کشف 50 فقره سرقت منزل به ارزش 30 میلیارد

به گزارش تور آلمان ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران از دستگیری 6 دزد منزل و 2 مالخر اموال سرقتی و کشف 50 فقره سرقت اطلاع داد و گفت: ارزش ریالی اموال سرقتی بیش از 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

کشف 50 فقره سرقت منزل به ارزش 30 میلیارد

به گزارش خبرگزاری تور آلمان ارزان، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان اضافه کرد: چندین فقره سرقت منزل مشابه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و آنالیز اولیه نشان از این داشت، دزد یا دزدان در ساعات اولیه شب یا بامداد با تخریب قفل درب ورودی وارد منازل مال باختگان شده و اموال با ارزش آن ها را از قبیل طلا و وجه نقد را سرقت نموده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه آنالیز موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت منزل و دایره اطلاعات جنایی پایگاه ششم نهاده شد، ادامه داد: در آنالیز اولیه معین شد که دزدان پس از تخریب درب ورودی حتی آیفون های تصویری که دارای حافظه ضبط تصویر بوده را نیز سرقت نموده اند.

این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات میدانی در محدوده جغرافیایی محل سرقت شروع و به دست آمد دزدان در گروه های 3 و 4 نفره با استفاده از ماسک با خودروی پژو 207 و موتورسیکلت کلیک در محل های سرقت حاضر شده اند.

سرهنگ کنجوریان با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی شماره پلاک انتظامی خودروی دزدان شناسایی شد، گفت: با آنالیز های پلیسی معین شد که پلاک انتظامی خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس دارد.

وی با بیان اینکه با کوشش بی وقفه کارآگاهان معین شد باندی 6 نفره از دزدان حرفه ای به سرکردگی امیر تبعه افغانستان سرقت های متعدد منازل را مرتکب شده اند، اضافه کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی شناسایی مخفیگاه دزدان در دستور کار نهاده شد و به دست آمد، دزدان دارای مخفیگاه هایی متعددی در نقاط مختلف تهران می باشند که پس از سرقت به مخفیگاه خود مراجعه و اموال سرقتی را تقسیم می نمایند.

سرهنگ کنجوریان بیان داشت: مراقبت های ویژه پلیسی از محل های تردد دزدان ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه جدیدی از دزدان که یک بوتیک لباس فروشی در فرحزاد بود شناسایی شد.

این مقام پلیسی اضافه کرد: با هماهنگی های قضائی کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و پیروز شدند در دوم مهرماه در دو عملیات مستقل 5 تن از اعضای باند را دستگیر نمایند.

وی با بیان اینکه ششمین عضو باند نیز در عملیات دیگری توسط کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی دستگیر و در اختیار این پایگاه نهاده شد، گفت: متهمان در بازجوئی اولیه به فروش اموال سرقتی به 2 مالخر به نام باقر و سعید اعتراف و با شناسایی مخفیگاه این مالخران در شهرک بعثت و یافت آباد هر دو مالخر در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان وی مقداری طلاجات مسروقه کشف شد.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه متهمان به 50 فقره سرقت در نقاط مختلف شهر تهران، از قبیل: سعادت آباد، شهران، پونک، خانی آباد، بریانک، قزوین، آذری، بلورسازی، منیریه، ابوذر و... با همدستی یکدیگر اعتراف نموده اند، ابراز داشت: تا کنون 21 تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را 30 میلیارد ریال برآورد نموده اند و متهمان برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1497

به "کشف 50 فقره سرقت منزل به ارزش 30 میلیارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 50 فقره سرقت منزل به ارزش 30 میلیارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید