رسیدگی به بیماران کرونا در آمریکا سهمیه بندی می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: در حالی که آمریکا به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است این کشور تجهیزات کافی برای مراقبت و درمان بیماران در اختیار ندارد.

رسیدگی به بیماران کرونا در آمریکا سهمیه بندی می گردد

روزنامه بوستون هرالد در گزارشی به عملکرد ضعیف دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا پرداخت و نوشت کارشناسان بر این باورند آمریکا به کانون شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و این در حالی است که آمریکا تجهیزات کافی برای مراقبت و درمان بیماران در اختیار ندارد.

در این گزارش به قلم الکسی کوهان آمده است: یک پزشک در هاروارد اظهار داشت بیماری همه گیر کرونا آمریکا را هدف قرار می دهد و نبود تجهیزات، فضای بیمارستانی و عدم ارائه یاری قابل توجه از سوی دولت فدرال در زمینه آزمایش کرونا، سبب شده است آمریکا در شرایط بسیار دشواری قرار گیرد.

دکتر آشیش جها مدیر موسسه بهداشت جهانی هاروارد در سخنانی گفت: ما یک بازه زمانی دو ماهه را هدر دادیم. دو ماه زمانی طولانی در ارتباط با یک بیماری همه گیر محسوب می گردد. گذشت زمان به نفع ما نیست.

این پزشک اضافه نمود مقامات از شیوع این بیماری در ماه ژانویه اطلاع داشتند و می شد از این زمان برای ذخیره تجهیزات و اقلام پزشکی و همچنین آماده کردن کیت های آزمایش و افزایش تخت ها در بیمارستان ها در سراسر کشور استفاده کرد.

جها گفت: فکر می کنم همچنان می توانیم اقداماتی انجام دهیم، اما اکنون دستیابی به هدف دشوارتر از دو ماه پیش است.

روز پنجشنبه آمریکا در موارد ابتلا به ویروس کرونا از همه کشورهای دیگر پیشی گرفت و بر اساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، اکنون تعداد موارد ثبت شده ابتلا به کووید نوزده در آمریکا از مرز صد هزار تن گذشت.

چین و ایتالیا هر یک به ترتیب با 86 هزار و 80 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

جها روز پنجشنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ آنلاین در دانشکده پزشکی هاروارد درباره نگرانی های مرتبط با شکاف در نظام بهداشت و درمان صحبت کرد.

وی گفت آمریکایی ها طی دست کم 12 تا 18 ماه با تأثیرات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا روبرو خواهند بود تا زمانی که واکسنی فراوری گردد و عظیمترین شکاف ها در زمینه تخت های بیمارستانی، مناطق حومه ای که دسترسی کمتری به مراقبت های بهداشتی دارند و تهیه کیت های آزمایش و دستگاه های تنفس مصنوعی خواهد بود.

او در مورد تخت های بیمارستانی گفت: استفاده صرف از فضای کنونی کافی نیست. بیماران مبتلا به ویروس کرونا باید مجزا از دیگر بیماران بستری شوند.

با آن که این ویروس می تواند در مناطق پر جمعیت تر همانند شهرهای عظیم سریع تر منتقل گردد، مناطق حومه ای هم در امان نیستند و ارائه تجهیزات حیاتی همانند دستگاه های تنفس مصنوعی در سطح پایینی در سراسر کشور توزیع می گردد.

جها خاطر نشان کرد: قصد داریم فرایند مراقبت از افراد را سهمیه بندی کنیم، بنابراین بعضی از افراد زنده می مانند و بعضی دیگر می میرند.

ظرفیت دریافت آزمایش باید دو تا سه برابر زمان کنونی گردد و برای مراقبت از افراد به نیروی کار بهداشتی بسیار بیشتری احتیاج است.

جها گفت: دولت فدرال به واقع اقدامی ضعیف در ارتباط با ایجاد مکان های دریافت تست در پیش گرفت. بنابراین، خود ایالت ها باید وارد عمل شوند. می خواهم شاهد کوشش دولت فدرال در این زمینه باشم و تمایل دارم ببینم خود رئیس جمهور وارد عمل گردد و بگوید ما باید این ویروس را متوقف کنیم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1102

به "رسیدگی به بیماران کرونا در آمریکا سهمیه بندی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به بیماران کرونا در آمریکا سهمیه بندی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید