اکبر شاهی: احساس نمی کنیم کیفیت سریال های رمضان پایین است

به گزارش تور آلمان ارزان، مهر/ مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره کیفیت سریال های رمضانی امسال تأکید کرد: ما چنین احساسی نداریم که کیفیت این آثار پایین است و هنوز زود است که در این باره قضاوت شود.

اکبر شاهی: احساس نمی کنیم کیفیت سریال های رمضان پایین است

مجید اکبرشاهی مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم درباره سریال های رمضانی امسال و نقدهایی که نسبت به کیفیت این آثار در روزهای ابتدایی ماه رمضان مطرح شده است گفت: ما این احساس را نداریم که کیفیت ها پایین است، هنوز آمار و نظرسنجی های مردمی اعلام نشده که مردم گفته باشند کیفیت پایین است. از نظر ما کیفیت مطلوب است، یک سری هم نقد دارند به هر حال همیشه به کارها نقد وارد می شود ولی فعلاً سریال ها در شروع است و خیلی از کسانی که باید نقد کنند هنوز قلم برنداشته اند تا آثار را نقد کنند و به نظرم هنوز زود است که کارها را قضاوت کنیم.

اکبرشاهی درباره اینکه چقدر در زمان تصویب فیلمنامه یا بازبینی سریال ها این حساسیت برای کیفیت آثار وجود دارد؟ گفت: حتماً همینطور است. من با قاطعیت می گویم سریالی مثل احضار به لحاظ درام و قصه شاید در 2 سال گذشته نظیر ندارد و من کاری که این چنین قصه درست، منسجم، روان و پرکشش داشته باشد به خاطر نمی آورم.

وی در واکنش به اینکه این سریال نسبت به آثار قبلی علیرضا افخمی در دهه 80 از کیفیت پایین تری برخوردار بوده است و برای بسیاری هم عیان بوده است، مطرح نمود: نمی شود که چون شما می گویید عیان است این اتفاق درست باشد من هم می توانم بگویم خیلی عیان است که قصه این کار خیلی قوی تر است. هنوز باید بگذرد و به طور مثال با منتقدان حرف بزنیم که آیا استفاده از بازیگر ناشناخته خوب است یا خیر یا درباره موارد دیگر باید صحبت کرد.

احضار از کارهای قبلی علیرضا افخمی عقب تر نیست

اکبرشاهی درباره جلسات پیش از تولید سریال احضار مطرح نمود: ما فیلمنامه را با آرامش خوانده ایم و جلسات متعددی با علیرضا افخمی کارگردان و محمودرضا تخشید تهیه کننده برگزار کرده ایم، حرف هایمان را زده ایم و بخش هایی هم تغییر کرده است. فرایند تولید هم با وجود کرونا خیلی روان و راحت جلو رفت و ما در این پروژه کمترین مشکل را داشتیم هنوز هم فکر می کنم باید زمان بگذرد و پیش رود. به نظرم این سریال اثر خوبی است و از کارهای قبلی آقای افخمی عقب تر نیست. با این حال باید اجازه بدهید که جلوتر برویم چون قصه تازه دارد شکل می گیرد.

مدیر گروه فیلم و سریال سیمافیلم در بخش دیگر این مصاحبه درباره درج رده بندی سنی برای صحنه های حساس درست در فاصله نزدیک با صحنه مورد نظر گفت: 30 ثانیه تا یک دقیقه قبل از سکانس این هشدار اطلاع رسانی می شود اما کل پلان های حساس مگر چقدر است؟ در قسمت اول 15 تا 20 ثانیه بود.

وی ادامه داد: به نظرم با توجه به تیزرهایی که از سریال پخش شد خانواده ها می دانسته اند که این سریال چه فضایی دارد و باید در برخی از قسمت ها تمهیدی برای تماشای سریال داشته باشند.

انتخاب با خود مخاطب است

اکبرشاهی انتخاب نهایی را با خود مخاطب دانست و مطرح نمود: ما در قسمت اول هم چندین بار زیرنویس کردیم که فضای سریال چگونه خواهد بود و غیر از آن هم همان هشدار سنی را می گذاریم و خانواده ها می توانند با چنین دیدگاهی، تمهید و روش مورد نظر خود را لحاظ کنند. انتخاب با خود مخاطب است تذکر هم داده شده است و این مخاطب است که در نهایت می تواند انتخاب کند.

مدیرگروه فیلم و سریال سیمافیلم درباره پروژه هایی که این روزها همچنان در حال تصویربرداری هستند و باید به آنتن برسند و چالش کرونا نیز شرح داد: به شکل کلی راهی را پیدا کردیم که در برخی پروژه ها که امکانش هست انجام می دهیم و سعی می کنیم تیم و گروه تولید را تا حد امکان ایزوله کنیم تا تردد خارجی در تیم رخ ندهد مثلاً اگر در احضار اگر 30 یا 40 نفر درگیر هستند تلاش می کنیم تولید به صورتی باشد که حتی الامکان افراد خارج از پروژه در آن حضور پیدا نکنند.

منبع: همگردی
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1825

به "اکبر شاهی: احساس نمی کنیم کیفیت سریال های رمضان پایین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکبر شاهی: احساس نمی کنیم کیفیت سریال های رمضان پایین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید