طرح های نیمه تمام معضل جدی دولت است، ضرورت واگذاری به بخش خصوصی

به گزارش تور آلمان ارزان، علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده بیش از 600 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور احتیاج است که این موضوع مهم باید معین تکلیف گردد.

طرح های نیمه تمام معضل جدی دولت است، ضرورت واگذاری به بخش خصوصی

وی افزود: با توجه به اهمیت تکمیل پروژه های نیمه تمام کشور قانونی هم در مجلس تصویب شد تا با واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی و مشارکت مردمی و نهادها، طرح ها از این بلاتکلیفی خارج شود و به خاتمه برسد.

نماینده مجلس اراک گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس برخی از پروژه ها را می توان برای تکمیل، واگذار کرد و یک راه گذر از این بن بست موضوع مبادله این طرح ها بین دستگاه ها برای مشخص تکلیف سریع آنها است.

کریمی ادامه داد: مورد دیگر این که در زمینه واگذاری طرح های نیمه تمام واجد شرایط، واگذاری در اولویت بندی به نهادها و موسسات عمومی و غیر دولتی واگذار شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: در روستاها طرح های نیمه تمام زیادی وجود دارد بهترین شرایط واگذاری به دهیاری ها است که پس از تکمیل به بهترین صورت می توانند از آن بهره برداری نمایند و در شهرها نیز این واگذاری به شهرداری ها انجام شود.

کریمی بیان داشت: سپس نهادها و موسسات خیریه سازمان های مردم نهاد و مشارکت عمومی می تواند در این حوزه وارد شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: برای تسریع در این کار بایستی در در چهارچوب قانون از برخی تشریفات غیرضروری کاسته شود و دیگر اینکه در مورد تغییر کاربری نیز تجدید نظر شود.

کریمی افزود: زمانی که این طرح اجرا شده با هدف دیگر بوده و امروز با واگذاری ممکن است این هدف کاربردی نداشته باشد و ضروری است تغییر کاربری داده شود، لذا در مورد قانون عدم تغییر کاربری باید تجدیدنظر شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 198

به "طرح های نیمه تمام معضل جدی دولت است، ضرورت واگذاری به بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های نیمه تمام معضل جدی دولت است، ضرورت واگذاری به بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید