تور ارزان دبی: تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

به گزارش تور آلمان ارزان، در حالی که بیشتر کشور های دنیا با مشکل افزایش نرخ تورم روبرو شده اند، تورم امارات باز هم منفی ماند.

تور ارزان دبی: تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، به نظر می رسد فرایند کاهش قیمتها در همسایه جنوبی ایران کماکان ادامه داشته باشد؛ چرا که نرخ تورم امارات در ماه ژوئن باز هم در محدوده منفی باقی ماند. تورم منفی 0.51 درصدی ثبت شده در این ماه نسبت به ماه قبلی 0.13 درصد کمتر شده است.

این نرخ تورم که بیست و ششمین تورم ماهانه منفی این کشور محسوب می گردد، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش آب و برق قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی 4.06 درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش خدمات منفی 1.81 درصد مقدار گیری شده است. بالاترین تورم ها هم مربوط به حمل و نقل با 8.96 درصد و فرهنگ و آموزش معادل 3.96 درصد افزایش پیدا نموده است.

بر مبنای ماهانه هم تورم امارات در ماه ژوئن 0.19 درصد مقدار گیری شده که 0.06 درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.

از سوی دیگر میانه نرخ تورم کویت در دوازده ماه منتهی به آوریل با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 3.1 درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از ماه فوریه سال 2017 تا به امروز محسوب می گردد. در بین بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با 10.75 درصد و فرهنگ و آموزش با 7.83 درصد بیشترین نقش افزایشی را در نرخ تورم داشته اند.

از سوی دیگر تورم در بخش لوازم منزل 4.04 درصد بوده است. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم کویت در این ماه منفی 0.17 درصد مقدار گیری شده است که 0.42 درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.

میانه نرخ تورم این کشور در بازه زمانی 1974 تا 2021 معادل 2.01 درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر 1977 با 21.5 درصد و کمترین تورم ثبت شده هم مربوط به فوریه 2009 با منفی 4.82 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2018

به "تور ارزان دبی: تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید