خلاصه ممنوعیت&zwnjها و محدودیت&zwnjهای شب یلدا ، اصناف چه کنند؟

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره محدودیت ها و ممنوعیت های تردد ویژه شب یلدا توضیحاتی ارائه کرد.

خلاصه ممنوعیت&zwnjها و محدودیت&zwnjهای شب یلدا ، اصناف چه کنند؟

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از از تور آلمان ارزان، دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط زنده اسکایپی در اخبار نیمروزی به مصوبات امروز ستاد اشاره کرد و گفت: جلسه امروز ستاد با حضور رئیس جمهور و گروه های تخصصی برگزار شد و درخصوص قرارگاه عملیاتی پیشنهاداتی مطرح و تصمیماتی در این زمینه گرفته شد.

رئیسی گفت: ممنوعیت تردد در روزهای شنبه و یکشنبه (29 و 30 آذر) از ساعت 20 خواهد بود و اصناف هم به جز مشاغل گروه یک باید از ساعت 18 تعطیل شوند.

وی اضافه کرد: بر اساس تصمیم گیری انجام شده، پلیس راهور و نیروی انتظامی کنترل ترددها را بر عهده خواهند داشت و خودروهای شخصی که در ساعت های ممنوعه تردد داشته باشند، از طریق دوربین یا ماموران پلیس راهور به میزان 200 هزار تومان جریمه خواهند شد.

رئیسی گفت: دورهمی های خانوادگی عامل حدود 50 درصد از ابتلاها به بیماری کرونا است و در برخی موارد این ابتلا منجر به فوت خواهد شد. برگزاری دورهمی های خانوادگی به معنای شریک شدن در میزان مرگ و میرهای ناشی از ابتلا است و باید بدانیم که همه چیز قانون و محدودیت نیست. بلکه مردم باید مسئولیت های اجتماعی خودشان را بپذیرند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه ترددهای بین شهری در شهرهای نارنجی و قرمر ممنوع است و اصناف متخلف مشمول جرایم سنگین می شوند.

ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت 20 تا 4 بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا از ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت 20 تا 4 بامداد در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده همزمان با شب یلدا خبر داد و از شهروندان درخواست کرد با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس از هرگونه دورهمی و برگزاری مراسم شب یلدا خودداری کنند.

حسین قاسمی در تشریح محدودیت های شب یلدا در هفته آینده به ایسنا گفت: بی تردید با هدف قطع زنجیره کرونا ویروس از شهروندان درخواست می کنیم از هرگونه برگزاری مراسم شب یلدا و دورهمی خودداری کنند و مراسم یلدا را به صورت مجازی انجام دهند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل برای پیشگیری از رفت ها و آمدها و تجمعات شب یلدا مقرر شد روزهای شنبه و یکشنبه 29 و 30 آذرماه، اصناف از ساعت 18 تعطیل و تردد خودروهای شخصی نیز در این دو روز، از ساعت 20 تا 4 بامداد ممنوع شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1598

به "خلاصه ممنوعیت&zwnjها و محدودیت&zwnjهای شب یلدا ، اصناف چه کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه ممنوعیت&zwnjها و محدودیت&zwnjهای شب یلدا ، اصناف چه کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید