دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟

به گزارش تور آلمان ارزان، روش های بازاریابی سنتی اگرچه هنوز هم رواج دارند و مورداستفاده قرار می گیرند اما در بیشتر مواقع بازدهی زیادی ندارند و به عبارتی هزینه و وقت صرف شده برای آن ها در برابر بازدهی و عملکردشان قابل قبول نیست.

دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟

با گسترش علم و فناوری و دنیای مجازی تکنیک های نوین بازاریابی از جمله بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ به سرعت جای خود را در دنیای کسب وکار بازنموده است و هر روز رو به گسترش است شغل مشاور املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست و تکنیک هایی بازاریابی دیجیتال یکی از مباحث کلیدی در آموزش مشاور املاک است و می توان گفت این روزها دیجیتال مارکتینگ مهم ترین بخش بازاریابی در رونق کسب وکار املاک محسوب می گردد.

انواع مختلف بازاریابی

برای رشد یک کسب و کار ضروری است که انواع مختلف بازاریابی صورت گیرد و هر یک به نوبه خود از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشند اما مهم ترین و پربازده ترین نوع بازاریابی دیجیتال مارکتینگ می باشد که با هزینه کمتر بازدهی خیلی بیشتری دارد.

تکنولوژی در کسب وکارهای مختلف ورود نموده است و در آن ها انقلاب ایجاد نموده است. از بازاریابی دیجیتال می توان در خریدوفروش ملک با تبلیغات حرفه ای بیشترین استفاده را کرد. انواع مختلف تکنولوژی های دیجیتال می توانند ابزار بسیار مؤثری باشند.

تفاوت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی سنتی در املاک

اینترنت بیشترین تأثیر را در زندگی بشر داشته است. در دنیای اینترنت طیف وسیعی از جامعه حضور دارند و تبلیغات به یاری اینترنت با تبلیغات به صورت سنتی تفاوت زیادی دارد.

در تبلیغات سنتی تنها افراد کمی می توانند از تبلیغات شما دیدن نمایند و بازاریابی طیف وسیعی ندارد اما در دیجیتال مارکتینگ هرکسی در هرجایی می تواند تبلیغات شما را ببیند پس محدودیت ندارد. با بازاریابی دیجیتال خیلی بهتر می توانید افراد بیشتری را جذب کنید. علاوه بر این در تبلیغات سنتی ذهن افراد نسبت به تبلیغات مقاومت بیشتری دارد.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ در بازاریابی املاک

تبلیغات نامحدود و کم هزینه

جامعه هدف بسیار وسیع

برندسازی سریعتر

درآمد و بازدهی بالاتر

جذب مخاطب بیشتر

و صرف زمان کمتر که همگی باعث افزایش درآمدتون خواهد شد

با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توان تبلیغات و بازاریابی مؤثری داشت. جامعه هدف در اینترنت بسیار وسیع و گسترده است.

این جامعه شامل مشتریان از شهرهای دیگر و حتی ایرانیان خارج از کشور هم می باشد که ممکن است در شهر و منطقه ای که ما فعالیت می کنیم کار ملکی داشته باشند یا حتی یک فرد خارجی ممکن است بخواهد در شهر شما ملکی را داشته باشد یا کار ملکی داشته باشد و ما می توانیم خدمات ملکی خود را در جاهای مختلف ارائه بدهیم و بازاریابی وسیع داشته باشیم.

بازاریابی املاک با استفاده از دیجیتال مارکتینگ ابزاری است که به سرعت یک مشاور املاک را به دیگران می شناساند.

هزینه تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ خیلی کمتر از روش های سنتی می باشد و کارایی خیلی بیشتری دارد به همین دلیل بیشتر کسب وکارها سعی می نمایند تا بازاریابی را به وسیله اینترنت با هزینه کمتر انجام دهند.

بازدهی دیجیتال مارکتینگ بهتر و سریع تر از روش های قدیمی است که انگیزه شما را برای کارکردن بالا می برد. شما می توانید با دیجیتال مارکتینگ زمینه را برای کارکردن در شهرهای دیگر و خریدوفروش ملک در دیگر مکان ها فراهم آورید و با توسعه کسب وکار خود به راحتی درآمد خود را افزایش دهید.

شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی برای معرفی کسب وکار در چند سال اخیر رشد خیلی زیادی داشته است.

شغل مشاور املاک نیز از این موضوع عقب نمانده است و بنگاه ها و مشاوره های حرفه ای از این فضای مجازی بهره زیادی می برند.

شما می توانید به طور شخصی و یا به عنوان بنگاه در کانال های اجتماعی گروه یا کانال مشتریان و همکاران املاک درست کنید و هر روز انواع فایل های موجود، شرایط اقتصادی، پست های آموزشی املاک، عکس های زیبا و جذاب از ملک هایی که در اختیار دارید را به همراه آدرس وب سایت خود و آدرس و شماره تلفن دفتر املاک خود را در قالب پست طراحی نموده و برای اعضا ارسال نمایید.

در خصوص شبکه های مجازی باید گفت در ایران پرطرف دارترین شبکه ها تلگرام، اینستاگرام و و اتساپ هستند که جزء شبکه های اجتماعی عامه پسند محسوب می شوند.

اگرچه تلگرام فیلتر شده است، اینستاگرام در شرف فیلتر شدن است و واتساپ تحلیل به فیلتر می گردد ولی شما می توانید با استفاده از VPN خیلی راحت از این شبکه ها برای کسب وکار خود بهره ببرید.

شبکه اجتماعی لینکدین از دیگر شبکه های اجتماعی مربوط به کسب وکار است که مطالب مرتبط با استخدام و کسب وکار در آن منتشر می گردد که اتفاقاً برای پیداکردن بازار هدف می تواند کارایی زیادی داشته باشد.

گوگل پلاس، پینترست، فیس بوک و توییتر هم از دیگر شبکه های مجازی هستند که البته در ایران کمتر موردتوجه قرار می گیرند و شما می توانید با بازکردن اکانت کاربری به نام خود و یا بنگاه مشاور املاک کسب وکار خود را معرفی کنید.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ

وقتی می خواهید از دیجیتال مارکتینگ در کار املاک بهره ببرید باید یک سری نکات را مدنظر قرار دهید. به همین علت باید با فردی خبره در زمینه بازاریابی اینترنتی مشورت کنید.

اولین نکته ای که باید آن را مدنظر قرار دهید جامعه هدف است. تبلیغات شما باید با جامعه و بازار هدف متناسب باشد.

استفاده از تصاویر و فیلم در بازاریابی اینترنتی املاک در ایران کاری است که به بهتر دیده شدن شما یاری زیادی می نماید و می تواند روی ذهن افراد تأثیر بیشتری داشته باشد به همین دلیل هرچه تصاویر و فیلم های مرتبط و تأثیرگذارتری را در دیجیتال مارکتینگ بهره ببرید می توانید نتیجه بهتری بگیرید حتی پس از مدتی می توانید از نتیجه اعتماد مشتریان راضی خود برای تبلیغات و بازاریابی بهره ببرید و اگر در این مورد عملکرد خوبی نداشته باشید هرچقدر هم که بازاریابی خوبی داشته باشید نمی توانید کسب وکار پررونق ایجاد کنید به همین علت باید سعی کنید در این زمینه هرچه بهتر خود را برند کنید. برای این منظور باید در معاملاتتان به خوبی عمل کنید تا با جلب اعتماد مشتریان یک بازار وفادار داشته باشید.

محتواهایی که برای بازار یا روی سایت قرار می دهید نباید صرفاً یک ادعا باشد و باید بتوانید به تمامی آن ها عمل کنید بنابراین برای جذب مخاطب دست به تبلیغاتی که نمی توانید به آن عمل کنید نزنید.

می توانید برای بازاریابی از روش هایی مثل قراردادن عکس و فیلم فایل های املاک خود یاری بگیرید در این صورت نیازی به بازدید حضوری افراد برای ملک نیست و بهتر می توانید کار کنید با این روش با صرف هزینه کمتر می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

روش های مختلفی را برای بازدید مجازی از املاک می توانید بهره ببرید و بدون شک مشتریان شما از این روش ها استقبال خواهند کرد.

با به کارگیری روش های مختلف بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ در ایران می توانید به راحتی مشتریان خود را چندین برابر کنید و در کسب وکار خود بسیار پیروز باشید همچنین استفاده از این روش ها نسبت به بازاریابی های سنتی هزینه های شما را هم کمتر می نماید ممکن است مشتریانی داشته باشید که از شهرها و استان های دیگر باشند و می توانید به صورت اینترنتی یا تلفنی برای ارائه خدمات با آن ها در تعامل باشید. در این صورت رفت وآمدهای شما و مشتریان کمتر شده است و کسب وکار به روز و مدرن خواهید داشت.

امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله و فیلم های آموزشی رایگان ویژه مدیران املاک را مشاهده نمایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1635

به "دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیجیتال مارکتینگ املاک چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید