صالحی: برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است

به گزارش تور آلمان ارزان، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که طبق توضیحات رییس سازمان انرژی اتمی هدف دشمن مبنی بر توقف غنی سازی در ایران محقق نشد و در حال حاضر برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده همچنین هیچ وقت غنی سازی در نطنز حتی در زمان قطع کابل اصلی برق متوقف نشده است.

صالحی: برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است

ابوالفضل عمویی در مصاحبه با ایسنا در شرح جلسه فوق العاده امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این جلسه با حضور آقای صالحی و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جهت آنالیز خرابکاری در سایت هسته ای نطنز برگزار گردید. در این جلسه آقای ابراهیم عزیزی رییس هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی به سایت نطنز پس از حادثه 22 فروردین ماه، گزارش بازدید هیات از سایت نطنز و پیشنهاد های این هیات برای اصلاح شرایط را به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

وی اضافه کرد: آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز به ارائه شرحاتی درباره آسیب وارد شده به کابل های انتقال برق سایت نطنز در اثر خرابکاری توسط رضا کریمی پرداخت و گفت که کابل هایی که در این حادثه دچار اختلال شده بود، به سرعت تعویض شده و در حال حاضر برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است.

عمویی ادامه داد: رئیس سازمان انرژی اتمی شرح داد که به دلیل تدابیر اجرا شده، هیچ وقت غنی سازی در نطنز حتی در زمان قطع کابل اصلی برق متوقف نشده و هم اکنون هم چندین زنجیره سانتریفیوژ در محلی که برق آن دچار آسیب شده بود، مجددا فعال شده است.

وی ادامه داد: بنا بر تاکید آقای صالحی هدف دشمن مبنی بر توقف غنی سازی در ایران محقق نشد و با اتکا به قانون مجلس ما به سرعت، غنی سازی 60 درصد را برای تامین احتیاج های داخلی شروع کردیم و به دشمنان توانمندی بومی کشور را نشان دادیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش ارایه شده در این جلسه، دشمنان کشورمان از جمله رژیم صهونیستی کوشش های مکرری برای خرابکاری صنعتی در برنامه هسته ای ایران داشته اند که موارد متعددی از آن ها با کوشش نیرو های فنی و امنیتی سازمان کشف و خنثی شده است.

عمویی اضافه کرد: در این جلسه، نمایندگان عضو کمیسیون با طرح نظرات خود بر تقویت تدابیر پیشگیرانه حفاظتی در مراکز حساس وابسته به سازمان انرژی اتمی تاکید کردند و خواهان تمرکز بر امنیت و حفاظت در سازمان انرژی اتمی شدند و از اقدام به موقع دانشمندان هسته ای کشور در غنی سازی 60 درصد در سایت نطنز تقدیر کردند.

وی در خاتمه گفت که در این جلسه مقرر شد که با توجه تحولات جاری در موضوعات سیاست خارجی، علیرغم محدودیت های بهداشتی در مجلس، کمیسیون امنیت ملی در هفته های آینده بنا به اقتضا جلسات فوق العاده برگزار کند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1823

به "صالحی: برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی: برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید