فرصت های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد

به گزارش تور آلمان ارزان، فتح الله حقیقی شامگاه پنجشنبه در نشست تخصصی شهرداران و افتتاح سامانه جامع شهری، به بحث جذب سرمایه گذاری تأکید کرد و اضافه کرد: با پول هایی که در شهرداری ها وجود دارد توسعه شهری انجام نمی گردد و فقط نباید به دنبال سرمایه گذار کلان و یا خارجی بود، بلکه باید سرمایه گذاری خُرد بستری فراهم کرد تا اشتغال ایجادشده و باید ابتدا فضا برای جذب و حضور سرمایه گذار فراهم گردد.

فرصت های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد

وی به بحث پسماندها اشاره نمود و گفت: در بحث پسماندها باید ابتدا راه حل ارائه کرد و تفکیک از مبدأ را برای شهروندان فرهنگ سازی کرد.

حقیقی یادآور شد: باید برای اعتبارات سوخت طرح عملیاتی نوشته گردد تا بتوان توجه ویژه ای به شهرداری های کوچک انجام گردد و چهره شهرهای کوچک تغییر کند.

استاندار زنجان گفت: فرصت های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد که یکی از اولویت های مهم در استان پیگیری ظرفیت های این بخش برای توسعه شهرهای استان خواهد بود.

حقیقی اضافه نمود: طرح نوسازی حمل ونقل که مدنظر رئیس جمهور است و 50 درصد هزینه آن را دولت تقبل می نماید و اگر 40 اتوبوس به استان تزریق گردد، وضعیت حمل ونقل استان بهتر می گردد.

استاندار زنجان توضیح داد: اعتبارات ارزش اضافه نموده فرصتی برای شهرهای کوچک است و شهرداران با این اعتبارات به شهرها تحرک بدهند.

حقیقی گفت: استان زنجان از اهرم های تسهیلاتی کمتر یاری دریافت نموده و در ارزیابی از مدیران، دریافت سهم از بودجه ملی موردتوجه قرار می گیرد و در بحث بازآفرینی که بسیار مهم و کلیدی است، پیگیر ستاد بازآفرینی هستیم.

وی ابراز کرد: شورای شهر و روستا ازجمله اصول قانون اساسی است و صندلی شورای شهر و روستا باید مناسب باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه زنجان مرکز ثقل بخش مهمی از کشور است و 50 درصد امکانات جمعیت کشور در شعاع 400 کیلومتری زنجان واقع شده است،اضافه نمود: عمده صادرات و واردات کشور در 250 کیلومتری استان اتفاق می افتد و هر چقدر زیرساخت های استان تقویت گردد فواید آن 50 درصد کشور را شامل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 241

به "فرصت های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های مناسبی در حوزه بازآفرینی شهری وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید