دورخیز کشتی ایران برای تکمیل سهمیه های المپیک

به گزارش تور آلمان ارزان، به گزارش خبرنگاران، سریال سردرگمی اتحادیه دنیای کشتی برای برگزاری رقابتهای دنیای 2020 صربستان، خاتمه با لغو این مسابقات به دلیل موج جدید شیوع ویروس کرونا در دنیا به سرانجام رسید. هر چند که اتحادیه دنیای کشتی همچنان در اندیشه برپایی یک میدان بین المللی برای کشتی گیران دنیا است و در نظر دارد طی روزهای 22 تا 30 آذر ماه مسابقاتی را در قالب جام دنیای و به صورت انفرادی برگزار کند.

دورخیز کشتی ایران برای تکمیل سهمیه های المپیک

به هر حال با معین شدن سرنوشت رقابت های دنیای امسال، تکلیف کشورهای عظیم و مدعی کشتی دنیا همچون ایران، روسیه و آمریکا هم روشن شد و حالا تمامی کشورهای عضو، خودشان را برای رویدادهای آینده کشتی مهیا و تجهیز خواهند کرد.

فدراسیون کشتی ایران نیز که از مدتها قبل اقدام به برپایی اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نموده بود، با لغو رقابتهای دنیای می تواند برنامه ریزی بهتری برای میادین رسمی و مهم پیش رو انجام دهد.

با توجه به برنامه های چند ماه باقی مانده امسال میلادی و تقویم 2021 اتحادیه دنیای کشتی، رقابتهای قهرمانی آسیا و همچنین پیکارهای کسب سهمیه المپیک طی فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده از مهمترین رویدادهای پیش روی کشتی ایران است. به ویژه رقابتهای گزینشی کسب سهمیه المپیک که کشتی ایران باید برای کسب 6 سهمیه به جامانده این بازی ها برنامه ریزی و اقدام کند.

بر این اساس شاگردان غلامرضا محمدی در تیم ملی کشتی آزاد باید خودشان را برای کسب سهمیه المپیک در اوزان 65، 74 و 97 کیلوگرم مهیا نمایند و شاگردان محمد بنا هم در تیم ملی کشتی فرنگی برای کسب سهمیه اوزان 67، 87 و 97 کیلوگرم وارد میدان شوند. بدیهی است سرمربیان تیم های ملی کشتی حالا زمان نسبتاً مناسبی تا حضور در میادین گزینشی المپیک در اختیار دارند تا ترکیب تیم خود را برای المپیک تکمیل نموده و با حداکثر نیرو و توان در این عرصه بین المللی ظاهر شوند.

هر چند که موج جدید شیوع ویروس کرونا در ایران و دنیا بسیاری از برنامه های ورزشی را به تعطیلی و بلاتکلیفی کشیده و هنوز معین نیست، کشتی گیران نیز می توانند به زودی دوباره زیر یک سقف به مصاف و تمرینات گروهی بپردازند یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1534

به "دورخیز کشتی ایران برای تکمیل سهمیه های المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز کشتی ایران برای تکمیل سهمیه های المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید