رشد چشمگیر خودروهای الکتریک در چین ، 99 درصد حمل و نقل عمومی شنزن از انرژی پاک تامین می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، شنزن چین به زودی به یکی از مراکز مهم حمل و نقل عمومی با وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل می گردد. این شهر با جمعیت 12 میلیون نفری خود انتظار دارد به زودی 99 درصد حمل و نقل خو درا با خودروهای الکتریکی عمومی سازماندهی کند.

رشد چشمگیر خودروهای الکتریک در چین ، 99 درصد حمل و نقل عمومی شنزن از انرژی پاک تامین می گردد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شنزن یکی از مقاصد مهم گردشگری، تجارت و فعالیتهای صنعتی در چین است. این شهر پر تردد همیشه مقادیر زیادی آلودگی هوا را تجربه می نماید. بر این اساس از مدتی پیش مقامات شنزن برنامه ریزی نموده اند تا طرح شهر سبز خود را بر پایه وسایل نقلیه الکتریکی توسعه دهند.

درواقع این روزها می توان شنزن را نوعی سیلیکون ولی چینی ها دانست. از خاتمه سال 2017 و اوایل سال 2018 تقریبا تمام اتوبوسهای این شهر الکتریکی شد و مقامات شنزن اکنون به دنبال الکتریکی کردن تاکسی های شهر هستند.

با تور چین از شگفتی های آسیا یکجا دیدن کنید

با این حال حدود 1350 وسیله نقلیه از ناوگان حمل و نقل شهری شنزن هنوز در انتظار ورود به سیستم الکتریکی هستند چرا که مقامات باید ابتدا کمبود ایستگاه های شارژ را در سطح شهر حل نمایند. درواقع این موضوع ناشی از این اصل است که زیرساخت های شهری همزمان با رشد وسایل نقلیه الکتریکی رشد نمی نمایند.

بر اساس یک نظرسنجی که در سال 2018 صورت گرفته است، 80 درصد از راننده های خودرو در شنژن از تامین و تخصیص ایستگاه های شارژ خودرو در شهر ناراضی بودند.

مقام ترافیک شنژن ادعا می نمایند که اتوبوسهای الکتریکی 70 درصد انرژی بیشتر نسبت به سوخت های فسیلی فراوری می نمایند و در کل با استفاده از ناوگان الکتریکی در سطح شهر، میزان انتشار کربن تا 856 هزار تن در سال کاهش می یابد..

جالب است بدانید بسیاری از فعالان خودرو الکتریکی در چین، با شرکت های خارجی همکاری می نمایند چرا که ینی ها خودروهای الکتریکی سبک وزن تری فراوری می نمایند. خودروسازان شنژن هم اکنون در سراسر دنیا از جمله بریتانیا، شیلی و مصر فعالند و در آسیا، خودروهای الکتریکی را به همسایه های مهمی مثل ماکائو، سنگاپور و ژاپن می فروشند.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 215

به "رشد چشمگیر خودروهای الکتریک در چین ، 99 درصد حمل و نقل عمومی شنزن از انرژی پاک تامین می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "رشد چشمگیر خودروهای الکتریک در چین ، 99 درصد حمل و نقل عمومی شنزن از انرژی پاک تامین می گردد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد چشمگیر خودروهای الکتریک در چین ، 99 درصد حمل و نقل عمومی شنزن از انرژی پاک تامین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید