هدایایی برای مسافران دوستدار محیط زیست

به گزارش تور آلمان ارزان، با کیف ها، بطری ها و هدایای زیبایی که کره زمین و سلامت محیط زیست آن را در اولویت قرار می دهند، آشنا شوید.

هدایایی برای مسافران دوستدار محیط زیست

مراقبت از محیط زیست در سفر و حتی لحاظ کردن آن در زمان خرید هدایا برای دوستان و عزیزان، وظیفه هر انسان و گردشگری است.

در این مقاله، شما را با هدایای دوستدار محیط زیست آشنا خواهیم کرد.

این مقاله به وسیله سانی فیتزجرالد در تیم نشنال جئوگرافی نوشته شده است.

ریرفرم، می گوید ماهیانه 20 هزار پوند (9 تن) مواد بنرهایی از جنس وینیل که در صورت عدم استفاده به مراکز دفن فرستاده می شوند را بازیافت نموده و از آن ها برای فراوریات مختلف استفاده می نماید.

چمدان های دوست دار محیط زیست

اگر چه مسافران دوست دار محیط زیست نسبت به سایر مسافران بار کمتری با خود می برند یا جابجا می نمایند، اما آن ها کماکان به خانه ای برای وسایل ضروریشان زمانی که بیرون و در جاده هستند، احتیاج دارند.

اما خبر خوب! چمدان ها هم راه حلی دارند! مجموعه دوستدار محیط زیست اوربیس (Eco Orbis collection)، پلاستیک ها را به جای فرستادن به مراکز دفن زباله، به شکل دست ساز به چمدان های سبک و با دوام تبدیل می نماید. این چمدان ها که در رنگ ها و سایزهای مختلف برای خرید در دسترس شما هستند، با نقش های زیبا و انتزاعی تکمیل می شوند و طراحی های زیبا و قابل توجهی دارند.

کوله پشتی های بازیافتی

کمپانی ها، برای مسافرانی که سفرهای کوتاه تری دارند یا علاقه مند به سفر با کوله پشتی های سبک هستند نیز مدل های جالب و زیبایی برای پیشنهاد دادن دارد.

کارخانه دافل پاتانویا هدوی (Patagonias Headway Duffel)، در شرایط کاری امن و با در نظر گرفتن مردم و زمین، با پلیمر صد در صد بازیافتی پوشش داده شده، به فراوری محصولات خود می پردازد. این کارخانه به فعالیت کاری عادلانه خود افتخار می نماید و با سیستم تخلیه پساب صفر، تمام پساب را تصفیه و بازیابی نموده و دوباره مورد استفاده قرار می دهد.

کوتوپاکسی ( Cotopaxi ) بعلاوه بسته های دوستدار محیط زیستی را پیشنهاد می دهد و در مجموعه های بازیافتی خود به نمایش می گذارد. علاوه بر استفاده مجدد از مواد مصرفی و وسایلی چون سگک و زیپ، کوپاکسی ریشه کن کردن فقر را در الویت کار خود قرار داده و در پی توسعه شرایط کاری عادلانه و انسانی است.

اگر در پی هدیه ای بی نظیر برای دوستی منحصر به فرد هستید، یکی از انواع کیف های ساخته شده از بنرهای بازیافتی را از Rareform برای او، خریداری کنید.

کیف هایی که آموزش می دهند

چه دنیاگردی با کوله پشتی در حال پیاده روی باشید و چه مسافری در گذر از یک شهر، کیف حمل و نقل یکی از ضروریات سفر شما است. کمپانی باگیتو (Bagito) از مقدمات پیوند بین آموزش زیست محیطی و فعالیت عملی فراتر رفته است. این شرکت نه تنها کیف هایی ساخته شده از پلاستیک های بازیافتی و کتان ارگانیک (استفاده مجدد از مواد) دارد، بلکه 15 تا 20 درصد عایدی خالص ماهیانه خود را صرف پروژه های آموزش محیط زیستی بدون سود (داوطلبانه) k-12 می نماید.

بطری های آب با قابلیت استفاده مجدد

تمام ماجراجویی ها می توانند خسته نماینده باشند. مهم است که همواره اهمیت بدهیم و به همان میزان ضروری است که زمین را با بطری های پلاستیکی آب یک بار مصرف آلوده نکنیم . بطری آب Vapors Anti Bottle، انتخابی دوستدار محیط زیست و سبک است. این بطری ها، قابل استفاده مجدد، انعطاف پذیر و فاقد BPA (بیسفنول ای) هستند. در مکان هایی که آب شیر برای مصرف، امن نیست، شرکت Vapur، میکرو فیلتر فاقد مواد شیمیایی برای سیستم فیلتر آب در این بطری ها در نظر گرفته است.

کمپانی لایف استرا (Lifestraw) بعلاوه بطری های آب قابل استفاده مجدد و فاقد BPA را پیشنهاد می دهد که دارای سیستم فیلتراسیونی است که باکتری های ناقل در آب و پروتوزوآ (protozoa) را حذف می نماید.

تصفیه نماینده های شرکت لایف استرا قادر به حذف 99.999 درصد ویروس ها است. شرکت لایف استرا در برنامه لیترها (the Litres program) به ازای هر محصول لایف استرا که خریداری می گردد، برای یک سال تحصیلی برای کودکی در کشورهای درحال توسعه، آب سالم و مطمئن تهیه می نماید.

لیوان های قهوه و ظروف قابل استفاده مجدد

مسافران در فرودگاه و زمانی که در حال گشت و گذار در شهر، هستند از لیوان و ظروف یک بار مصرف استفاده می نمایند. یک فنجان قهوه قابل استفاده مجدد، بازیافتی و فاقد BPA مانند کیپ کاپ (KeepCup) یا استوجو ( Stojo) همراه با ظروف قابل استفاده مجدد بامبو ساخته شده در شرکت های بامبو یا تو گو ویر (To-Go Ware) می توانند در حین استفاده شدن به وسیله عاشقان کافئین و غذا در سفر، به محدود کردن اثر کربن بر محیط زیست نیز یاری کند.

حوله های مسافرتی چند منظوره

مسافران به حوله احتیاج پیدا می نمایند؛ چه برای ساحل، حمام، و یا جلسه یوگا در غروب. حوله ای آتنی باکتریال و ساخته شده از الیاف دوست دار محیط زیست که سریع هم خشک گردد، می تواند برای گردشگران، بسیار مجذوب کننده باشد. حوله بامبو تری پس (Trespass) با دارا بودن تمام این ویژگی ها، احتیاج شما به چندین حوله را از بین می برد و بعلاوه باعث کاهش منابعی که هنگام شستن و خشک کردن از بین می فرایند، می گردد.

لوازم بهداشتی دوست دار محیط زیست

لوازم بهداشتی که در سایزهای کوچک در راستا مسافرت و در هتل ها به طور معمول در پلاستیک ها بسته بندی شده اند، پس از استفاده دور ریخته می شوند. حمل لوازم بهداشتی شخصی دوستدار محیط زیست در ظروفی با قابلیت استفاده مجدد، فراوری ظروف پلاستیکی را کاهش می دهد و اثرات منفی بر زیست بوم محلی را نیز کم می نماید.

آلبا بتاناکا (Alba Botanica) محصولات متنوعی برای پوست، مو و صورت با فرمول شیمیایی زیست تخریب پذیر و مواد قابل بازیافت، از جمله ضد آفتاب های فاقد مواد شیمیایی را به مسافران پیشنهاد می دهد. معمولا کرم های ضدآفتاب حاوی مواد شیمیایی هستند و درون تیوپ های پلاستیکی آسیب زا برای محیط زیست، نگه داری می شوند، اما محصولات این شرکت (All Goods Sunscreen Butter) برای مردم و زمین هیچ خطری ندارند. لوازم بهداشتی آلبا بتاناکا، ارگانیک، فاقد پلاستیک و دوستدار اکو سیستم دریایی هستند.

صابون های ارگانیک و ارزان دکتر برونر (Dr. Bronners) که دارای 18 قابلیت در یک محصول است را می توان برای شست و شوی بدن، به عنوان شامپو، مواد شوینده لباس و غیره، مورد استفاده قرار داد. اگرچه این صابون ها نیز در پلاستیک بسته بندی می شوند، اما باید بدانید که ترکیبات این بسته بندی، صد درصد، پلاستیک بازیافت شده است و ویژگی های چند منظوره این محصول، احتیاج به حمل چندین بطری در سفر را کاهش می دهد.

در هنگام سفر، به دلیل تغییر شرایط مکانی، مو و پوست بسیار آسیب پذیر می شوند. پروژه آرگان از منابع پایدار تامین می گردد و روغن ارگانیک آرگان، حاوی عطرهای اضافی و پارابن (paraben) نیست و بعلاوه از مو، پوست و ناخن بهتر محافظت می نماید. با خرید این محصول، علاوه بر استفاده از مزایای آرایشی و بهداشتی آن، در توانمندسازی مالی زنان روستای بربر (Berber) در مراکش، نیز سهیم می شوید.

شرکت لاش ( Lush ) دارای انواع محصولات بسته بندی نشده از جمله شامپو و بسته مخصوص صورت است که در قوطی های قابل بازیافت قرار دارند. محصولات بهداشتی آن ها، دست ساز، و حاوی مواد تازه محلی ای هستند که همواره در دسترس اند و بعلاوه در مراحل فراوری آن ها از آزمایش بر روی حیوانات، استفاده نمی گردد.

پاور بانک خورشیدی

پاور بانک ها، منابع بسیار خوبی برای پروازهای طولانی یا مقصدهای دور هستند؛ خصوصا زمان هایی که دسترسی به پریزهای برق ممکن یا قابل اعتماد نیست و حتی اگر برق در دسترس باشد، مسافران دوستدار محیط زیست نسبت به نوع مصرف خودشان مطلع هستند. پاور بانک های خورشیدی همانند شارژرهای قابل حمل دیزوئال ( Dizaul) هدیه هایی هیجان انگیز هستند که می توانند به دفعات، باتری گوشی ها، تبلت ها و دوربین ها را شارژ نمایند.

زیورآلات دوستدار محیط زیست و لوازم تزئینی

انتخاب یک سفر سبز، نباید کسل نماینده باشد. با گردنبندهای کاغذ رنگی دوستان بین المللی (Friends International) که از مجلات بازیافتی و یا کلاژهای دست بافت نوویکا ( NOVICA) ساخته می شوند، می توان خلاقیت و رنگ را به تجربیات سفر، اضافه نمود.

با هدیه دادن گردنبندهای برنجی حلقه ای ریون اند لیلی (Raven and Lily) و یا دستبندهای چرمی آمریکایی، که به وسیله طراح بومی آمریکایی کریستین درسی (Kristen Dorsey)، طراحی می شوند، به عزیزان تان پیغام جسورانه ای بدهید. دُرسی از فلزات بازیافتی و رنگ های بدون سرب برای درست کردن زیورآلات خود استفاده می نماید.

برای مسافران علاقه مند به یوگا در زندگی، لومیو (Lumeyo)، زیرمیزانای یوگای رنگ روشن، که به وسیله زنان بادیه نشین با استفاده از ژاکت های دست دوم و با مدل های سنتی بافته می شوند، برترین هدیه محسوب می گردد.

دلایل و تجربه ها

لزومی ندارد که هدیه دادن به شکل مصرفی معمول باشد. خلاق باشید و به جای هدایای مادی، هدایایی از تجربه ها و فعالیت در امور خیریه بدهید. به اهداف زیست محیطی که دریافت نماینده به آن اهمیت می دهد، یاری کنید؛ اهدافی چون حفاظت از محیط زیست، آموزش و تحقیقات محیط زیستی و حفاظت از حیات وحش یا یاری کنید که صندوق کسب و کاری به نام خود بزنند.

سفری مسئولانه و مطلعانه، مانند اقامتی الهام بخش در یکی از منحصر به فردترین کلبه های نشنال جئوگرافیک در دنیا یا تجربه غواصی که سود آن به وسیله سازمان Visit.org و Lokal Travel برای هدف یا گروه خاصی هزینه می،گردد، با توجه به مسائل دوستدار محیط زیست، رزرو کنید.

با سفر مسئولانه (Responsible Travel)، سفر کنید و در برنامه سفر برای یک سفر (Trip for a Trip)، شرکت کنید. به ازای خرید هر سفر، Responsible Travel، یک روز سفر برای کودکی محروم در کشوری در حال توسعه، ترتیب می دهد.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2189

به "هدایایی برای مسافران دوستدار محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدایایی برای مسافران دوستدار محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید