گالری عکس: برخی چیزهایی که دوست داران کتاب را به شدت عصبی می کند!

به گزارش تور آلمان ارزان، اگر یک کتابخوان حرفه ای باشید، یک سری مناظر یا رفتارهایی که دیگران با کتاب می کنند، به سختی شما را می آزارد.

گالری عکس: برخی چیزهایی که دوست داران کتاب را به شدت عصبی می کند!

از منظر بیرونی ممکن است این چیزها، خیلی کوچک به نظر برسند، اما آستانه تحمل کتابخوان ها پایین است و هر رفتار از سر بی احترامی با کتاب و شان واقعی کتابخوانی، آنها را رنجیده خاطر می کند.

در پایین یک گالری عکس می بینید که تعدادی از این رفتارها را فهرست کرده است. ما هم به دفعات، شاهد این رفتارها یا مناظر بوده ایم، اما خیلی وقت ها فراموششان کرده ایم.

وقتی می بینیم که کسی کتاب های کتابخانه اش را بر اساس رنگ و یا اندازه کتاب های مرتب می کند و متوجه می شویم که با کتاب مانند یک چیز دکوری رفتار می کند:

وقتی به کتابفروشی می رویم و می خواهیم کتابی را کمی ورق بزنیم تا تصمیم بگیریم که آن را بخریم و می بینیم که در لفاف پلاستیکی پیچیده شده و باید از کتابفروش اجازه بگیریم که بتوانیم لفاف را برداریم و گاهی هم او خودش باید با قیچی یا کاتر به کمک ما بشتابد. این هم مزاحمت است و هم یک نوع آلودگی محیط زیست.

این آقا 27 کتاب از آمازون سفارش داد و بعد متوجه شد که این 27 کتاب در 27 بسته بندی جدا برایش ارسال شده!

جتایتی که برخی کتابخانه های عمومی با کتاب می کنند!

چسباندن برچسب های قیمت روی کاور زیبای برخی کتاب ها:

وقتی یک کتاب قطور است و همراه بردنش سخت می شود. خب، ای بوک را برای همین وقت ها گذشته اند. من ترجیح می دهم که اگر کتابی ای بوک نداشته باشد، از روی صفحاتی که ممکن است بیرون خانه وقت خواندنش را پیدا کنم، عکس بگیرم و با تبلت بخوانم.

پیدا شدن قورباغه خشک شده در لابلای یک صفحات کتاب! سناریو را خودتان بنویسید!

کافی شاپ هایی که قفسه کتاب زینتی دارند. این یکی که ظاهرا برای صرفه جویی در فضا، کتاب ها را برش داده و به شبه کتابخانه چسبانده!

کتابسوزان ها:

کتاب برای خواندن است! ولی برخی جاها فقط برای دکور:

وقتی کتابی نخ برای نشان کردن دارد و می بینی که کسی برگه کتاب را تا زده:

دو دسته کتاب آدم را عصبی می کنند! آنهایی که در حدو یکی دو صفحه هم مقدمه و پیش گفتار و توضیح بیوگرافی و جایگاه ادبی نویسنده ندارند و آنهایی که یک عالم مقدمه و تقدیم نامه دارند و حس می کنی که بی جهت انتشاراتی خواسته حجم کتاب را زیاد کند!

بد نیست بخوانید: چهره های مخفی اشیاء : پاریدولیا چیست؟

یادش به خیر، وقتی کودک بودم و کتاب خوبی در مخزن کتابخانه عمومی پیدا می کردم و ناگهان می دیدم که صفحاتی از آن کنده شده!

ابتکار یا حماقت: این کتابفروشی برای اینکه خریداران کتاب به جای توجه به جایگاه اصلی کتاب ها، به روجلدهای جذاب برخی توجه نکنند، همه آنها را در پاکت های کاغذی قرار داده.

این یکی را برخی دوست دارند و برخی نه. من شخصا دوست دارم. وقتی یک انتشاراتی قسمت عطف یک سری کتاب دنباله دار را طوری طراحی می کند که چینش آنها در کتابخانه یک پازل را تکمیل می کند. می شود این کار را هوشمندانه تر هم انجام داد:

این کشیش لهستانی، کتاب های هری پاتر و ارباب حلقه ها و کتاب های بودایی را جزو محتواهای مضر تشخیص داده:

برای اینکه رنگ کتاب های بک گراند سفید دکوراسیون اتاق را خراب نکند، کتاب را 180 درجه چرخانده اند:

کتاب -حتی اگر درسی باشد- شایسته احترام است. این دبیرستان در نیویورک تعداد زیادی کتاب درسی را این طور بیرون دبیرستان قرار داده تا هر کسی که خواست بردارد. اهدای کتابشان شایسته تقدیر است، اما شکلش چندان مناسب نیست:

ظاهرا برای مخفی کردن موبایل:

آدم درمی ماند که چطور برخی ها حتی کتاب های مقاوم با جلد سخت را هم نابود می کنند:

امان از پست و رفتارهای عجیبی که با کتاب ها می کنند:

قفسه های کتاب مظلوم بالا و پایین: چه در فروشگاه های کتاب و چه در کتابخانه های شخصی. بیچاره کتاب هایی که شایسته اقامت در طبقه های لوکس میانی که در دسترس هستند؛ تشخیص داده نمی شوند. من شخصا همیشه قفسه های پایین کتابفروشی ها را هم با دقت نگاه می کنم، بلکه کتاب مظلومی این وسط پیدا کنم و خیلی وقت ها هم پیروز بوده ام.

کتاب هایی که عنوانشان ناخوانا و با فونت بد نوشته می شود:

وقتی کتابی از کتابخانه عمومی می گیری و می بینی که این طوری است:

وقتی کتابی قرض می دهی و این طوری تحویل می گیری. من شخصا به هیچ عنوان کتاب قرض نمی دهم، مگر موارد استثنایی. ترجیح می دهم از صفحات مورد نیاز یک دوست عکس بگیرم و برایش اینترنتی ارسال کنم یا حتی ای بوک آن را برایش بخرم، تا اینکه کتاب را به او قرض بدهم.

بمب گذاری بوده؟!

کتاب های جلدمقوایی با کیفیت چاپ پایین که هر چقدر مراقب باشی، بعد از حتی یک بار خواندن ورق ورق می شوند و ظاهری نازیبا پیدا می کنند:

کتاب های با برگه های به هم چسبیده:

منبع: یک پزشک
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 1233

به "گالری عکس: برخی چیزهایی که دوست داران کتاب را به شدت عصبی می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری عکس: برخی چیزهایی که دوست داران کتاب را به شدت عصبی می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید