مراقبت های بعد از بوتاکس که باید حتما جدی بگیرید!

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - آیا روش تزریق بوتاکس را برای جوانسازی پوست صورت خود انتخاب کرده اید؟ تا چه اندازه با نکاتی که قبل از انجام بوتاکس باید رعایت شوند آشنا هستید و مراقبت های بعد از بوتاکس را می شناسید؟ پاسخ به این پرسش ها به شما کمک می کند که با آگاهی کامل نسبت به دریافت این خدمات زیبایی اقدام کنید و پوستی صاف و زیبا پس از تزریق داشته باشید. در این قسمت از خبرنگاران به بررسی مراقبت هایی که بعد از بوتاکس باید انجام دهید و پاسخ سؤالات متداولی که در این زمینه مطرح می شوند پرداخته ایم.

مراقبت های بعد از بوتاکس که باید حتما جدی بگیرید!

مهم­ترین مراقبت های بعد از بوتاکس

جدی دریافت مراقبت های بعد از بوتاکس و رعایت کردن نکاتی که پزشکان در این رابطه ارائه کرده اند، در کاهش مسائلی که ممکن است بعد از انجام تزریق بوتاکس پیشانی، اطراف چشم ها و… رخ دهد تأثیر زیادی دارد. با ما همراه باشید و با این مراقبت ها بیشتر آشنا شوید.

1. دستکاری نکردن محل تزریق بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس ممکن است حس خارش یا مور مور شدن در ناحیه مورد نظر داشته باشید، برخی از افراد پس از حس خارش و… ناحیه تزریق را مالش می دهند یا آن را دستکاری می کنند. توجه داشته باشید که این دستکاری می تواند منجر به حرکت ماده تزریق شده زیر پوست گردد و مسائلی مانند کبودی، تورم و… را به وجود بیاورد؛ بنابراین به عنوان اولین نکته باید از دستکاری یا لمس ناحیه مورد نظر تا 4 ساعت خودداری کنید.

2. عدم استفاده از نوشیدنی های الکلی

نوشیدنی های الکلی سبب رقیق شدن خون بدن می شوند. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که چند روز قبل و پس از انجام بوتاکس از نوشیدن الکل اجتناب کنید. عدم توجه به این موضوع سبب می گردد که خون در زیر پوست جمع شده و پس از تزریق بوتاکس کبودی هایی در زیر پوست نواحی که تزریق در آن ها اجرا شده دیده گردد.

3. اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده یا منعقد کننده خون

از مراقبت های بعد از بوتاکس می توان به این نکته اشاره کرد که فرد مورد نظر نباید به هیچ داروهایی مانند آسپرین که منجر به رقیق شدن خون می شوند یا داروهایی مانند آمپول ویتامین K که در منعقد شدن خون تأثیرگذار هستند استفاده کند.

اگر به دلیل بیماری خاصی مجبور به مصرف این داروها هستید، باید تا چند روز قبل و بعد از تزریق بوتاکس از مصرف آن ها خودداری کنید. برای پیشگیری از مسائل احتمالی حتماً قبل از بوتاکس این موضوع را با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

4. اجتناب از فعالیت بدنی شدید

پزشکان توصیه می کنند پس از تزریق به هیچ عنوان فعالیت های بدنی شدید نداشته باشند. تعریق و خم و راست شدن بیش از حد ممکن است سبب حرکت کردن ماده بوتاکس به دیگر نواحی صورت گردد یا مسائلی مانند تورم و کبودی به وجود بیاورد.

5. اجتناب از قرار دریافت در گرمای شدید و نور خورشید

پس از تزریق به هیچ عنوان نباید در محیط های گرم حضور داشته باشید و در برابر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید.

6. اجتناب از شستشوی صورت

از مواردی که به عنوان مراقبت های پس از بوتاکس دور چشم و مراقبت های پس از بوتاکس پیشانی ارائه شده می توان به این نکته اشاره کرد که به هیچ عنوان نباید استحمام کنید یا این که صورتتان را با آب و صابون بشویید. در صورتی که نیاز به شستشوی صورت دارید، تنها باید مقداری آب سرد را بدون لمس صورت روی آن بپاشید. آب نباید فشار داشته باشد تا صدمه ای به نواحی تزریق شده وارد نکند.

7. مصرف داروی های تجویز شده توسط پزشک

از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از بوتاکس، این است که پس از انجام تزریق باید تنها از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. به هیچ عنوان از کرم های مختلف و لوازم آرایش، بعد از تزریق استفاده نکنید. استفاده از کرم های مختلف سبب می گردد که پوست دچار حساسیت گردد و احتمال وجود کبودی یا خارش و سوزش در ناحیه تزریق شده وجود خواهد داشت.

8. اجتناب از دریافت خدمات لیزر

در صورتی که خدمات لیزر را برای صورت دریافت می کنید، پس از تزریق بوتاکس استفاده از این خدمات را به تعویق بیندازید. از پزشک معالجتان درباره این که چه زمانی پس از تزریق بوتاکس می توان خدمات لیزر را دریافت کرد حتماً سؤال کنید.

سامانه مشاوره آنلاین های اکسپرت

9. اجتناب از مصرف داروهای کاهش دهنده تنفس

به افرادی که علاقه مند به تزریق بوتاکس هستند توصیه می گردد که قبل از هر اقدامی سابقه بیماری خود را با پزشک معالج در میان بگذارند و داروهایی که مصرف می کنند را به پزشک نشان دهند. در صورتی که داروهایی مصرف می کنید که سبب کاهش تنفس می گردد، پزشک ممکن است مصرف این داروها را برای چند روز قبل و پس از انجام تزریق متوقف کند.

در صورتی که فرد مورد نظر نیاز حیاتی به این داروها داشته باشد، این امکان وجود دارد که پزشک روش های دیگری را به جز بوتاکس برای صاف کردن و کاهش چین و چروک های صورت به وی پیشنهاد دهد.

10. طرز خوابیدن بعد از بوتاکس

عده ای از کاربران این سؤال را از پزشک معالجشان می پرسند که چرا نباید پس از انجام بوتاکس خوابید؟ باید به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت خوابیدن و دراز کشیدن بعد از انجام این عمل، ممکن است ماده ای که زیر پوست تزریق شده حرکت کرده و به دیگر نواحی بدن برسد و مسائل خاصی به وجود بیاید. برای استراحت پس از تزریق بوتاکس باید سر و گردن را به حال عمود نگه دارید.

پاسخ به سؤالات متداول

حال که با مراقبت های لازم بعد از بوتاکس آشنا شدید؛ در اداه مطلب قصد داریم برخی از پرسش های متداولی که کاربران برای انجام فعالیت های روزمره و پس از تزریق مطرح می کنند را بررسی کنیم.

1) چه مدت پس از انجام بوتاکس می توانم بخوابم؟

یکی از سؤال های متداولی که کاربران مطرح می کنند این پرسش است که چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توانم بخوابم. پزشکان توصیه می کنند که حداقل تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان دراز نکشید؛ زیرا دراز کشیدن سبب حرکت ماده تزریق شده به نواحی دیگر صورت می گردد و ممکن است افتادگی پلک ها و… را در پی داشته باشد. همچنین این ماده احتمال دارد به گردن نیز برسد و این عضو را نیز درگیر کند.

از جمله مسائلی که اگر بلافاصله پس از تزریق بوتاکس بخوابید ممکن است رخ دهد می توان به کبودی نواحی مختلف صورت و گردن و وجود تورم در این قسمت ها اشاره کرد.

2) چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توانم سوار هواپیما شوم؟

افرادی که سفری با هواپیما دارند، این سؤال برایشان به وجود می آید که آیا پس از تزریق می توان پرواز را انجام داد یا خیر. با توجه به این که بوتاکس بلافاصله پس از تزریق جابجا می گردد، احتمال این که به دلیل وجود فشار داخل کابین، ماده تزریق شده حرکت کند و سبب کبودی، بروز درد و تورم، بروز مسائل تنفسی و … گردد وجود خواهد داشت.

همچنین احتمال این که شما مجبور شوید چمدان یا باری را جابجا کنید یا این که در طول پرواز بخوابید نیز وجود دارد. این عوامل از دیگر مواردی هستند که سبب حرکت ماده تزریق شده و بروز عوارض جدی برای فرد دریافت کننده خدمات بوتاکس می گردد.

با توجه به موارد ذکر شده، پزشکان توصیه می کنند که حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس پروازی نداشته باشید.

3) چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توان ورزش کرد؟

انجام فعالیت های ورزشی پس از تزریق ممنوع است؛ زیرا پس از انجام فعالیت های شدید بدنی فشارخون و به تبع آن گردش خون افزایش پیدا می کند. با توجه به این موضوع احتمال این که ماده تزریق شده حرکت کند و بافت های دیگر بدن را تحت تأثیر قرار دهد وجود خواهد داشت.

پس از انجام بوتاکس به مدت 24 ساعت نباید ورزش کنید یا فعالیت های سنگین انجام دهید.

4) چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توانم باردار شوم؟

در صورتی که پرسش فوق برای شما نیز مطرح شده، باید بدانید که تزریق بوتاکس در دوران بارداری و همچنین بوتاکس در دوران شیردهی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. همچنین با توجه به این که خاصیت ماده تزریق شده از 4 تا 6 ماه در بدن باقی می ماند، برای بارداری پس از تزریق باید یک بازه زمانی حداقل 8 ماهه را در نظر داشته باشید.

5) چه مدت پس از تزریق بوتاکس می توان آرایش کرد؟

استفاده از لوازم آرایش پس از تزریق بوتاکس می تواند منجر به حرکت ماده تزریق شده گردد و تورم و کبودی را به وجود بیاورد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که 6 تا 8 ساعت پس از تزریق به هیچ عنوان از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

سخن آخر

جدی دریافت توصیه هایی که درباره مراقبت های بعد از بوتاکس شده مسائلی را که ممکن است برای فرد دریافت کننده این خدمات رخ دهد کاهش می دهد. با توجه به این نکات می توانید مانع از حرکت ماده تزریق شده در نواحی مختلف شوید و از بروز کبودی، تورم، تنگی نفس و… که از جمله عوارض بوتاکس هستند پیشگیری کنید.

با مطالعه مقاله های عوارض بوتاکس پیشانی و عوارض بوتاکس دور چشم می توانید اطلاعات بیشتری درباره تزریق بوتاکس به دست بیاورید و با دانش بیشتری نسبت به دریافت این خدمات اقدام کنید. شما انجام چه مواردی را ضروری می دانید؟ نظرات و پیشنهاداتی که دارید را با تیم تور آلمان ارزان و مخاطبین ما در میان بگذارید.

برگرفته از:

  • laser-clinique
  • mosaferian
  • skinacea
منبع: setare.com
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1853

به "مراقبت های بعد از بوتاکس که باید حتما جدی بگیرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقبت های بعد از بوتاکس که باید حتما جدی بگیرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید