10 پیشنهاد برای پول درآوردن از اینترنت

به گزارش تور آلمان ارزان، از وقتی پای اینترنت به زندگی روزمره ما باز شد، مشاغل جدیدی به واسطه همین فراگیری ظهور کردند که از بسیاری جهات با مشاغل سنتی متفاوت هستند. در مشاغل سنتی بایستی حتما در محل خاصی که احتمالا شرکت یا مغازه است، کار کنید. اما شغل های اینترنتی به محل کار ثابت وابسته نیستند؛ کافی است لپ تاپ و اینترنت تان به راه باشد، آن وقت از منزل یا در هر جای دیگری که باشید، می توانید کارتان را ارائه و کسب درآمد کنید.

10 پیشنهاد برای پول درآوردن از اینترنت

مشاغل اینترنتی فرصتی خوب حتی برای کسانی به شمار می رود که در حال حاضر در مشاغل سنتی مشغول کارند و به فکر راهی برای کسب درآمد اضافه در اوقات فراغتشان می گردند.

اگرچه امروزه خیلی ها صرفا از مشاغل اینترنتی ارتزاق می نمایند، بعضی هم مشاغل اینترنتی برایشان شغل دوم و منبع درآمد جانبی محسوب می گردد.

احتمالا شما هم بارها به کسب درآمد به وسیله اینترنت فکر نموده اید و بدتان نمی آید وارد بازار کارهای اینترنتی شوید.

ما برایتان پیشنهادهایی داریم که می توانید بسته به امکانات و مهارت تان روی این پیشنهادها بیشتر فکر و برنامه ریزی کنید و ببینید با کدام یک می توانید در روزهایی که بسیاری از ما تحت فشار اقتصادی هستیم، منبع درآمد خوبی برای خود و خانواده تان ایجاد کنید. برگرفته از: How Stuff Works

فروش محصول

به لطف اینترنت حالا دیگر برای فروش محصول لزوما احتیاجی به اجاره مغازه و تماس رودررو با مشتری نیست؛ هرکسی که این روزها چیزی برای فروش داشته باشد، مثل آب خوردن می تواند به فروشنده ای در فضای مجازی تبدیل گردد! در صورتی که از سرمایه و امکانات کافی برای راه اندازی وبگاه شخصی برخوردار نیستید، باز هم امیدوار باشید، زیرا باوجود بسترهای حاضر و آماده ای مانند اینستاگرام دیگر احتیاج حتمی به راه اندازی وبگاه نیست البته ناگفته نماند که فروش محصول به ظاهر ایده ساده و بدون چالشی است، اما در باطن نه! برای فروش پیروز باید بر فوت و فن فروشندگی اینترنتی هم مسلط باشید.

محصولاتی در فضای مجازی بهتر فروش می فرایند که به شکلی ترغیب نماینده معرفی و ارائه شوند، طوری که میل به خرید واقعی در مخاطب زنده شده و از مشتری بالقوه یک مشتری بالفعل ساخته گردد.

گرچه در فضای مجازی هیچ برخورد چهره به چهره ای صورت نمی گیرد اما باز هم باید شیوه برخورد مشتری مدارانه را در پیش بگیرید. هرچه بازخوردهای مثبت بیشتری دریافت کنید، در جلب اعتماد مشتریان جدید با چالش های کمتری روبه رو خواهید شد. یادتان باشد برای بقا در فروش اینترنتی باید بجنگید، چراکه بازار شلوغ و پررقابتی است!

بلاگری و فراوری محتوا

فراوری محتوا، پیشنهاد ما به شمایی است که در موضوع خاصی از مهارت و تخصص کافی برخوردارید و حرفی برای گفتن دارید. مثلا، اگر به مهارت آشپزی مسلط هستید، چرا آغاز به فراوری محتوا در زمینه آشپزی نمی کنید؟! البته این را هم بگوییم که بلاگری و فراوری محتوا در زمینه موضوعی خاص تنها درصورتی به درآمدزایی می انجامد که مداوم و پیگیرانه باشد.

با فراوری محتوای خوشخوان و مخاطب پسند می توانید پس از مدتی با تبلیغات کلیکی به درآمد برسید و به ازای کلیک های خوانندگان تان روی بنرهای تبلیغاتی پول بگیرید. به همکاری در فروش و بازاریابی مجازی هم فکر کنید؛ مثلا می توانید به وسیله تبلیغ لینک فروش محصولات آشپزی در فروشگاه های اینترنتی مشهور ایرانی هم کسب درآمد کنید. از این طریق به ازای خرید هر کاربر کمیسیون دریافت می کنید.

اجاره اقامتگاه

از دیگر راه های کسب درآمد به یاری فضای مجازی می توان به اجاره اقامتگاه اشاره نمود. این پیشنهاد به درد شمایی می خورد که ملکی بلااستفاده در منطقه ای با ویژگی های گردشگری خوب یا خوش آب و هوا و خاص دارید و علاقه مندید که به وسیله اجاره اینترنتی خانه یا ویلای خود به مسافران کسب درآمد کنید. در حال حاضر، وبگاه های ایرانی زیادی برای برقراری ارتباط بین صاحب ملک و مسافر وجود دارد که بین شما و گردشگران ارتباط برقرار می نماید و برایتان فرصتی فراهم می نمایند تا ضمن رعایت یک سری نکات به عنوان میزبان در حوزه گردشگری درآمد کسب کنید.

حسابداری

بعضی خدمات اقتصادی مانند حسابداری هم از ظرفیت خوبی برای کار اینترنتی برخوردارند. در حال حاضر بعضی شرکت ها از حسابدارهای غیرحضوری بهره می برند، بنابراین می توانید به وسیله تبلیغ خود در فضای مجازی یا گشتن در وبگاه های کاریابی به کارفرمایان مختلفی وصل شده و از حرفه ای که بلدید، درآمد کسب کنید. اما سطح مهارت تان باید در حد قانع نماینده ای باشد تا بتوانید پیشنهادهای کاری خوبی به صورت دورکاری بگیرید. البته گاهی هم ضروری است با کارفرمای طرف قرارداد هر از چند گاهی جلسه حضوری داشته باشید.

خدمات مشتری

خدمات مشتری در شرکت ها یعنی واحدی که مسوول پاسخگویی به تماس های مشتریان است؛ این تماس ها ممکن است تلفنی یا به وسیله سیستم های چت باشد. بسیاری از شرکت ها برای این بخش به کسانی احتیاج دارند که از منزل کار نمایند و پاسخ مشتریان را بدهند. کافی است، علاوه بر خط تلفن و اینترنت پرسرعت، روابط اجتماعی بالایی داشته باشید تا بتوانید برای چنین مشاغلی درخواست بفرستید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی فرصت درآمدزایی است که به واسطه فراگیر شدن بسترهایی مانند اینستاگرام به وجود آمده است. امروزه تقریبا هر کسب وکاری برای بیشتر دیده شدن از شبکه های اجتماعی استفاده می نماید و این یعنی بسیاری از شرکت ها به افرادی احتیاج دارند که به مدیریت شبکه های اجتماعی وارد باشند؛ یعنی بتوانند کسب وکارشان را به مخاطبان بیشتری بشناسانند و با چالش های جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی آشنا باشند. از مدیر شبکه های اجتماعی انتظار می رود با فوت وفن هایی که می داند، آورنده بازخوردهای مثبت باشد و کسب وکار متبوعش را با وجهه خوبی میان کاربران شبکه های اجتماعی جا بیندازد.

برای پیروزیت در این زمینه باید با مختصات شبکه های اجتماعی مختلف و تحلیل رفتار مخاطب آشنا باشید و مثلا بدانید نحوه برندینگ یک کسب وکار در توییتر با اینستاگرام چه تفاوت هایی دارد یا چگونه پست هایی به کلیک بیشتری می انجامند. خلاصه که کار ساده ای نیست، اما مهارتی است که با کسب تجربه و پشتکار به دست می آید و می تواند برایتان درآمدزا باشد.

نویسندگی

نویسندگی به صورت آزادکاری (فریلنسری) تقریبا شبیه بلاگری است، زیرا از منزل کار می کنید. با این تفاوت که بلاگرها برای وبگاه یا صفحه اجتماعی خودشان محتوا فراوری می نمایند، اما آزادکارها محتوای فراوریی شان را به کسی دیگر می فروشند. این روزها، بسیاری از شرکت ها برای بهتر شناخته شدن در فضای آنلاین به نویسندگان دورکار احتیاجمندند که برایشان در زمینه ای تخصصی یا بعضا عمومی، متن های جذاب و کلیک خور فراوری نمایند. نویسنده آزادکار که باشید، حتی می توانید همزمان برای چند جا بنویسید. البته در این مورد داشتن مهارت نویسندگی هم برای دریافت دستمزد خوب شرط است!

شاید حتی لازم باشد برای ثابت کردن خودتان در بازار کار آزادکارها، در ابتدا با دستمزد کم بنویسید. اما کافی است شرکت های متقاضی بفهمند شما نویسنده خوبی هستید، آن وقت می توانید حتی به صورت تمام وقت کار کنید و به درآمد باثبات تری برسید. برای مرور آگهی های شغلی مربوط به نویسندگی دورکار از وبگاه های کاریابی مشهور ایرانی که اغلب آنها از شرکت های نوپای پیروز هستند، غافل نشوید.

بسته آموزشی

برای کسب درآمد از رشته تخصصی خود احتیاجی نیست حتما معلم خصوصی شوید، حتی می توانید محتوایی را که خوب بلدید، در قالب بسته آموزشی تهیه نموده و بفروشید. لزوما هم به دروس مدرسه ای یا دانشگاهی فکر نکنید. بسته آموزشی شما می تواند درمورد هر موضوعی باشد؛ از موضوعات هنری مانند شمع سازی گرفته تا موضوعات تخصصی بازار کار مانند آموزش برندینگ.

برای پیروزیت در این زمینه باید بتوانید موضوعات پیچیده را با زبان شیوا و قابل فهم برای مخاطب تان باز کنید. همچنین مهم است که بتوانید محتوای آموزشی خود را در قالب ویدئویی خلاقانه بسازید که از جذابیت بصری هم برخوردار باشد. علاوه بر همه اینها، باید به فنون بازاریابی هم مسلط باشید تا به مخاطبان هدف برسید. وگرنه بسته آموزشی شما گمنام باقی می ماند و از سوی جماعتی که باید دیده نمی گردد!

معلم خصوصی

بسیاری از دانش آموزان برای درک کامل تر مطالب درسی از کلاس های خصوصی استفاده می نمایند. فشار به خصوص کنکور باعث شده که خانواده ها برای افزایش احتمال پیروزیت فرزندشان در این آزمون سرنوشت ساز در تدارک کلاس های خصوصی گوناگونی باشند که ناگفته های کلاس های مدرسه را برای دانش آموزان می شکافند. خلاصه که احتیاجی به توصیف بازار داغ مشتریان کلاس خصوصی نیست!

از آنجا که این روزها با شیوع کرونا برگزاری کلاس های مجازی به روال عادی برای دانش آموزان و دانشجویان تبدیل شده و اینترنت پرسرعت هم در هر خانه ای پیدا می گردد، احتیاجی نیست برای معلم خصوصی بودن از این منزل به آن منزل در رفت وآمد باشید. به وسیله فضای مجازی می توانید حتی به جذب دانش آموز از سایر شهرها هم فکر کنید.

اکنون وبگاه های ایرانی مختلفی وجود دارند که شما را به دانش آموزان متقاضی معلم خصوصی مرتبط می نمایند. با ثبت نام در این قبیل سامانه ها می توانید خودتان را به جامعه دانش آموزی معرفی نموده و جذب مخاطب کنید. اما چون رقبای زیادی دارید، باید مهارت تان را در آموزش رشته تخصصی خود بالا ببرید تا امتیازهای بهتری از دانش آموزان بگیرید و محبوب تر شوید!

فروش صنایع دستی

محصولات دست ساز هم از بازار فروش خوبی در فضای مجازی برخوردارند. کافی است در شبکه های اجتماعی رایج حساب کاربری باز کنید و صنایع دستی و دست سازهای خلاقانه خود را برای فروش بگذارید. مهم ترین چالشی که برای این کار پیش رو دارید، متعادل کردن خرج کار با قیمت فروش محصول است، یعنی باید هزینه های ساخت محصول را طوری مدیریت کنید که پس از فروش نه تنها هزینه فراوری محصول جبران گردد، بلکه سود هم نموده باشید.

صدف دژآلود - دانش / روزنامه تور آلمان ارزان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1280

به "10 پیشنهاد برای پول درآوردن از اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پیشنهاد برای پول درآوردن از اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید