لالایی خواندنی شد، جنگ ویتنام به روایت یک شاهد عینی

به گزارش تور آلمان ارزان، انتشارات کوله پشتی کتاب لالایی را به قلم کیم توی نویسنده ویتنامی منتشر کرد که شامل خاطرات نویسنده از زندگی در ویتنام، جنگ و برخورد با سربازان کمونیست، توضیح ماجرای فرار با قایق و زندگی در اردوگاه پناهندگان و سفر به کِبک و تقابل دو فرهنگ است.

لالایی خواندنی شد، جنگ ویتنام به روایت یک شاهد عینی

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

نوی با زبانی روان، ساده و با توصیفاتی ملموس و گاه شوکه کننده هر یک از خاطرات خود را مانند لالایی های شبانه تعریف نموده است.

این کتاب با عنوان اصلی RU منتشر شده است که در زبان ویتنامی به معنی جریان کوچک است و می توان به جریان آب، اشک، خون، یا پول اشاره داشته باشد.

این کتاب جایزه ادبی پس از انتشار و ترجمه توانسته جوایز ادبی بسیاری را به دست بیاورد که از جمله آنها می توان به جایزه ادبی فرمانداری در بخش داستان های فرانسوی زبان سال 2010، جایزه بزرگRTL پاریس سال 2010، جایزه بزرگ ادبی آرچامبو سال 2011، جایزه موندلو بخش چند فرهنگی سال 2011، جایزه بزرگ گراند پابلیک سالن دو لیور سال 2012را نام برد

این کتاب همچنین در فهرست نامزدهای جایزه ادبی من ایژین 2013، جایزه بین المللی ادبی دوبلین IMPAC سال 2014، جایزه گیلر کانادا سال 2012 و جایزه رمان برتر سایت آمازون کانادا 2012 هم نهاده شد.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

صلحی که با توپ و تانک ایجاد گردد ناگزیر باعث خلق صدها و هزاران حکایت در خصوص شجاعت ها و دلاوری های قهرمانان می گردد. در طول سال های اول بعد از پیروزی کمونیست، دیگر در کتاب های تاریخ صفحات کافی برای جای دادن همه قهرمان ها نمانده بود، بنابراین آن ها را وارد کتاب های ریاضی کردند: اگر سرباز کونگ دو هواپیما در روز نابود کند در یک هفته چند هواپیما را نابود نموده است؟

دیگر ریاضی را با جمع و تفریق کردن موز و آناناس یاد نمی گرفتیم. کلاس ها تبدیل به میدان جنگ شده بود؛ ضرب و تقسیم را با مرده ها، زخمی ها و سربازان زندانی شده، پیروزی های میهن پرستانه و رنگ و لعاب دار یاد می گرفتیم.

کتاب لالایی توسط انتشارات کتاب کوله پشتی در 136 صفحه، با شمارگان 1000 نسخه و قیمت ده هزارتومان توسط انتشارات کتاب کوله پشتی منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 577

به "لالایی خواندنی شد، جنگ ویتنام به روایت یک شاهد عینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لالایی خواندنی شد، جنگ ویتنام به روایت یک شاهد عینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید