التماس ترامپ به مایک پنس برای تغییر نتیجه انتخابات

به گزارش تور آلمان ارزان، ایسنا : رئیس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) از معاونش خواست تا نهایت شجاعت را به خرج داده و از اختیاراتش در سنا برای یاری به ایالت ها در تصحیح نتایج متقلبانه خودشان استفاده کند.

التماس ترامپ به مایک پنس برای تغییر نتیجه انتخابات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توییتری نوشت: ایالت ها می خواهند تا اصلاحات انجام دهند. آنها اکنون می دانند که آرایی که شمارش شده است، بر پایه تخلف ها و تقلب ها بوده است.

او در ادامه خطاب به معاونش مایک پنس نوشت: نهایت شجاعت را نشان بده و از اختیاراتت برای یاری به ایالت ها در تصحیح نتایج متقلبانه خودشان استفاده کن.

این اظهارات ترامپ در آستانه نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان آمریکا برای تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر مطرح می گردد. او از مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا که ریاست سنا را هم بر عهده دارد، خواسته تا آن نتایجی که خودش نمی پذیرد، تایید نکند.

این در حالیست که مایک پنس چنین اختیاری ندارد و مارک شورت، رئیس دفتر او دوشنبه به رویترز گفت که این مقام مطیع قانون اساسی است و از رویه های قانونی تبعیت می نماید.

در همین حال به نظر می رسد کنترل سنا در حال خارج شدن از دست جمهوری خواستار باشد. تکلیف یکی از دو رقابت ها بر سر کرسی سنا از ایالت جورجیا معین شده و به یک نامزد دموکرات رسیده است. در رقابت دوم هم نماینده دموکرات ها همچنان پیشتاز است. این تحولات مایه نگرانی جمهوری خواستار شده است.

چنانچه سنا به کنترل دموکرات ها درآید، دو سال اول ریاست جمهوری بایدن نسبتا آرام خواهد گذشت. مجلس نمایندگان آمریکا هم در انتخابات نوامبر همچنان در کنترل دموکرات ها باقی ماند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1644

به "التماس ترامپ به مایک پنس برای تغییر نتیجه انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "التماس ترامپ به مایک پنس برای تغییر نتیجه انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید