ترکش های بحران مالی از نمایشگاه فرانکفورت قربانی گرفت

به گزارش تور آلمان ارزان، مشکلات ارزی و افزایش چشمگیر هزینه های حضور در مجامع بین المللی فرهنگی، برخی از ناشران ایرانی را به صرافت انصراف از حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت در امسال انداخته است.

ترکش های بحران مالی از نمایشگاه فرانکفورت قربانی گرفت

در همین زمینه افشین شحنه تبار مدیر موسسه انتشارات شمع و مه که در سال های گذشته پرکارترین ناشر ایرانی حاضر در رویدادهای بین المللی نشر بوده است، در این زمینه به تور آلمان ارزان گفت: با توجه به افزایش چندین برابری هزینه ها جهت حضور در بزرگترین نمایشگاه بین الملی کتاب دنیا انتشارات شمع و مه انصراف خود را از حضور در نمایشگاه مهر ماه امسال اعلام نموده است.

وی ادامه داد: افزایش تورم حتی در صورتی که در همین وضعیت تاسف بار حال حاضر نیز بماند برای بسیاری از فعالان خصوصی نشر بین الملل سنگین و دور از منطق خواهد بود. در شرایط حاضر برای ادامه فعالیت بخش خصوصی راهی نخواهد ماند جز استفاده از سیاست های انقباضی و کم کردن خیلی از حضورها در نمایشگاه های مهم کتاب در دنیا، این سونامی وخیم اقتصادی و تورم غیر قابل مهار در اولین لایه به بخش فرهنگی ضربه خواهد زد.

وی توضیح داد: شک نداریم که تداوم وضعیت جاری زحماتی که مدیریت موسسه نمایشگاه های فرهنکی در سیاست های خود در سال های اخیر برای پررنگ کردن حضورهای بین المللی ناشران ایران را پیش گرفته بود را بی نتیجه خواهد گذاشت. انتشارات شمع و مه سعی خود را در آینده برای تکمیل برنامه های نیمه تمام خود همچنین حضورهای تخصصی تر دانشگاهی خواهد گذاشت.

از سوی دیگر حضور تقریبا پرتعداد ناشران دیگر، همچنان پابرجاست. موسسه انتشارات سوره مهر که پیش از این نخستین حضور مستقل خود در این نمایشگاه را با حضور در غرفه ملی ایران اعلام نموده است. همچنین موسسه فرهنگی شهرستان ادب نیز با حضور دو نفر از مدیران خود و نیز حمایت مالی از حضور محمدرضا شرفی خبوشان به عنوان نویسنده برگزیده جایزه جلال که آثارش به طور عمده در این موسسه منتشر می گردد در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. همچنین سازمان حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و نیز موسسات انتشاراتی وابسته به آنها و نیز مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز در فهرست حاضران در این دوره از این نمایشگاه قرار گرفته اند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 141

به "ترکش های بحران مالی از نمایشگاه فرانکفورت قربانی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکش های بحران مالی از نمایشگاه فرانکفورت قربانی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید