شورای امنیت درباره کره شمالی جلسه برگزار می نماید

به گزارش تور آلمان ارزان، دیپلمات های سازمان ملل خبر دادند که شورای امنیت روز پنجشنبه به وقت محلی درباره کره شمالی جلسه ای برگزار می نماید.

شورای امنیت درباره کره شمالی جلسه برگزار می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی، شورای امنیت سازمان ملل را به برگزاری جلسه اضطراری مجاب کرد.

خبرگزاری فرانسه بامداد پنجشنبه به نقل از دیپلمات های سازمان ملل گزارش داد که شورای امنیت روز پنجشنبه به وقت محلی درباره کره شمالی جلسه ای برگزار می نماید.

با اینکه جزئیات بیشتری از این خبر اعلام نشده اما گفته می گردد که قرار است آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی از جمله شلیک موشک مافوق صوت در این جلسه آنالیز گردد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز گذشته اطلاع داد که این کشور روز سه شنبه یک فروند موشک مافوق نو را آزمایش نموده است.

بامداد پنجشنبه بعلاوه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ضمن رد پیشنهاد آمریکا برای مذاکرات بدون پیش شرط، گفت خطوط ارتباطی با کره جنوبی را برای نشان دادن تمایل پیونگ یانگ جهت ایجاد صلح در شبه جزیره کره، بازسازی می نمایند (جزئیات بیشتر).

کره شمالی در سال های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد نو استفاده نموده اما این کشور اخیراً از موشک نوی که از واگن قطار شلیک شده است هم رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این هم کیم سونگ نماینده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش های موشکی، اما گفت پیونگ یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری ها علیه هیچ کشوری ندارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2034

به "شورای امنیت درباره کره شمالی جلسه برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت درباره کره شمالی جلسه برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید