راهنمای پخت چند شیرینی خانگی بدون فر

به گزارش تور آلمان ارزان، به گزارش زندگی امروز ،خیلی از خانم ها دوست دارند شیرینی عید خانه را خودشان تهیه نمایند، اما مشکل اینجاست که ممکن است شما هم مثل خیلی های دیگر با این کار آشنا نباشید.علاوه بر این ممکن است وسایل تهیه شیرینی در خانه موجود نباشد و در این روزهای پایانی سال، شیرینی درست کردن کار وقت گیری باشد. به خاطر همین و برای اینکه حس کدبانوگری خود را ارضا کنیم، دنبال چند شیرینی ساده خانگی رفتیم که بدون دردسر، فر و خیلی از وسایل شیرینی پزی، به راحتی بتوانیم در خانه درست کنیم و از هنری آشپزی خود لذت ببریم. پس همراه ما باشید تا از شما یک خانم همه فن حریف بسازیم.

راهنمای پخت چند شیرینی خانگی بدون فر

چیزکیک فوری

مواد لازم:

بیسکویت ساده: 200 گرم

کره: 100 گرم

پنیر خامه ای: 200 گرم

خامه: 200 گرم

وانیل: یک قاشق چای خوری

ژله آناناس: یک بسته

ژله توت فرنگی: یک بسته

شکر: نصف لیوان (اگر دوست دارید شیرین باشد)

یخ: چهار حبه

طرز تهیه:

1. بیسکویت را با دست خرد و با کره آب شده خوب مخلوط کنید تا شکل خمیری به خودش بگیرد، بعد کف یک ظرف سلفون بکشید و بیسکویت را در قالب ریخته و با ته لیوان صاف کنید و داخل فریزر بگذارید.

2. حالا پنیر خامه ای، وانیل و شکر را خوب هم بزنید و خامه را به آن اضافه کنید. در یک ظرف دیگر ژله آناناس را با نصف لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا ژله کاملا حل گردد، چهار حبه یخ را به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا سرد گردد، بعد ژله را به پنیر اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا کاملا یکدست گردد.

3. پنیر را به بیسکویت اضافه نموده و روی آن را کاملا صاف کنید و داخل یخچال بگذارید تا خوب ببندد. ژله توت فرنگی را با یک لیوان آب جوش و چند تکه یخ مخلوط می کنید و وقتی چیزکیک کاملا سفت شد، ژله را به آرامی روی آن بریزید و دوباره داخل یخچال بگذارید تا کاملا سفت گردد. پس از آماده شدن، لبه های سلفون را بکشید و به آرامی چیزکیک را از ظرف جدا کنید. به همین راحتی.

فوت کوزه گری:

برای اضافه کردن ژله به پنیر حتما صبر کنید تا ژله خنک گردد، در غیر این صورت پنیر حالت یکدستی خود را از دست می دهد.

باقلوای عربی

مواد لازم:

رشته عربی: یک بسته

کره: 50 گرم

شیرعسلی: نصف قوطی

خلال پسته و خلال بادام: به مقدار لازم

طرز تهیه:

1. رشته عربی را باید از کوچه مروی یا فروشگاه هایی که مواد شیرینی پزی دارند، تهیه کنید، برای یک بسته رشته، 50 گرم کره و نصف شیرعسلی ضروری است. ابتدا رشته را خرد کنید و داخل قابلمه با حرارت کم تفت می دهید تا رنگ آن کمی تغییر کند و از حالت خامی خارج گردد، بعد آن را داخل یک ظرف پیرکس می ریزید.

2. حالا در یک ظرف دیگر کره را آب نموده و با شیرعسلی مخلوط می کنید و آن را داخل ظرف رشته ها ریخته و خوب هم می زنید تا کاملا یکدست گردد، بعد مواد را صاف نموده و روی آن را با خلال پسته و خلال بادام تزئین کنید. ظرف را به مدت یک ساعت داخل یخچال بگذارید. رشته عربی آماده است. می توانید آن را به تکه های کوچک برش دهید و در ظرف بچینید. نوش جان.

فوت کوزه گری:

باسلوق

مواد لازم:

نشاسته گل: 150 گرم

آب: دوونیم پیمانه

جوهرلیمو: یک هشتم قاشق چای خوری

شکر رژیمی: یک و یک چهارم پیمانه (شکر معمولی: 500 گرم)

پودر ژلاتین: یک قاشق سوپ خوری

گلاب: دو قاشق سوپ خوری

پودر نارگیل: به مقدار لازم

مغز گردو: به مقدار لازم

مغر پسته: به مقدار لازم

طرز تهیه:

1. نشاسته را با مقداری آب سرد مخلوط می کنیم. وقتی حل شد، حرارت را روشن می کنیم. جوهر لیمو را به آن اضافه نموده و مدام هم می زنیم.

2. شکر را در بقیه آب می ریزیم. پودر ژلاتین را به شکر اضافه و وقتی حل شد مخلوط را به نشاسته اضافه می کنیم.

3. مواد را خوب هم می زنیم تا غلیظ گردد، گلاب را اضافه نموده و خاموش می کنیم. پودر نارگیل را در ظرف ریخته و به مقدار یک قاشق از نشاسته را روی پودر نارگیل می ریزیم، بعد گردو و خلال پسته را داخل آن فرو می کنیم و مقداری پودر نارگیل روی آن می ریزیم. در ظرف می چینیم و دو الی سه ساعت داخل یخچال می گذاریم.

فوت کوزه گری:

باسلوق خانگی را حتما در یک ظرف در بسته و داخل یخچال نگهداری کنید، در غیر این صورت خیلی زود خراب می گردد.

کاپ کیک قابلمه ای

مواد لازم:

آرد: چهار قاشق غذاخوری

شیر: سه قاشق غذاخوری

شکر: سه قاشق غذاخوری

پور کاکائو: دو قاشق غذاخوری

روغن مایع: چهار قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر: یک قاشق سوپ خوری

تخم مرغ: یک عدد

طرز تهیه:

1. شکر و تخم مرغ را در ظرف ریخته و خوب هم می زنیم. بعد روغن مایع و آرد و بیکینگ پودر را همراه پودر کاکائو به مخلوط اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. درنهایت شیر به مواد اضافه می کنیم. داخل یک قابلمه به ارتفاع نصف فنجان ها آب می ریزیم و اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد.

2. فنجان ها را با روغن چرب می کنیم و یک سوم آن را با مواد کیک پر می کنیم و در قابلمه آب جوش روی حرارت ملایم می گذاریم.

3. یک ربع بعد وقتی کیک ها خوب پف کرد، زیر آن را خاموش می کنیم و در قابلمه را با یک دمکنی می بندیم و اجازه می دهیم یک ربع بماند. وقتی کیک سرد شد به راحتی و با چند ضربه از داخل فنجان خارج می گردد. می توانید روی کیک ها را با خامه تزئین کنید.

فوت کوزه گری:

برای جدا کردن کیک ها از فنجان صبر کنید تا خنک گردد، اگر داغ باشد به داخل ظرف می چسبد.

شیرینی شکلاتی آلمانی

مواد لازم:

بیسکویت پتی بور: 100 گرم

تخم مرغ: یک عدد

گردوی خردشده: یک دوم پیمانه

شکر: یک دوم پیمانه

پودر کاکائو: یک چهارم پیمانه

طرز تهیه:

1. ابتدا کره و پودر کاکائو را روی حرارت می گذاریم تا کره آب گردد، بعد تخم مرغ و شکر را اضافه می کنیم و سریع هم می زنیم در حدی که شکر خوب حل گردد.

2. حالا مواد را از روی حرارت بر می داریم و پودر بیسکویت و گردو را به آن اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.

3. این ترکیب را داخل یک کیسه فریزر می ریزیم و به صورت استوانه فشرده می کنیم و به مدت دو ساعت داخل یخچال می گذاریم و بعد از آماده شدن برش می زنیم.

فوت کوزه گری:

بعد از اضافه کردن تخم مرغ و شکر مواد را خوب هم بزنید و زود خاموش کنید، در غیر این صورت سفیده تخم مرغ زود می بندد و شیرینی شما خراب می گردد.

شیرینی کنجدی

مواد لازم:

کنجد: یک ونیم پیمانه

شکر: یک پیمانه

عسل: سه قاشق غذاخوری

روغن: دو قاشق غذاخوری

زعفران حل شده در آب: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

1. شکر، عسل و روغن را در ظرف کوچکی ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا مواد کاملا حل شده و طلایی رنگ گردد، سپس زعفران را به آن اضافه کنید و در آخر کنجد را داخل ظرف بریزید و هم بزنید تا کنجدها کمی طلایی شوند.

2. یک سینی را چرب کنید، حرارت را ملایم کنید تا حدی که سوهان فقط گرم بماند، سپس سوهان را داخل سینی بریزید و بعد از سرد شدن برش دهید. سوهان کنجدی را در ظرف دردار، دور از رطوبت و گرما نگه دارید کنید.

فوت کوزه گری:

قبل از ریختن سوهان در سینی یک قاشق از آن را در سینی بریزید، اگر زود بست و زیر زبان ترد بود، سوهان آماده است وگرنه اجازه دهید کمی بیشتر روی حرارت بماند.

منبع:برترینها

منبع: زندگی روز
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1981

به "راهنمای پخت چند شیرینی خانگی بدون فر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای پخت چند شیرینی خانگی بدون فر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید