شرکت هواوی در آمریکا محکوم شد ، جریمه ای 10.5 میلیون دلاری در انتطار غول فناوری

به گزارش تور آلمان ارزان، اگرچه تلفن های همراه هواوی حضور فعالی در آمریکا ندارند ولی این موضوع برای قاضی های آمریکایی دلیل نمی گردد تا آنها را بار دیگر جریمه کند.

شرکت هواوی در آمریکا محکوم شد ، جریمه ای 10.5 میلیون دلاری در انتطار غول فناوری

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از اندروید اتوریتی یک قاضی تگزاسی شرکت هواوی را به دلیل نقض قانون حق ثبت اختراع در زمینه تکنولوژی اینترنت 4G LTE جریمه نموده است.

اما جزییات این جریمه شامل چه مواردی است؟ شرکت هواوی باید مبلغ 10.5 میلیون دلار را به شرکت پانوپتیس خالق اصلی تکنولوژی مذکور پرداخت کند.

تا این لحظه هوآوی واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده اما پیش بینی می گردد این شرکت اعتراضاتی جدی را مطرح کند. شرکت پانویتیس که مالک اصلی سیستم LTE استپیش از این چندین بار کوشش نموده تا شرکت هوآوی را به دلیل عدم رعایت حق ثبت اختراع محکوم کند.اکنون قاضی دستور داده که هوآوی مبلغ 10.5 میلیون دلار را به عنوان خسارت به این شرکت پرداخت کند.

این شرکت آمریکایی تحقیقاتی در زمینه اینترنت LTE داشته و مدعی است که شرکت هواوی از این سیستم ها بدون کسب اجازه و دریافت مدرک در تلفن های همراه خود استفاده نموده است.

گوشی هایی که در این زمینه مورد اتهام قرار گرفته اند شامل : Nexus 6P ، Huawei Mate 9 ، Huawei P8 Lite می شوند.اشایان ذکر است دو تلفن همراه Mate 9 و P8 Lite حضور فعالی در آمریکا نداشته اند.

این نخستین دفعه ای نیست که هواوی با این نوع جریمه ها در آمریکا روبرو می گردد. اوایل سال جاری نیز این شرکت با مشکلاتی در آمریکا روبرو شد و محدودیت هایی را از سوی دولت آمریکا دریافت کرد. اکنون هووی تصمیم به سیاست سکوت گرفته است و از هیچ یک از برنامه های خود در آمریکا صحبتی به میان نیاورده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 79

به "شرکت هواوی در آمریکا محکوم شد ، جریمه ای 10.5 میلیون دلاری در انتطار غول فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواوی در آمریکا محکوم شد ، جریمه ای 10.5 میلیون دلاری در انتطار غول فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید