دیدار مقامات نظامی آمریکا و ناتو با رئیس کل نیروهای مسلح قطر

به گزارش تور آلمان ارزان، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح قطر روز پنجشنبه با تعدادی از مقامات نظامی آمریکا در دوحه دیدار و گفت وگو کرد.

دیدار مقامات نظامی آمریکا و ناتو با رئیس کل نیروهای مسلح قطر

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، غانم بن شاهین الغانم، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح قطر روز پنجشنبه با تعدادی از مقامات نظامی آمریکا در پایتخت دوحه دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع قطر، الغانم در دفتر خود با سرلشکر کارل موندی ، فرمانده نیروی دریایی در فرماندهی تروریست های سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده در خاورمیانه) دیدار کرد.

رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر همچنین با چارلز هوپر مدیر آژانس همکاری های امنیتی در ارتش آمریکا (شاخه نظارت بر فروش های تسلیحاتی خارجی در پنتاگون) دیدار و گفت وگو کرد.

الغانم همچنین با جیوفانی رومانی(نام کنترل گردد) رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در اداره امور سیاسی و امنیتی ناتو در بروکسل دیدار کرد.

در این نشست ها روابط نظامی بین آمریکا و قطر و راه های تقویت و توسعه آن مورد آنالیز نهاده شد.

بیانیه وزارت دفاع قطر به جزئیات دیگری از دیدارهایی که به طور جداگانه صورت گرفت منتشر نکرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در غرب آسیا سِنتکام اجرای تعداد زیادی از عملیات های نظامی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، یمن، عراق و افغانستان را بر عهده دارد. پس از آنکه آمریکا در 19 فروردین، سپاه را در لیست تروریستی خود قرار داد، متقابلا ایران نیز نیروهای آمریکا در منطقه (سنتکام) را تروریستی بیان کرد.

دوحه و واشنگتن، ژانویه گذشته درباره توسعه حضور آمریکا در پایگاه العدید به عنوان بزرگ ترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه، یادداشت تفاهمی امضا نموده بودند. هم اکنون نزدیک به سیزده هزار نظامی آمریکایی که اکثر آنها از نیروی هوایی هستند و ایران آنها را تروریستی اعلام نموده است، در این پایگاه حضور دارند.

اما روزنامه واشنگتن پست به تازگی در گزارشی اختصاصی به نقل از فرماندهان ارتش آمریکا از روند انتقال بخشی از فعالیت مرکز عملیات هوایی ایالات متحده در قطر، به خاک آمریکا خبر داده و گفته بود که افزایش تنش ها با ایران به این برنامه سرعت بخشیده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 596

به "دیدار مقامات نظامی آمریکا و ناتو با رئیس کل نیروهای مسلح قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مقامات نظامی آمریکا و ناتو با رئیس کل نیروهای مسلح قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید