پشت پرده ارزانی مرغ منجمد فروشگاه ها ، قیمت واقعی مرغ چقدر است؟

صف طولانی مردم برای خرید مرغ منجمد، ماجرای تازه صف های ایران است. به گزارش تور آلمان ارزان دوباره مردم برای خرید مرغ منجمد از فروشگاه های زنجیره ای صف کشیده اند. مرغ تنظیم بازاری که بنا به اعلام وزار کشاورزی هرکیلوگرم آن 18 هزار و 500 تومان قیمت دارد.

پشت پرده ارزانی مرغ منجمد فروشگاه ها ، قیمت واقعی مرغ چقدر است؟

اما رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی به تور آلمان ارزان می گوید که این مرغ ها تازه نیستند و تاریخ تولید آن به هشت ماه پیش برمی شود. او توضیح می دهد که شرکت پشتیبانی امور دام کشور زمانی که قیمت مرغ ارزان بوده این محصولات را خریداری و در یخچال ها نگهداری کرده و حالا به دلیل کاهش تولید، این مرغ ها روانه بازار شده است.

محمد یوسفی معتقد است که علت ارزان بودن این مرغ ها چیزی نیست جز کیفیت پایین آن.

قیمت مرغ 20 هزار و 400 تومان است

او درباره قیمت واقعی مرغ هم می گوید: اکنون قیمت مرغ 20 هزار و 400 تومان است و چنانچه دولت نهاده های دامی را در اختیار مرغداران قرار دهد قیمت واقعی مرغ همین 20 هزار و 400 تومان است اما اگر قرار باشد قیمت ذرت و کنجاله سویا با همین قیمت های فعلی به مرغدار عرضه شود قیمت مرغ هم افزایش می یابد.

یوسفی ادامه داد: قیمت کنجاله سویا دو هزار و 600 تومان بود حالا قیمت این کالا به 16 هزار تومان رسیده است. قیمت ذرت هزار و 500 تومان بود اما اکنون با قیمت چهار هزار تومان داد و ستد می شود. چنانچه این رویه افزایش قیمت ها ادامه دار باشد مرغدار جوجه ریزی را کاهش می دهد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1572

به "پشت پرده ارزانی مرغ منجمد فروشگاه ها ، قیمت واقعی مرغ چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده ارزانی مرغ منجمد فروشگاه ها ، قیمت واقعی مرغ چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید