برترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر

به گزارش تور آلمان ارزان، یکی از رایج ترین سوالات در بین بازدیدکنندگان پارک ملی کروگر این است که برترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر چه زمانی است؟

برترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر

به گزارش خبرنگاران، پارک ملی کروگر در کشور آفریقای جنوبی واقع شده است. این پارک مساحتی به مقدار 19485 کیلومتر مربع را در بر می گیرد و در استان های لیمپوپو و امپومالانگا در شمال شرقی کشور آفریقای جنوبی واقع شده است.

در این پارک گردشگران می توانند گونه های مختلفی از حیوانات مانند: شیر، بوفالو، فیل، پلنگ، کرگدن، سگ وحشی آفریقایی که در حال انقراض است و پرندگان و بسیاری از جانداران دیگر را مشاهده نمایند.

این به خودی خود به احتیاج ها و خواسته های بازدیدنماینده برای تجربه سافاری خود بستگی دارد. اگر می خواهید بیشترین پتانسیل را برای مشاهده واقعی حیوانات داشته باشید، زمستان (مه تا سپتامبر) به طور کلی توصیه می گردد. در این زمان از سال، بوته ها خشک، علف ها کوتاه و تشخیص حیوانات از دور و نزدیک آسان تر است. بعلاوه اگر عاشق گرما، رطوبت و باران نیستید، زمستان نیز توصیه می گردد. از آنجایی که این فصل سردتر است و باران کم و بدون بارندگی است.

بسیاری از دوستداران حیات وحش نیز می گویند که بر اساس تجربیات خود، زمستان بیشتر برترین زمان برای مشاهده گربه ها در بوته ها بوده است. همانطور که گفته شد، این فصل سردتر از سال است و گربه سانانی مانند شیر، پلنگ، یوزپلنگ در زمان خنک تر فعالیت بیشتری دارند.

تابستان در پارک ملی کروگر می تواند بسیار گرم باشد و دمای آن به 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) می رسد. حیوانات تمایلی به فعالیت در طول روز ندارند، زیرا انرژی خود را در سایه درختان بزرگ ذخیره می نمایند.

تابستان در بوشولد - یک منطقه جنگلی نیمه گرمسیری در آفریقای جنوبی - معمولا از اکتبر تا آوریل است. این فصل به عنوان فصل بارانی نیز شناخته می گردد؛ و البته، با باران جان تازه ای می آید، هم برای جانوران و هم برای گیاهان. بسیاری از حیوانات در آفریقای جنوبی اغلب در تابستان زایمان می نمایند. فرضیه های مختلفی برای این موضوع وجود دارد، یکی از آن ها این است که باران بوی زایمان را می شوید تا شکارچیان را به سمت جوانان آسیب پذیر جذب نکند. اما علت رایج تر این است که غذا در فصل بارندگی فراوان تر و مغذی تر است.

در تابستان، همه چیز در بوشولد به طور کلی سرسبز و رنگارنگ است، اگر باران خوبی ببارد پروانه ها همه جا هستند. پرندگان رنگارنگ از خانواده های مختلف به جنوب مهاجرت می نمایند.

اگر به گرما اهمیتی نمی دهید، اما عاشق سافاری های خوش چشم انداز، رنگارنگ و اغلب بامزه هستید تابستان برای شما مناسب است. با این حال، اگر از سرمای خفیف در صبح و بعد از ظهر اذیت نمی شوید، زمستان برای شما مناسب است.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2256

به "برترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید