گردشگری سلامت در رویکردی جامع منتشر شد

به گزارش تور آلمان ارزان، در این کتاب به مبانی مفاهیم و کارکردهای گردشگری سلامت پرداخته شده است. نویسنده این کتاب درباره دلیل تالیف آن نوشته که هدفش فراهم کردن مبنایی برای یاری به درک صحیح از گردشگری سلامت توسط طیف گسترده ذی نفعان آن است.

گردشگری سلامت در رویکردی جامع منتشر شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین بلیط کانادا قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مهمترین موضوع های مورد توجه در این کتاب عبارتند از: تاکید بر بعضی از مهمترین چالش ها و شکاف های موجود در پژوهش ها و مطالعات اجرا شده در حوزه گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی به خصوص چالش های مرتبط با تعاریف و داده های آماری.فراهم کردن تحلیل جامع از رویکردهای متفاوت سازمانی، توسعه ای و ترفیعی گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی در کشورهای مختلف.

تببین اهمیت و ارزش مالی گردشگری تندرستی و گردشگری پزشکی به عنوان ابزارهای متنوع سازی، تحلیل و آنالیز راهبردهای بازاریابی گردشگری،تاکید بر اهمیت و لزوم اولویت دهی به گردشگری سلامت در نظام گردشگری ایران.

همچنین در راستای تحقق این موارد، فصل اول کتاب در پی تبیین مفهومی گردشگری سلامت محصولات و گونه شناسی آن است. در این باره به طور گسترده ای تعاریف و نحوه مواجهه پژوهشگران مختلف در این حوزه مورد طرح و بحث قرار می گیرد. در فصل دوم مهمترین موضوع ارائه تصویری از اقتصاد رگدشگری سلامت و گونه های آن است. در فصلسوم نیز اصول و راهبردهای بازاریابی گردشگری سلامت که خود نیز در حوزه گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی به سبب ماهیت خاص هر بخش از هم متمایز می شوند به تفکیک مورد آنالیز قرار می گیرد.

فصل چهارم برای آنالیز تجارب، چالش ها و رویکردهای بعضی از مهمترین مقاصد پیش رو، ابتدا مروری اجمالی بر ماهیت و نحوه سازماندهی گردشگری سلامت در ساختار اداری هر کشور و نقش دولت و بخش خصوصی در توسعه و ارتقای آن می گردد و سپس با آنالیز پتانسیل ها خدمات و بازارهای کلیدی در هر کشور نمایه آماری خاص گردشگری سلامت در آن کشور ارائه می گردد.

در نهایت و در فصل پنجم ضمن آنالیز صندلی گردشگری سلامت، قوانین و مقررات مرتبط موانع پتانسیل ها و بازارهای گردشگری پزشکی و تندرستی در ایران با تاکید بر توسعه هر دو بخش این صنعت در کشور تدوین شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 921

به "گردشگری سلامت در رویکردی جامع منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری سلامت در رویکردی جامع منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید