ثبت نام دومین آزمون معین سطح زبان آلمانی شروع شد

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از سازمان سنجش، با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با دانشگاه FHM آلمان و مرکز تلک، مقرر گردیده است برای دومین بار در جمهوری اسلامی ایران آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) که یک آزمون معین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان برگزار می گردد، توسط مراکز مجاز در سطح A2 برگزار گردد.

ثبت نام دومین آزمون معین سطح زبان آلمانی شروع شد

این آزمون در مراکز پردیس دانشگاه شهید بهشتی، سازمان مدیریت صنعتی و موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام برگزار می گردد.

مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط مرکز تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شد.

مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در ایران است.

این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره های پیش آمادگی PSP برای گروه های هدف به شرحی که اعلام گردیده، کاربرد دارد و مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت است.

دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل 65 درصد زبان آلمانی تخصصی و 35 درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف است.

1. دیپلمه هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه های آلمانی را دارند، که خود به سه دسته تقسیم می شوند: دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل بدهند (PSP technic)، دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند (PSP business) و دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند (PSP medicine).

2. افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند (در رشته دلخواه).

3. افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی بشوند.

4. پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص و یا یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند. برای این گروه علاوه بر دوره PSP، دانش علوم پزشکی آنان احتیاج به تایید دارد.

5. کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت، فارغ از این که در چه رشته ای تحصیل نموده اند، علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند (PSP Professional).

همه گروه های مذکور برای اخذ ویزا و ورود به دوره های PSP در دانشگاه FHM، احتیاج به مدرک سطح A2 زبان آلمانی از مرکز تلک دارند.

ساختار و مواد آزمون تلک (TELC) شامل چهار بخش: بخش Listening (شنیداری، پاسخ بصورت نوشتاری)، بخش Reading (پاسخ بصورت نوشتاری)، بخش Writing (پاسخ بصورت نوشتاری)، بخش Speaking (گفتاری) – (ارزیابی توسط اساتید دارای گواهینامه آزمونگری از مرکز تلک و دانشگاه FHM آلمان و مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد) است.

آزمون تلک بصورت کاغذی (Paper) است و پاسخ همه سوالات به غیر از بخش Speaking (گفتاری) توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می گردد.

با توجه به بخشنامه های شماره 15244/97 مورخ 25 فروردین 97 و 97214/97 مورخ 28 خرداد 97 و در راستای اجرای تصویب نامه شماره 63793/ت 55633 هـ مورخ 16 مرداد 97 هیات وزیران، نرخ ثبت نام در آزمون بین المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) بصورت علی الحساب به مبلغ 18 میلیون ریال (یک میلیون و 800 هزار تومان) معادل 189 یورو است.

چنانچه نرخ ارز توسط بانک مرکزی تغییر یابد و منجر به افزایش یا کاهش مبلغ ثبت نامی گردد، مراتب توسط سازمان سنجش آنالیز خواهد شد و با ابلاغ به مراکز، مابه التفاوت وجه ثبت نامی توسط مؤسسات مجری، از داوطلبان اخذ می گردد و یا به آنان عودت داده می گردد.

سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع صادر کننده مجوز فعالیت، جهت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران است و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ ننموده اند، فاقد اعتبار و غیر قانونی است.

مراکز دارای مجوز برگزاری آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC):

پردیس دانشگاه شهید بهشتی: پایگاه اطلاع رسانی (وب سایت): www.sbu.ac.ir/pardis/pardis2 . نشانی محل برگزاری آزمون: تهران، اتوبان شهید چمران، ولنجک، خیابان یمن، خیابان رشیدالدین فضل اله، میدان شهید شهریاری، دانشگاه شهید بهشتی، ساختمان مرکز فناوری اطلاعات، سایت مرکزی.

سازمان مدیریت صنعتی: پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت): www.imi.ir. نشانی محل برگزاری آزمون: تهران، خیابان ولی عصر (ع)، نبش خیابان جام جم.

موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام: پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت): https://CDC.irsafam.com. نشانی محل برگزاری آزمون: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، کوچه 37 شرقی، پلاک 4.

ثبت نام از روز سه شنبه 20 شهریور آغاز گردیده است و در روز دوشنبه 26 شهریور سرانجام می پذیرد. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی مراکز دارای مجوز انجام خواهد شد.

آزمون مرحله اول شامل آزمون کتبی بخش های Listening، Reading و Writing در روز سه شنبه 3 مهر 97 برابر با 25 سپتامبر 2018 میلادی و آزمون مرحله دوم شامل آزمون Speaking (گفتاری) در روز چهارشنبه 4 مهر 97 برابر با 26 سپتامبر 2018 میلادی برگزار می گردد.

ساعت و زمان آغاز آزمون از طریق پایگاه خبری و اطلاع رسانی مراکز مجری به اطلاع داوطلبان می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 130

به "ثبت نام دومین آزمون معین سطح زبان آلمانی شروع شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "ثبت نام دومین آزمون معین سطح زبان آلمانی شروع شد" امتیاز داده اند | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام دومین آزمون معین سطح زبان آلمانی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید