کشاورزان استان بوشهر مراقب محصولات خود در روزهای بارانی باشند

احمد سبحانی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: سازمان هواشناسی برای روزهای آینده بارش باران را پیش بینی نموده و شاهد تشدید ناپایداری های جوی در استان خواهیم بود.

کشاورزان استان بوشهر مراقب محصولات خود در روزهای بارانی باشند

وی اضافه نمود: در روزهای آینده بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد به ویژه نیمه شمالی خلیج فارس و مناطق شمالی و مرکزی بخصوص در سواحل استان ادامه دارد.

مدیر امور حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اعلام کرد: در همین راستا می بایستی کنجدکاران نسبت به پوشش خرمن های کنجد با پوشش های پلاستیکی مناسب اقدام کنند.

وی اعلام کرد: نخلداران برای جلوگیری از خسارت باران و فعالیت قارچ های ساپروفیت و آفات انباری در محصولات برداشت شده نسبت به پوشش مناسب محصول اقدام کنند.

سبحانی اضافه نمود: گوجه کاران به منظور جلوگیری از خسارت ناشی از وزش تندباد به ردیف های کشت و احتمال ریزش گل و میوه نسبت به پوشش ردیف های کاشت با پلاستیک اقدام کنند. توجه به این نکته لازم است که پس از توقف فعالیت سامانه بارشی به دلیل شیوع بیماری های برگی، حتماً نسبت به مصرف سموم قارچ کش حفاظتی اقدام کنند.

وی ادامه داد: گلخانه داران به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بوته میری نسبت به تهویه مناسب، تنظیم دما و رطوبت گلخانه اقدام کنند.

سبحانی گفت: باغداران با توجه به آغاز فعالیت مگس انبه برای جلوگیری از تخم گذاری مگس روی میوه ها نسبت به نصب تله های جلب کننده و لورهای غذایی اقدام نموده و پس از بارش به دلیل گسترش بیماری شانکر باکتریایی نسبت به مصرف سموم قارچ کش حفاظتی اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کشاورزان استان بوشهر مراقب محصولات خود در روزهای بارانی باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزان استان بوشهر مراقب محصولات خود در روزهای بارانی باشند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید