چگونه استایلی کژوآل داشته باشیم؟

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرنگاران: اگر قصد رفتن به یک مهمانی را دارید که چندان رسمی نیست، مثل یک تولد ساده، سالگرد ازدواج دوستتان، دورهمی با دوستان یا دیداری با چند تن از اعضای فامیل و... و نمی دانید چه استایلی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط مهمانی باشد، بهتر است که این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه استایلی کژوآل داشته باشیم؟

در زبان انگلیسی، استایل کژوآل به استایلی گفته می گردد که رسمی نیست، اما کاملا غیررسمی نیز محسوب نمی گردد و می توان آن را در بعضی مهمانی ها و مناسبت ها پوشید. این لباس ها درعین حال که راحت هستند، شیک و مناسب نیز هستند.

ازطرفی مانند لباس های رسمی، دست وپاگیر و خسته کننده نیستند و ازطرفی مانند استایل های خیابانی یا استایل های خاص دیگر نیز نیستند که تنها در پیاده روی ها و گشت وگذار ها قابل استفاده باشند. معمولا لباس های جین، تی شرت های خاص و شیک، ژاکت های کشباف، اسنیکرز (نوعی کتانی) و دامن از مهمترین و آیتم های این نوع استایل هستند. با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد لباس های مناسب استایل کژوآل بدانید.

تیشرت

شاید برایتان قابل باور نباشد، اما یک تیشرت ساده می تواند استایل شما را شیک و متفاوت جلوه دهد؛ به خصوص اگر با شلواری خاص و همینطور بوت همراه گردد. اگر دوست دارید که همراه با تیشرتتان، استایل زنانه تری داشته باشید، می توانید آن را همراه با دامن و صندل بنددار بپوشید. اگر اکسسوری های بزرگ و خاص هم به این استایل اضافه کنید، توجه همگان را به سمت خود جلب می کنید.

بلوز، تاپ و هودی (سوییشرت کلاهدار)

اگر برای صرف شامی محبت آمیز به منزل دوست یا آشنایی می روید، لازم نیست لباسی رسمی و دست وپاگیر بپوشید؛ به ویژه اگر در فصل سرد سال باشید. هودی، گزینه بسیار مناسبی است که گاهی باتوجه به دمای محل صرف شام، حتی لازم نیست آن را از تن دربیاورید.

می توانید هودی را همراه با شلوار چرم بپوشید و یا با پوشیدن چند لایه لباس روی هم (تیشرت و تاپ و...) تیپ متفاوتی بسازید. استفاده از گردنبند بزرگ را از قلم نیاندازید.

شلوار جین

چه چیزی برای داشتن استایل کژوآل، مناسب تر از شلوار جین است؟ شما می توانید با پوشیدن شلوار جین دمپا گشاد و بلوزی طرحدار، استایلی قدیمی و دهه هفتادی برای خود بسازید. حتی می توانید با پوشیدن بلوز های بدون آستین یا دکلته، استایلی جذاب و جلب توجه کننده داشته باشید.

همراه کردن شلوار جین با کت جین و کفش پاشنه بلند نیز پیشنهاد جذابی است؛ البته یکی از مناسب ترین گزینه ها برای پوشیدن کفش مناسب با شلوار جین، اسنیکرز (نوعی کتانی) است.

دامن

دامن های کوتاه، ماکسی (بلند تا نوک پا)، میدی (تا زیر زانو) و. هر نوع دامنی که بپوشید، می توانید همراه با آن استایلی کلاسیک و درعین حال کژوآل بسیازید.

شما می توانید بخش جلویی تیشرتتان را در دامن میدی خود قرار دهید و با پوشیدن تیشرت طرحدار همراه با دامنی ساده به استایلتان جلوه ببخشید یا اینکه در فصل هایی مثل بهار و پاییز که هوا نه بسیار سرد و نه بسیار گرم است، دامن را با بوتی بزرگ و بلوز ست کنید. گوشواره های آویز و دستبند های شیک جزو مناسب ترین اکسسوری های این استایل هستند.

پیراهن

پیراهن، یکی از مناسب ترین گزینه های استایل کژوآل در روز های گرم سال است. چه هوادار طرح های بزرگ باشید و چه پارچه های کتان، می توانید پیراهنی مناسب سلیقه تان پیدا کنید و استایلی کژوآل برای خود بسازید. شما می توانید پیراهن میدی (تا زیر زانو) و پیراهن کشمیری و بافت را با صندل ست کنید و کمربندی اورسایز نیز برروی کمر ببندید تا تبدیل به یک سوپرمدل شوید.

ژاکت و کت

در فصل های سرد سال، برای ساختن استایلی کژوآل، انتخاب های بیشتر و زیباتری نسبت به همواره دارید؛ از کت های تک جین، کتان یا چرم گرفته تا اورکت، بارانی و ترنچ. اگر دوست دارید که استایلی مونوکروم (استایلی که در آن، یک رنگ خاص یا توناژ های هم خانواده از یک رنگ خاص با هم ست می شوند) داشته باشید، بهتر است که رنگ های خاص و جذاب را انتخاب کنید یا حداقل از رنگ سفید دوری کنید. رنگ ها و طرح های مختلف لباس ها با اندازه های مختلف را باهم ست کنید تا استایلی جذاب بسازید.

لباس بافتنی (کشباف)

وقتی که صحبت از لباس پوشیدن به سبک کژوآل می گردد، آسایش حرف اول را می زند. به همین دلیل است که در رور های سرد سال می توانید از پوشیدن لباس های بافتنی، کشباف و... لذت ببرید. لباس های بافتنی آستین بلندی که سایزشان کمی از سایز شما بزرگتر است، بهترین ست برای شلوار جین یا دامن کوتاه هستند؛ به خصوص اگر با یک جفت بوت بلند (تا بالای زانو) همراه شوند.

کفش های کژوآل

درست است که در استایل کژوآل، تاکید زیادی برروی لباس ها می گردد، اما نباید کفش ها را که گزینه های بسیار مهمی هستند، فراموش کرد. کفش های تخت، صندل های بندی و کفش های پشت باز و اسنیکرز ها بهترین گزینه ها برای استایل کژوآل هستند، زیرا هم راحت هستند و هم شیک. شما می توانید هرکدام از این کفش ها را در طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید و رنگ آن ها را با لباس های بالاتنه خود ست کنید.

چه زمانی از کدام استایل کژوآل استفاده کنیم؟

استایل کژوآل روز

بهتر است که استایل کژوآل روزانه، راحت تر باشد. شلوار های پاچه گشاد و کفش های نوک تیز با پاشنه های کوتاه همراه با بلوزی آستین بلند که جلوی آن در شلوار قرار داده شده با گردنبند رشته ای و کیف دستی کوچک، گزینه های بسیار متناسب و شیکی هستند.

در روز های گرمتر سال هم می توانید پیراهن های طرحدار را همراه با اسنیکرز یا نیم بوت های پاشنه کوتاه بپوشید. گل سر های کوچک، گوشواره های مینیمال و ساده و عینک آفتابی را نیز از قلم نیاندازید.

استایل کژوآل عصر

اگر به تولد یا سالگرد ازدواج دوستتان یا از این دست جشن ها و دورهمی ها می روید که در هنگام غروب برگزار می شوند، می توانید نوع استایل کژوآل خود را تغییر دهید؛ مثلا دامن میدی یکی از ساده ترین روش ها برای داشتن استایلی راحت و درعین حال شیک است.

این استایل را با یک یقه اسکی چسبان یا بلوز یقه دار ست کنید. اگر ترجیح می دهید که شلوار بپوشید، می توانید با الهام دریافت از استایل کلاسیک، کت وشلواری براق به رنگ روشن بپوشید. با لباس هایی با بافت ها و اندازه های مختلف بازی کنید تا بتوانید استایل مناسب خودتان را بیابید.

استایل کژوآل شب

اگر به مهمانی شام دعوت شده اید یا قصد دارید به جمعی بروید که درعین رسمی بودن، کمی با آن ها راحت هم هستید و قرار است ساعت ها در مهمانی بمانید، می توانید بدون فدا کردن راحتیتان، شیک باشید. می توانید بلوزی یقه دار را برروی یک تیشرت طرحدار بپوشید و دکمه های آن را باز بگذارید و آن را با دامن مدادی (راسته) ست کنید و حتی اگر دلتان خواست، کت جینی نیز به این استایل اضافه کنید.

رژلبی با رنگ خاص و گوشواره آویز، استایل شما را تکمیل می نماید. پوشیدن پیراهن هایی با طرح ها و سیلوئت های (شکل دور لباس) مختلف را از قلم نیاندازید. اگر دوست دارید که پیراهن بلندی بپوشید، بهتر است که آن را با جایگاه بنددار یا کفش پشت باز ست کنید و اگر دامن یا شلوار کوتاه می پوشید، انتخاب کفش ها یا بوت های ساقدار را از قلم نیاندازید.

کیف های دستی کوچک همراه با پیراهن و کیف های دوشی کوچک نیز همراه با بلوز و دامن یا بلوز و شلوار، انتخاب های مناسبی هستند. سعی کنید که رنگ کیفتان را با رنگ کفش ست کنید و اگر از استایل مونوکروم استفاده می کنید، بهتر است کیفی بردارید که رنگش در تضاد با رنگ کلی استایلتان باشد تا جلوه بیشتری به شما و تیپتان بدهد.

نکات کلی درباره استفاده از استایل کژوآل

راحتی، کلید اصلی استایل کژوآل است. به یاد داشته باشید که یک استایل، وقتی کژوآل نامیده می گردد که شما در آن احساس راحتی داشته باشید.

اگر برای اولین بار است که قصد دارید استایل کژوآل را امتحان کنید و نمی دانید از کجا آغاز کنید، شلوار های جین، بهترین انتخاب هستند.

در فصل هایی مثل بهار یا پاییز که هوا نه کاملا سرد و نه کاملا گرم است، می توانید لباس پوشیدن به طور لایه لایه را امتحان کنید.

بافت های مختلف پارچه و لباس را امتحان کنید تا به ترکیب متناسب و خوبی برسید.

خوش بگذرانید. طوری لباس بپوشید که علاوه بر راحتی و خوشحالی، از لباس پوشیدن خودتان لذت ببرید.

منبع: thetrendspotter

منبع: برترین ها
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 778

به "چگونه استایلی کژوآل داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه استایلی کژوآل داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید