخرید. ولی دقت کنید که هر پارچه کشمیری لزوما آن کیفیتی را ندارد که از این پارچه انتظار می رود. پارچه هایی که ادعا می گردد کشمیری هستند، انواع مختلفی دارند. اما آن پارچه کشمیری اصل که از نرمی و لطافت شبیه بال فرشتگان است، از موی بزهایی فراوری می گردد که آن را برای زنده ماندن در زمستان های سرد مغولستان پرورش می دهند و سپس هر بهار به وسیله گله داران عشایری موی آن ها بریده می گردد.

گاهی اوقات این متریال را با انواع پشم ها و موهای طبیعی و غیرطبیعی دیگر ترکیب می نمایند که باعث می گردد نتیجه نهایی کار، کیفیت اصلی پارچه های کشمیری را ندارد. اگر جایی محصولی پیدا کردید که کاملا باکیفیت بود، در خرید آن شک نکنید.

انواع ژاکت، شال، دامن و لباس های بافت با این نوع پشم تهیه می گردد. حتی بسیاری از لباس های امروزی با طرح های مدرن هم ممکن است با این متریال تهیه شوند.

جمع بندی

صنعت پوشاک یکی از مضرترین صنایع برای محیط زیست است. زیاد خریدن انواع لباس، به این مسائل دامن می زند. اگر دوست دارید لباس هایی شیک داشته باشید و از این راه، کمکی به حفظ این سیاره بکنید، برترین راه حل خریدن لباس های کاربردی و باکیفیت است. برای برخی لباس ها، هر چقدر بیشتر هزینه کنید و لباس باکیفیت تری بخرید، مدت بیشتری می توانید از آن بهره ببرید. لباس هایی مثل کت و ژاکت زمستانی، کت و شلوار، لباس زیر و کفش ارزش هزینه کردن دارند و از خرید مدل های باکیفیت آن پشیمان نمی شوید.

منبع: Fashionbeans

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آبان 1401 بروزرسانی: 11 آبان 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2377

به "9 لباس کاربردی که ارزش هزینه کردن دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 لباس کاربردی که ارزش هزینه کردن دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید