ورزشکاران درگیر با کرونا و علائم آن بهبود پیدا نموده اند

به گزارش تور آلمان ارزان، شیوع و گستردگی ویروسکرونا در کشور سلامتی بعضی از ورزشکاران را هم تحت تأثیر قرار داد طوریکه 8 نفر از ورزشکاران با کرونا یا علائم ابتلاء به آن درگیر شدند.

ورزشکاران درگیر با کرونا و علائم آن بهبود پیدا نموده اند

آنالیز گزارش های دریافتی در رابطه با شرایط این ورزشکاران و سلامت آنها و همچنین اقدامات لازم برای تشخیص و بستری شدن شان بر عهده فدراسیون پزشکی ورزشی بود. بر همین اساس پیگیر شرایط این ورزشکاران از رضا سعیدی سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی شدیم. وی نیز در این زمینه گفت که این ورزشکاران امروز به لحاظ کرونا و ابتلاء به علائم آن در بهبودی کامل به سر می برند.

وی در تبادل نظر با تور آلمان ارزان با یادآوری اینکه پیگیری شرایط ورزشکاران رشته های مختلف برای تشخیص احتمالی علائم کرونا در میان آنها بر عهده فدراسیون مربوطه آنهاست، گفت: بر اساس این پیگیری ها پفراینده 8 ورزشکار از رشته های کاراته (3 نفر)، پارادوومیدانی (2 نفر)، دوومیدانی (یک نفر)، بسکتبال (یک نفر) و شنا (یک نفر) در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی نهاده شد.

سعیدی با اشاره به اینکه از میان این ورزشکاران نتیجه آزمایش های به عمل آمده از سجاد گنج زاده (کاراته) منفی تشخیص داده شد، اعلام نمود: سایر ورزشکارانِ مشکوک اما وارد فرایند درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی شدند. فرایند درمانی آنها بدون احتیاج به بستری و زیر نظر فدراسیون پیگیری شد. خوشبختانه همگی بهبود پیدا کردند طوریکه حال همه آنها خوب است.

وی یادآور شد: البته یکی از ورزشکاران پارادوومیدانی (رستمی) که به خاطر موضوع کرونا زیر نظر فدراسیون پزشکی ورزشی قرار داشت همچنان درگیر درمان است اما نه به خاطر این ویروس و علائم آن بلکه به خاطر عفونت ادراری؛ مشکل کرونایی وی کاملاً رفع شده است.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید نمود: این فدراسیون طرح غربالگری ورزشکارانی که در اردوهای المپیکی باید شرکت داشته باشند را اجرا نموده است. هیچ نتیجه ای منفی از این طرح نداشتیم. به غیر از این هم گزارش مشکوکی از فدراسیون ها نداشته ایم اما کماکان فدراسیون ها باید شرایط ورزشکاران شأن را زیر نظر داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1199

به "ورزشکاران درگیر با کرونا و علائم آن بهبود پیدا نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکاران درگیر با کرونا و علائم آن بهبود پیدا نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید