مرمت اضطراری کوشک حمیدیه آنالیز می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: در بازدیدی که از شهرستان حمیدیه داشتیم، مقرر شد تا موضوع مرمت اضطراری کوشک حمیدیه با توجه ویژه در شورای برنامه ریزی شهرستان آنالیز گردد.

مرمت اضطراری کوشک حمیدیه آنالیز می گردد

به گزارش تور آلمان ارزان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده معاون میراث فرهنگی این اداره کل، امروز شنبه 19 آبان 97، با اشاره به بازدید انجام شده از شهرستان حمیدیه به همراه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و فرماندار حمیدیه اظهار کرد: در این بازدید بر اهمیت حفاظت از محوطه های تاریخی شهرستان به ویژه محوطه و عمارت تاریخی کوشک حمیدیه تأکید شد.

او ادامه داد: کوشک حمیدیه و محوطه پیرامون آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مورد بحث و آنالیز نهاده شد تا ضمن نجات بخشی اثر یاد شده، به فضایی در جهت خدمات دهی به گردشگران تبدیل گردد.

ارسطوزاده با بیان اینکه مقرر شد حفاظت های اضطراری از کوشک حمیدیه به سرعت انجام گیرد، اضافه کرد: در نشستی که با فرماندار حمیدیه داشتیم، مقرر شد تا این موضوع با توجه ویژه در شورای برنامه ریزی شهرستان آنالیز و در این راستا، موضوع میراث فرهنگی و رونق گردشگری در شهرستان به شکلی جدید نگریسته گردد.

او به دیگر ظرفیت های شهرستان نیز اشاره نمود و اضافه کرد: علاوه بر ظرفیت های تاریخی حمیدیه، ظرفیت های گوناگون شهرستان در زمینه های طبیعی، کاروان های راهیان نور و مراسم راهپیمایی زائران در مسر کربلا از جمله مواردی بود که در این بازدید مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 8 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 211

به "مرمت اضطراری کوشک حمیدیه آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت اضطراری کوشک حمیدیه آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید