توصیه های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک در دوران کرونا، توصیه هایی را ارائه کرد.

توصیه های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: استفاده درست و صحیح از ماسک، به عنوان مهمترین عامل بازدارنده از ابتلا به بیماری کووید-19 بسیار حائز اهمیت است. بر این اساس توصیه می کنیم که قبل از استفاده از ماسک دقت کنید که ماسک مورد استفاده، آسیب دیده، پاره و یا مرطوب نباشد.

وی اضافه کرد: قبل و بعد از استفاده از ماسک دست های خود را به خوبی ضدعفونی نموده یا با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه شست و شو دهید. ماسک را به شکلی بر روی صورت قرار دهید که دهان، بینی و چانه به طور کامل پوشانده گردد و از عدم ایجاد هرگونه شکاف بین صورت و ماسک اطمینان حاصل کنید.

لاری ادامه داد: در طول مدت استفاده از ماسک از هرگونه لمس آن به طور جدی خودداری کنید. به هنگام صحبت کردن به هیچ وجه ماسک را از صورت خود برندارید. به محض مرطوب شدن ماسک مورد استفاده آن را با ماسک تمیز جایگزین کنید. به هنگام درآوردن ماسک از صورت به هیچ وجه جلوی ماسک را لمس ننموده و آن را از پشت سر خارج کنید.

بعد از استفاده از ماسک، ماسک استفاده شده را از خود و سطوح اطراف دور نگه داشته و آن را در داخل سطل زباله در دار بیندازید. بعد از برداشت ماسک از صورت ضمن خودداری از هرگونه تماس دست به صورت، دهان، بینی، چشم ها، دست ها را ضدعفونی نموده یا با آب و صابون شست وشو دهید.

وی گفت: همچنین لازم است که از استفاده بیش از یکبار ماسک های یکبار مصرف به طور جدی خودداری کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1729

به "توصیه های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید