فعالیت کنسولگری های ونزوئلا در کانادا به حالت تعلیق درآمد

به گزارش تور آلمان ارزان، وزارت خارجه ونزوئلا در واکنش به اقدامات تحریک آمیز اخیر اتاوا، از تعلیق موقت تمامی فعالیت های کنسولگری های خود در شهرهای ونکوور، تورنتو و مونترآل اطلاع داد.

فعالیت کنسولگری های ونزوئلا در کانادا به حالت تعلیق درآمد

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور آلمان ارزان، ونزوئلا در واکنش به اقدام اتاوا در تعطیلی سفارتخانه خود در کاراکاس، ارائه خدمات در کنسولگری خود در کانادا را متوقف کرد.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، ونزوئلا تأکید نموده است که کانادا باید پیروی از خط مشی آمریکا در سیاست خارجی خود را متوقف کند.

خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا روز گذشته (شنبه) اظهار داشت که به طور موقت تمامی خدمات کنسولی ونزوئلا در کنسولگری های این کشور در شهرهای ونکوور، تورنتو و مونترآل به حالت تعلیق درمی آید.

بنا به گفته وزیر امور خارجه ونزوئلا، تمامی فعالیت های این کنسولگری ها به سفارت ونزوئلا در اتاوا منتقل می گردد.

کاهش فعالیت دیپلماتیک ونزوئلا در واکنش به تصمیم اخیر دولت کانادا برای تعطیلی موقت سفارتخانه خود در کاراکاس و انتقال تمامی فعالیت های کنسولی به سفارتخانه خود در کلمبیا انجام شده است.

وزارت خارجه ونزوئلا این اقدام کانادا را به شدت محکوم کرد و آن را یک تصمیم سیاسی خواند که نمایانگر تداوم خصومت اتاوا در قبال ونزوئلا و اطاعت منظم از تهاجم دولت ترامپ علیه مردم وزوئلا و نهادهای دموکراتیک است.

وزارت خارجه ونزوئلا همچنین اتاوا را به دلیلی حمایت از تحریم های مالی واشنگتن علیه کاراکاس انتقاد کرد.

در بیانیه وزارت خارجه ونزوئلا آمده است: ونزوئلا امیدوار است که کانادا به زودی سلطه بر سیاست خارجی خود را مجدداً به دست آورد تا یک جو بهتر برای گفت وگو و احترام دوجانبه در راستای منافع مردم هر دو کشور به وجود آید.

کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا روز 13 خردادماه در بیانیه ای از تصمیم کشور خود برای تعلیق موقت فعالیت های سفارتخانه کانادا در ونزوئلا اطلاع داد.

در بیانیه وزارت خارجه کانادا اینگونه آمده بود: در خاتمه این ماه (ژوئن)، دیپلمات های کانادایی در ونزوئلا دیگر در جایگاهی نیستند که تحت رژیم مادورو بتوانند اعتبار دیپلماتیک دریافت نمایند و ویزا آنها منقضی خواهد شد بنابراین، گزینه ای نداریم جز اینکه همین حالا فعالیت های سفارت کانادا در ونزوئلا را به صورت موقت به حالت تعلیق درآوریم.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوایدو رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اظهار داشتند.

طبق گزارش شبکه راشاتودی، کانادا در میان اولین کشورهایی بود که خوآن گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را بعنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخت.

به نوشته رسانه های آمریکایی، کاخ سفید هنگام اعلام به رسمیت شناختن گوایدو انتظار داشته وی ظرف تنها چند روز رسماً مادورو را کنار بزند و نظامیان را نیز با خود همراه کند. با گذشت چند ماه، این سناریو عملا شکست خورده و کوشش های واشنگتن برای ترغیب نظامیان به حمایت از گوآیدو ناکام مانده است.

آمریکا مدت هاست به جهت تغییر نظام در این کشور فشارهایی را به ونزوئلا و مردم آن وارد نموده و حتی مقام های ارشد کاخ سفید تهدید به حمله نظامی نموده اند. (جزئیات بیشتر)

این اقدام های مداخله جویانه آمریکا و متحدان غربی اش با مخالفت ایران، روسیه، چین،کوبا، بولیوی، ترکیه و بعضی کشورهای دیگر روبرو شده است.

پس از شکست توطئه گوایدو و همپیمانان آمریکایی وی برای کودتا علیه دولت مادورو، مخالفان ونزوئلا خواهان مذاکره با نمایندگان دولت مادورو در نروژ شدند.

با اینحال، دفتر گوایدو، 9 خرداد ماه، اظهار داشت که مذاکرات با نمایندگان دولت که در شهر اسلو نروژ در جریان بود، بدون دستیابی به توافق به خاتمه رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 394

به "فعالیت کنسولگری های ونزوئلا در کانادا به حالت تعلیق درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت کنسولگری های ونزوئلا در کانادا به حالت تعلیق درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید