برد پرسپولیس مقابل استقلال و قهرمانی در جنگ تمام عیار

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران؛ پرسپولیس تهران یکبار دیگر اقتدارش را به فوتبال ایران ثابت کرد. چند روز بعد از قهرمانی در لیگ برتر آنها امشب در فینال حذفی هم استقلال را از پیش رو برداشتند تا قهرمان لیگ و جام حذفی شوند و به این ترتیب دیدار سوپر جام هم برگزار نشود تا سه قهرمانی سال را از آن خود کرده باشند.

برد پرسپولیس مقابل استقلال و قهرمانی در جنگ تمام عیار

به گزارش خبرنگاران، فینال جام حذفی که صد و یکمین تقابل استقلال و پرسپولیس بود در شرایطی حساس و جنجالی و از ساعت 19:45 در ورزشگاه آزادی برگزار شد. پیشتر به خاطر پیروزی پرسپولیس در دیدار برگشت لیگ و سپس قهرمانی این تیم فضای بین دو تیم و هواداران شان متشنج شده بود. استقلالی ها معتقد بودند پرسپولیس با اشتباهات داوری قهرمان لیگ شده و شادی جنجالی بیرانوند هم در دربی صدم آنها را حسابی عصبانی کرده بود. در چنین شرایط متشنجی و در حالی که ساپینتو به پرسپولیسی ها تبریک قهرمانی نگفته بود دربی صدو یکم شروع شد.

یک بازی پر حاشیه در میان انبوه پرتاب سنگ و بطری آب و لیرزهایی که چشم بازیکنان را هدف گرفته بود. پرسپولیسی ها نیمه اول بازی را با نتیجه یک بر صفر و با گل دیدنی مهدی ترابی پشت سر گذاشته بودند و موقعیت های عالی استقلالی ها به جایی نرسیده بود.

نیمه دوم اما نیمه متفاوتی بود. استقلال چندان تلاشی برای گل زدن نمی کرد و پرسپولیس هم در بار پیروزی خوابیده بود. دقایقی بعد از آنکه عیسی آل کثیر در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد و داور اعلام پنالتی نکرد این محمدحسین مرادمند بود که در دقیقه 100 (بازی 9 دقیقه وقت اضافی در نیمه دوم داشت) دروازه بیرانوند را باز کرد تا بازی به وقت اضافه کشیده شود.

در ادامه و در دقیقه 115 امید عالیشاه ضربه مستقیمی را روی دروازه استقلال ارسال کرد که این توپ مستقیم وارد دروازه استقلال شد تا پرسپولیس باز هم از استقلال جلو بیفتد. در نهایت پرسپولیس 2 بر یک این بازی را برد تا قهرمان جام حذفی شود.

گزارش بازی:

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی فر (فرشاد فرجی)، علی نعمتی، سروش رفیعی (سینا اسدبیگی)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی (وحدت حنانوف)، میلاد سرلک، وحید امیری (کمال کامیابی نیا)، سعید صادقی (امید عالیشاه)، گئورگی گولسیانی و عیسی آل کثیر

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی (زبیر نیک نفس)، آرش رضاوند (آرمان رمضانی)، سعید مهری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری (پیمان بابایی) و محمد محبی (سجاد شهباززاده)

نیمه اول

دقیقه 7: عیسی آل کثیر در گوشه محوطه جریمه استقلال صاحب یک موقعیت خوب شد، اما نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند و در حالی که مدافع آبی پوشان مقابل وی ایستاده بود یا زدن شوت توپ را به وی کوبید.

دقیقه 10: استقلالی ها نیز در دقیقه دهم صاحب یک موقعیت مناسب شد که ارسال آبی پوشان از طریق مدافعان پرسپولیس دفع شد تا توپ به ارسلان مطهری نرسد و این موقعیت از دست برود.

دقیقه 21: محمد محبی با پاس ارسالی مدافع چپ استقلال یک موقعیت خیلی خوب را در محوطه جریمه پرسپولیس به دست آورد و با پای چپ را روانه زاویه مخالف دروازه پرسپولیس کرد که توپ به صورت خطرناک از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 25: پیمان بابایی در این دقیقه توانست توپ را مدافع پرسپولیس بدزدد و با خلق یک ضد حمله و پاس کات بک، ارسلان مطهری را در یک موقعیت مناسب قرار دهد و این مهاجم با شوتی سنگین علیرضا بیرانوند را مجبور به واکنش کند و در نهایت توپ به کرنر برود.

دقیقه 29: گل برای پرسپولیس: ارسال توپ دانیال اسماعیلی فراز طریق صالح حردانی دفع شد که مهدی ترابی پشت محوطه جریمه توپ را به دست آورد و توانست با یک ضربه سنگین و زیبا دروازه سید حسین حسینی را باز کند و شادی را به هواداران پرسپولیس هدیه دهد.

دقیقه 35: در این دقیقه پرتاب اوت وحید امیری در محوطه جریمه نصیب سروش رفیقی شد که با ضرفه ای کم دقت توپ را به بالای دروازه استقلال فرستاد.

دقیقه 40: شوت دیدنی و کات دار سعید مهری از پشت محوطه جریمه پرسپولیس به تیرک دروازه علیرضا بیرانوند ساییده شد و آه از نهاد استقلالی ها بلند شد.

دقیقه 43: از پشت جریمه استقلال شوت سنگین سرلک در محوطه شش قدم استقلال به زمین خورد و حسینی به سختی توانست توپ را دفع کند، اما مهاجمان پرسپولیس نتوانستند از ریباند توپ استفاده و توپ دفع شده را به گل تبدیل کنند.

نیمه دوم:

دقیقه 50: آرش رضاوند با یک پاس زیبای در عمق مهدی قائدی را در موقعیت تک به تک قرار داد که با خروج فوق العاده علیرضا بیرانوند فضای مناسب دروازه بسته شد و توپ تک به تک از طریق دروازه بان پرسپولیس دفع شد تا باز هم استقلالی ها در حسرت گل بمانند.

دقیقه 51: مهدی قائدی در گوشه محوطه جریمه پرسپولیس شوت پر قدرتی را روانه دروازه پرسپولیس کرد که با فاصله اندکی به بیرون رفت.

دقیقه 76: در این لحظه برای سعید صادقی موقعیت مناسب شوت زنی به وجود آمد، اما نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند و شوت وی با فاصله نه چندان زیادی هدر رفت.

دقیقه 5+90: مهدی ترابی ضربه سعید مهری به تیرک دروازه را جبران کرد و با ضربه موزی شکل توپ را به تیرک دروازه حسینی زد.

دقیقه 11+90، گل برای استقلال: سعید مهری ضربه ایستگاهی را از سمت چپ دروازه پرسپولیس به محوطه جریمه فرستاد و محمد مرادمند به زیبایی با ضربه سر توپ را چکشی به زمین زد و علیرضا بیرانوند هرچقدر خود را کش داد نتوانست توپ را از گوشه دروازه بیرون بکشد تا هواداران استقلال سر از پا نشناسند و بازی به وقت اضافه برود.

وقت اضافه:

دقیقه 92: مهدی ترابی ضربه کاشته ای را که برای پرسپولیس به دست آمده بود از دست داد و یک موقعیت دیگر برای قرمزپوشان از دست رفت.

دقیقه 101: در این دقیقه پرسپولیسی ها توپ را از طریق ضربه ایستگاهی به محوطه جریمه استقلال ارسال کردند که فرشاد فرجی توپ را با ضربه سر به شکلی خطرناک از کنار دروازه آبی پوشان به بیرون زد و نتوانست گل دوم را برای شاگردان یحیی رقم بزند.

دقیقه 108: توپ ارسالی به محوطه جریمه استقلال با ضربه سر خطرناک امید عالیشاه به بیرون رفت و باز هم دست پرسپولیس از رسیدن به گل کوتاه ماند.

دقیقه 111: وحید امیری در این دقیقه از بازی توپ را به خوبی در محوطه جریمه به سینا اسدبیگی رساند و این بازیکن در حالی که می توانست به راحتی دروازه حسینی را باز کند توپ را از کنار دروازه روانه اوت کرد.

دقیقه 115: امید عالیشاه از سمت راست دروازه استقلال ضربه ایستگاهی را به سمت دروازه حسینی ارسال کرد که با اشتباه مدافعان و دروازه بان استقلال توپ بدون اینکه به کسی برخورد کند به تور چسبید تا استقلالی ها باز هم از حریف خود عقب بیافتند و شاگردان یحیی خود را بیش از هر زمان دیگری به کسب دومین جام در این فصل نزدیک ببینند.

دقیقه 119: مهدی عالیشاه پس از آنکه مدافع استقلال پشت محوطه جریمه مرتکب خطا شد ضربه ایستگاهی را روانه دروازه استقلال کرد که حسینی توانست توپ را دفع کند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2469

به "برد پرسپولیس مقابل استقلال و قهرمانی در جنگ تمام عیار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برد پرسپولیس مقابل استقلال و قهرمانی در جنگ تمام عیار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید