ترکاشوند: بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد، کاش تمرکز عطایی فقط روی یک تیم بود

به گزارش تور آلمان ارزان، ملی پوش پیشین والیبال ایران گفت: باید همه چیز را تا المپیک تحمل کرد که تیم ملی به حاشیه نرود و نتیجه بگیرد اما بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد.

ترکاشوند: بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد، کاش تمرکز عطایی فقط روی یک تیم بود

محمد ترکاشوند در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص رشد زیاد دستمزد بازیکنان والیبال در هر سال گفت: دستمزد بازیکنان با توجه به تورم جامعه، افزایش پیدا می نماید. من حدود 10 سال، گران ترین بازیکن ایران بودم ولی وقتی ورزش حرفه ای را کنار گذاشتم، شغل و جایگاهم را از دست دادم و حالا حتی بیمه هم ندارم. من 6 سال هم مربیگری کردم اما اتفاق خاصی در زندگی حرفه ای من نیفتاد. 3 سال سرمربی پیکان بودم که هزینه هر 3 سال به 11 میلیارد تومان هم نمی رسید.

سرمربی پیشین تیم پیکان ادامه داد: آینده تعیین نیست. حق ورزشکاران است که پول زیادی بگیرند ولی با توجه به توانمندی آنها. در حال حاضر فقط تعداد محدودی والیبالیست هستند که با توجه به توانمندیشان، می توانند درآمد بالا داشته باشند. با این حال معتقدم که همه بازیکنان باید از این سفره بهره ببرند. یک ورزشکار ممکن است در اوج جوانی آسیب ببیند و برای همواره ورزش را کنار بگذارد.

ترکاشوند در خصوص اینکه بعضی بازیکنان پس از بستن قرارداد داخلی با یک تیم با تیم دیگری با دستمزد بیشتر می فرایند، گفت: نباید در این مورد کدورت پیش بیاید و باید قراردادها صریح و قانونی باشد. بازیکن هم از طرفی حق دارد که فکر زندگی و آینده خود باشد. بازیکنی که پیشنهادی بالا از یک تیم دارد، هرگز نمی تواند برای تیمی با پیشنهاد پایین بازی کند. در حال حاضر با یک میلیارد تومان هم نمی توان خانه ای 50 متری در تهران خرید. بازیکنان نباید زود قرارداد ببندند ولی وقتی امضا کردند باید به امضا و قول خود متعهد باشند.

مرد اخلاق سال های پیش والیبال ایران در خصوص تیم ملی گفت: ملی پوشان، تمرین مستمر داشته و شرایط خوبی دارند. سال جاری، زمان نتیجه گیری تیم ملی در المپیک است چون بعد از المپیک، تعدادی از ستاره های تیم ملی کنار خواهند رفت و جوانگرایی اتفاق می افتد. درخت والیبال ایران که در 10 سال گذشته به آن از هر نظر رسیدگی شده باید در المپیک ثمر بدهد. جوانگرایی هم البته کار سختی است و باید جدی گرفته گردد.

ترکاشوند در خصوص حذف پیمان اکبری از کادر فنی تیم ملی گفت: نمی دانم چه بگویم. باید همه چیز را تا المپیک تحمل کرد تا تیم ملی به حاشیه نرود و نتیجه بگیرد. سکوت در حال حاضر، بهترین کار است اما بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد. بعضی اشخاص باید شهامت داشته باشند و جوابگو باشند.

او در خصوص حضور بهروز عطایی در راس کادر فنی تیم جوانان در مسابقات جهانی و تیم ملی در مسابقات آسیایی گفت: خوشحالم که یک مربی ایرانی، راهنمایی تیم ملی را بر عهده خواهد گرفت. عطایی، سال ها در تیم جوانان و والیبال ایران، زحمت کشیده است. ولی ای کاش فدراسیون در این مورد، تامل بیشتری می کرد و اجازه می داد که تمرکز عطایی فقط روی یک تیم باشد. می شد از پیمان اکبری، سعید رضایی و رحمان محمدی راد هم در تیم ملی استفاده کرد.

محمد ترکاشوند در انتها گفت: من 3 سال سرمربی پیکان و 3 سال سرمربی ورامین بودم در حالی که در این تیم ها، ریالی پول نبود. قبول مسئولیت چنین تیم هایی، شهامت می خواهد. من حتی مجبور بودم برای مدیران تیم شرح بدهم که وجود حداقل یک بازیکن باتجربه به عنوان کاپیتان برای یک تیم چه اهمیتی دارد. بعد از اینکه از پیکان و ورامین رفتم، وضع اقتصادی این تیم ها بهتر شد و تنها می توانم بگویم که پول، حرف اول را در این بین می زند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1902

به "ترکاشوند: بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد، کاش تمرکز عطایی فقط روی یک تیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکاشوند: بعد از المپیک، حقایق باید روشن گردد، کاش تمرکز عطایی فقط روی یک تیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید