مورچه ای که از سریع ترین دونده دنیا هم تندتر می دود

به گزارش تور آلمان ارزان، سریع ترین مورچه دنیا با سرعت خارق العاده 855 میلیمتر به ازای هر ثانیه حرکت می نماید. این مورچه حتی از رکورددار سریع ترین دونده دنیا نیز، سریع تر حرکت می نماید.

مورچه ای که از سریع ترین دونده دنیا هم تندتر می دود

به گزارش، سریع ترین مورچه دنیا می تواند در هر ثانیه 108 برابر طول بدن خود حرکت کند.

این حشره مورچه صحرایی نقره ای (Saharan silver) نام گرفته و سرعت آن در مقیاس انسانی معادل دویدن با سرعت 360 مایل برساعت محاسبه شده است.

سرعت این موجود کوچک نسبت به بدنش از سرعت یوزپلنگ (نسبت به بدنش) بیشتر است. مورچه صحرایی نقره ای با 6 پای کوچک خود با سرعت خارق العاده 855 میلیمتر به ازای هر ثانیه حرکت می نماید.

این مورچه می تواند در هر ثانیه 50 قدم بردارد. این در حالی است که اوسین بولت سریعترین دونده دنیا و رکورد دار دو 100 متر در هر ثانیه 4 قدم برمی داد.

جالب آنکه مورچه مذکور در یکی از گرم ترین نقاط کره زمین(صحرای آفریقا) زندگی می نماید. این گونه جانوری هنگامیکه دمای شن های صحرا به 60 درجه سانتیگراد می رسد، از لانه های خود بیرون می آیند و سراغ جسد حیوانات مرده می روند.

موهای نقره ای روی پشت آنها مانند یک آفتابگیر عمل می نماید و اشعه های خورشید را منعکس می نماید به این ترتیب گرما را از خود دور می نماید.

هارالدولف مولف پژوهش درباره این مورچه می گوید: حتی میان مورچه های صحرایی، مورچه های نقره ای بسیار جالب هستند. ولف و همکارانش طی سفری به تونس این موجودات را آنالیز نموده اند.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 685

به "مورچه ای که از سریع ترین دونده دنیا هم تندتر می دود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورچه ای که از سریع ترین دونده دنیا هم تندتر می دود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید