عامل دستکاری در نظرسنجی تلویزیونی شناسایی شد

به گزارش تور آلمان ارزان، از هفته گذشته ماجرای آرای غیرواقعی در نظرسنجی تلویزیونی برای معرفی بهترین برنامه شروع شد و واکنش های مختلفی را به دنبال داشت. اکنون وزیر ارتباطات از شناسایی فرد خاطی خبر می دهد.

عامل دستکاری در نظرسنجی تلویزیونی شناسایی شد

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی عصر پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: گزارش کامل و با جزییات فنی چگونگی دستکاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، امروز نهایی و برای پلیس ارسال شد. عامل دستکاری در نظرات مردم شناسایی شده است.

چندی پیش از سوی صدا و سیما و مسئولان نظرسنجی اعلام شده بود در شبکه نظرسنجی اختلال ایجاد شده و مورد هک نهاده شده است.

وزیر ارتباطات در توییتر خود این مسئله را رد کرد و نوشت: هک یا اختلال منتفی است. طبیعتا شناسایی آمر یا آمران و انگیزه آنها را پلیس پیگیری خواهد نمود.

پس از این حواشی، دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است جابجایی آرای نظرسنجی محبوب ترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.

سید جمال هادیان طبائی زواره رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز مدتی قبل در تبادل نظر با ایرنا به صحبت های دبیر جشنواره جام جم اینطور واکنش نشان داد: تغییر آرا در شرکت طرف قرارداد تبلیغات انحصاری صدا و سیما انجام شده است که هیچ مجوزی از وزارت ارتباطات ندارد.

دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است جابجایی آرای نظرسنجی محبوبترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.

وی اضافه نمود: اظهارات جدید وی را ندیده ام اما به فرض صحت، عرض می کنم وی صبح روز گذشته نیز اظهارنظر آنالیز نشده و شتاب زده ای داشته اند، ادعای ایشان در این مورد هم مردود است.

هادیان توضیح داد: تغییر آرا در شرکت طرف قرارداد انحصاری تبلیغات صداوسیما صورت پذیرفته که هیچ مجوزی از وزارت ارتباطات نیز ندارد و توصیه می کنیم منتظر گزارش تکمیلی بمانند و سپس اظهارنظر نمایند.

ماجرای دستکاری آرای نظرسنجی تلویزیون هفته گذشته کلید خورد. سر منشا این ماجرا زمانی معین شد که بعضی از مشترکان تلفن همراه پیامکی مبنی بر ثبت نظرسنجی ایشان در برنامه برنده باش دریافت کردند. در حالی که هیچ کدام از آنها پیامی برای شرکت در نظرسنجی ارسال نکرده بودند.

این مسئله واکنش های زیادی را در پی داشت به طوری که مردم از وزیر ارتباطات خواستند این مسئله را مستقیماً پیگیری کند.

پیگیری این مسئله در دستورکار وزیر نهاده شد و در نهایت امروز از فرد فرد خاطی شناسایی و پلیس معرفی گردید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 305

به "عامل دستکاری در نظرسنجی تلویزیونی شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل دستکاری در نظرسنجی تلویزیونی شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید