مقاوم سازی ساختمان های قدیمی در اردبیل متولی معین ندارد

به گزارش تور آلمان ارزان، قادر تقی زاده در تبادل نظر با خبرنگاران توضیح داد: اردبیل ازجمله شهرهای تاریخی کشور محسوب می گردد و از بناهای قدیمی متعدد برخوردار است.

مقاوم سازی ساختمان های قدیمی در اردبیل متولی معین ندارد

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی با ذکر مثالی به بیمارستان شیر و خورشید، منازل قدیمی، مدرسه صفوی و مهمان پذیرهای با قدمت بیش از نیم قرن اشاره نمود و افزود: متأسفانه باوجود احتیاج به مقاوم سازی و بازسازی متولی تعیینی نسبت به این مهم نظارت ندارد.

به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی استان هرچند به نظر می رسد این مسئولیت معطوف به نظام مهندسی ساختمان است اما در پی انعکاس ضرورت مقاوم سازی مهمان پذیرهای اردبیل پاسخ قاطعی از این نهاد اجرایی دریافت نکردیم.

تقی زاده با تأکید به اهمیت تاریخی بعضی از این بناها افزود: علاوه بر این بعضی به لحاظ گردشگری و بعضی به لحاظ فرهنگی اهمیت بالایی دارند و باید نسبت به مقاوم سازی آن ها اقدام گردد.

وی افزود: علاوه بر این نبود ضوابط تعیین برای مقاوم سازی و بازسازی نیز مشکلاتی را به وجود آورده و هر آن احتمال اینکه شاهد تخریب بخشی از این بناها باشیم، وجود دارد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان متذکر شد: بعضی از این بناها نزدیک 100 سال قدمت دارند و به عنوان مواریث فرهنگی شهر محسوب می شوند و ضروری است نسبت به مقاوم سازی و بازسازی آن ها دستگاه های متولی به جمع بندی مطلوب برسند.

تقی زاده تأکید کرد: در بخش مراکز اقامتی احتیاجمندی های مقاوم سازی به معاونت امور عمرانی استانداری، شهرداری ها و نظام مهندسی ساختمان استان انعکاس یافته و ما منتظر دریافت نظرات این دستگاه ها هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 924

به "مقاوم سازی ساختمان های قدیمی در اردبیل متولی معین ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاوم سازی ساختمان های قدیمی در اردبیل متولی معین ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید