یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جادوگر تا اسب پاکوتاه

به گزارش تور آلمان ارزان، در هفته ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس های روز خود عکس های بی نظیری را از یک نهنگ کوهان دار با فرزندش تا مه در سواحل ریو دو ژانیرو انتخاب کرده است.

یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جادوگر تا اسب پاکوتاه

در عکس های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته، تصاویر مجذوب کننده و دیدنی از یک مرد از قبیله شیپیبو، یک نهنگ کوهان دار و فرزندش، خانه های رنگی در کیپ تاون، شب های خیابان های توکیو، جنگلی از درختان سدر و یک اسب پاکوتاه به چشم می خورد.

جادوگر

یک مرد اهل شیپیبو که سننسینا نام دارد، در حال دیدنی رودخانه ای در آمازون است. قبیله شیپیبو کونیبو بیش از 20 هزار نفر جمعیت دارد و در کشور های پرو، برزیل و بولیوی زندگی می کنند.

مادر و فرزند

یک نهنگ کوهان دار همراه با فرزندش در حال شنا کردن در نزدیکی سطح اقیانوس هستند. بچه نهنگ های کوهان دار که از نهنگ آبی کوچک تر هستند، هنگام تولد بیش از یک تن وزن و بیش از 3 متر طول دارند.

جاده رنگین کمان

زمانی که قدرت در دست برده داران بود، تمام ساختمان های محله بوکاپ (Bo-Kaap) در کیپ تاون سفید رنگ بودند. بعد از آزادی برده ها اقلیت مسلمان ساکن این محل خانه هایشان را به رنگ های مختلف نقاشی کردند تا عید آخر ماه رمضان را جشن بگیرند.

چراغ های شب

مردم در حال تفریح در یکی از شب های توکیو هستند. آلان ونگ (Alan Wong) عکاس این عکس می گوید:

ثبت این عکس ریسک بزرگی بود. هر لحظه امکان داشت که کسی ناخواسته به دوربین بخورد و دوربین بشکند. اما کاملا ارزشش را داشت.

این عکس روی سه پایه ای که میان جمعیت قرار گرفته بود، گرفته شده است.

جنگل آرام

جنگل وسیعی از درختان سدر در جزیره ترسیرا (Terceira) در پرتغال. احتمالا با دیدن این عکس متوجه نشوید، ولی ترسیریا بزرگ ترین شهر آزورا است که در قرن 15 بنا شده است.

روز مه

ساندرا کاتانئو که این عکس را در سواحل ریو دو ژانیرو گرفته است، می گوید:

دریا خروشان بود و جریان آب زیر دریا بسیار قوی بود. افراد کنار ساحل از این که وارد آب شوند، می ترسیدند. یک مه غلیظ ساحل را درنوردید و در میان پرتو های خورشید رنگ زیبایی به خود گرفت.

اسب پاکوتاه

یک اسبچه هایلند در حال تاختن روی زمین برفی در ارتفاعات اسکاتلند است. اسبچه های هایلند بومی اسکاتلند هستند و پوست کلفت شان آن ها را در برابر سرما محافظت می کند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: berlinro.ir شناسه مطلب: 2268

به "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جادوگر تا اسب پاکوتاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از جادوگر تا اسب پاکوتاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید