چامسکی: ترامپ بدترین جنایتکار در تاریخ است

به گزارش تور آلمان ارزان، فارس نوشت: فیلسوف و تاریخ دان مطرح آمریکایی ضمن تاختن دوباره به مواضع دونالد ترامپ در زمینه تهدید جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی و شرایط شیوع کرونا هشدار داد، دنیا در تاریک ترین دوره خود قرار گرفته است.

چامسکی: ترامپ بدترین جنایتکار در تاریخ است

نوام چامسکی، فیلسوف و تاریخ دان مطرح آمریکایی با هشدار درباره چندین بحران شدید و همزمان در دنیا شامل تهدید جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی، همه گیری بیماری کووید-19، رکود مالی و آشوب ها و اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا بیان کرد، دنیا در تاریک ترین برهه تاریخ خود قرار گرفته است.

وی در مصاحبه با پایگاه هیل هشدار داد، در برهه کنونی شاهد تلاقی بحران های شدید هستیم شامل تهدید جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی، یک همه گیری رو به افزایش، رکود مالی و ناآرامی های نژادی در ایالات متحده آمریکا.

چامسکیِ 91 ساله ادامه داد: این یک لحظه بی نظیر در تاریخ بشریت است. هرگز در تاریخ بشریت لحظه ای که چنین تلاقی همزمان بحرانها وجودد داشته باشد، نبوده است و باید خیلی زود درباره آنها تصمیملاتی گرفته گردد و امکان به تاخیر انداختن وجود ندارد.

این تحلیلگر و فعال مخالف جنگ، به شدت از مواضع رئیس جمهور آمریکا در زمینه خروج از معاهدات کنترل تسلیحاتی انتقاد کرد و گفت: (ترامپ) به طور نظام مند در حال برهم زدن ترتیباتی است که میزانی از دفاع در برابر جنگ اتمی را فراهم می کردند.

وی اضافه کرد: کارشناسان ارشدی از قبیل ویلیام پری وزیر دفاع اسبق (آمریکا) که بدون اغراق باید او را آدم بسیار محافظه کار و آگاه در زمینه این موضوعات خواند، استلال نموده که تهدید (جنگ اتمی) در حال حاضر بیشتر از تهدید زمان جنگگ سرد است.

ویلیام پری وزیر دفاع پیشین آمریکاپیشتر با انتشار یک یادداشت در پایگاه هیل درباره تهدید وقوع جنگ اتمی در نتیجه سیاستهای دولت ترامپ در خروج از معاهدات کنترل تسلیحاتی از قبیل معاهده منع آزمایش موشکهای دوربرد هشدار داده بود.

چامسکی درباره شرایط جاری در دنیا در نتیجه همه گیری ویروس کرونا گفت: ما با یک هزینه وحشتناک از این همه گیری بیرون خواهیم آمد اما از آب شدن یخ های قطب شمال بیرون نخواهیم آمد چرا که تاثیرات این موضوع دائمی است.

وی اضافه کرد: تنها چند دهه باقی مانده که ما خواه بتوانیم این موضوع را سازماندهی کنیم که آیا امکان بقای بشر روی زمین وجود دارد یا در برابر تهدید فاجعه زیست محیطی به شکست تن دهیم.

این تاریخ دان مطرح پیش از این درباره رئیس جمهور آمریکا گفته بود: ترامپ به شکل غیر قابل انکاری بدترین جنایتکار در تاریخ است. تا به امروز چهره ای در تاریخ سیاسی وجود نداشته که تا این حد با اشتیاق، خود را وقف نابودی پروژه های زندگی نظام مند بشر در آینده نزدیک نموده باشد.

312 311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1403

به "چامسکی: ترامپ بدترین جنایتکار در تاریخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چامسکی: ترامپ بدترین جنایتکار در تاریخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید